معرفی بهترین منابع فیزیک برای کنکور ریاضی 1402

اهمیت فیزیک در کنکور ریاضی

درس فیزیک، بین داوطلبان رشته‌های ریاضی و تجربی، اهمیت ویژه‌ای دارد. این درس، یکی از مهم‌ترین، رتبه‌سازترین و دشوارترین دروس در کنکور رشته ریاضی فیزیک است. کسب درصد بالا در درس فیزیک، می‌تواند رتبه خوب داوطلب این رشته را تضمین نماید. آنچه که باعث کسب درصد بالا در فیزیک است، درک عمیق مباحث، تمرین و تکرار است.

این درس شامل چهل و پنج سؤال در کنکور بوده که داوطلبان می‌بایست ترجیحاً در پنجاه و پنج دقیقه به آنها پاسخ بدهند. برای رسیدن به تسلط کافی در پاسخگویی به سؤالات فیزیک در مدت‌زمان تعیین شده، تسلط بر مسائل و مفاهیم این درس، تنها راه نجات خواهد بود که تنها با تمرین و ممارست بسیار، قابل کسب است. ازاین‌رو، خرید منابع فیزیک کنکور ریاضی در قالب کتاب‌های کنکور می‌تواند راهگشای داوطلبان باشد. در این مطلب به بررسی لیست کتاب های فیزیک کنکور پرداخته شده است. اگر قصد خرید کتاب فیزیک کنکور ریاضی را دارید، این مطلب برای شماست.

فهرست بهترین کتاب های فیزیک کنکور ریاضی


کتاب تست فیزیک کنکور ریاضی خیلی سبز

کتاب تست فیزیک ریاضی خیلی سبز از بهترین کتاب های کنکور ریاضی در راستای حصول اهداف فوق و آماده سازی دانش آموزان برای شرکت در آزمون های آزمایشی مختلف، علی الخصوص کنکور سراسری تهیه و تالیف گردیده است. هر فصل به منظور یادگیری بهتر و مطالعه آسان تر، چندین درس را دربرمی گیرد. در ابتدای هر درس، درسنامه ای جامع و مفهومی آورده شده که تمامی مفاهیم و مطالب کتاب درسی را به انضمام نکات تکمیلی و تستی، به بیانی ساده و گویا به صورت طبقه بندی شده آموزش می دهد.

در میان توضیحات درسنامه جهت تفهیم و درک بهتر مباحث توضیح داده شده، تست های متعددی به همراه پاسخ گنجانده شده و دانش آموزان با حل آنها ضمن تثبیت و تکمیل آموخته های شان می توانند نحوه بکارگیری اطلاعات شان برای حل سوالات را بیاموزند. سپس، بانک کاملی از پرسش های چهارگزینه ای برای هر درس درنظر گرفته شده است که ترکیبی از سوالات تالیفی و منتخب پرسش های کنکورهای سراسری سال های گذشته می باشد. برای طراحی سوالات تالیفی از کلیه مفاهیم و مطالب کتاب درسی که امکان طرح سوال وجود داشته، پرسش ارائه گردیده است. همچنین برخی تست ها شبیه سازی شده فعالیت ها و تمرین های کتاب درسی می باشد.

فهرست کتاب های تست فیزیک کنکور ریاضی خیلی سبز

دیدگاهتان را بنویسید

منوی سایت