بهترین کتاب گسسته و آمار و احتمال کنکور ریاضی 1402

اهمیت کتاب گسسته و آمار و احتمال در کنکور ریاضی

گسسته و آمار از مهم ترین دروس کنکور ریاضی می‌باشد که اغلب داوطلبین اهمیتی کمی به آن می‌دهند. مجموعه 17 سوال از این دو درس در کنکور طراحی می‌شود که نقش به سزایی در رتبه داوطلبین در کنکور خواهد داشت. در ادامه با معرفی بهترن کتاب های گسسته و آمار احتمال کنکور همراه ما باشید.

معرفی بهترین کتاب های گسسته و آمار و احتمال کنکور


کتاب تست گسسته و آمار احتمال کنکور خیلی سبز

کتاب گسسته آمار و احتمال جامع انتشارات خیلی سبز دربردارنده مباحث آمار و احتمال پایه یازدهم و ریاضیات گسسته پایه دوازدهم می‌باشد.این کتاب به عنوان منبعی کمک درسی، دانش‌آموزان را جهت کسب نتایج مطلوب در آزمون‌هایی چون کنکور، یاری می‌دهد.

درسنامه‌هایی مفصل و جامع به تشریح مفاهیم، تعاریف، مباحث و نکات مهم دروس پرداخته‌اند. به طوری که به اذعان مؤلفان، تمام محتوای دروس در کتاب‌های درسی پوشش داده شده‌اند.

به منظور آموزشی دقیق و اصولی در خلال درسنامه‌ها از مثال‌های متنوعی در قالب تست‌هایی همراه پاسخ، بهره گرفته شده است. تا مخاطبان را با انواع نمونه سؤالات تستی و راهبردهای حل مسئله آشنا نموده و تسلط کافی در آنان به وجود آورد. جامعیت درس‌نامه‌ها به حدی‌ست که همانند کلاس‌های کنکوری، تمام نکات و جزئیات را تشریح نموده‌اند.

بعد از هر درسنامه، پرسش‌های چهار گزینه‌ای که چینشی از آسان به دشوار دارند در حجمی مناسب به چشم می‌خورند. با وجود این تست‌ها و پاسخ‌گویی به آنها، یادگیری عمیق‌تر شده و ماندگاری مطالب در ذهن، به مرحله تثبیت خواهد رسید. گفتنی‌ است شماره برخی تست‌ها با رنگ دیگری متمایز شده‌اند که این تمایز برای زمان‌های بسیار نزدیک به کنکور است. که مخاطب فرصت کافی جهت پاسخ دادن به تمام تست‌ها را ندارد و این اولویت ‌بندی می‌تواند در جمع‌بندی مباحث کمک خوبی به شمار آید.

کتاب تست گسسته و آمار و احتمال کنکور خیلی سبز


کتاب تست میکرو گسسته و آمار و احتمال کنکور گاج

کتاب میکرو تست گسسته و آمار و احتمال کنکور انتشارات گاج تمامی مباحث مربوط به گسسته، آمار و احتمال هر سه سال متوسطه را در بر دارد که باعث می‌شود منبعی جامع و کامل در اختیار داوطلبان قرار گیرد. این کتاب کنکوری، از سری کتاب های میکرو گاج است که مانند سایر کتاب‌های این مجموعه، دو بخش بانک تست و پاسخنامه را شامل می‌شود.

بانک تست این کتاب حدود 3500 تست را دارا می‌باشد که اغلب شناسنامه دار هستند و به کنکورهای سال های گذشته برمی گردند. داوطلبان می توانند با حلّ این دسته سوالات در کنار افزایش تسلط خود بر مطالب، با سبک و سیاق سوالات کنکور هم آشنا شوند.

لازم به ذکر است در این مجموعه از سری کتاب های کنکوری رشته ریاضی تعداد زیادی تست تالیفی نیز قرار گرفته‌اند که حل آن‌ها روش مناسبی برای کامل کردن فرآیند آموزش قلمداد می شود. از نکات مثبت بانک تستِ این کتاب می توان به علامت های A و B و C که در کنار هر سوالی قرار دارد، اشاره کرد. این علائم راهنمای خوبی برای سنجیدن ضرورت حل سوالات می باشند؛ به طوریکه طبق دستورالعمل آورده شده در مقدمه، تست های A ضروری، تست های B دارای ضرورت کمتر و تست های C مخصوص داوطلبانی است که به دنبال کسب درصدهای بالاتر می باشند.

بخش بعدی، بخش پاسخنامه است. درواقع این بخش نوعی درسنامه محسوب می شود؛ زیرا پیش از پرداختن به سؤالات هر مبحث، یک یا چند کادر آموزشی قرار دارد که مطالعه‌ی آن‌ها خالی از لطف نخواهد بود. در کنار این کادرهای آموزشی، بهترین پاسخ برای تک تک سؤالات آورده شده است که بررسی آن‌ها دانش آموزان را با راه حل های نوین تست‌ها آشنا می کند.

فهرست کتاب های میکرو گسسته و آمار و احتمال کنکور گاج

دیدگاهتان را بنویسید

منوی سایت