معرفی بهترین منابع فیزیک کنکور تجربی 1402

اهمیت درس فیزیک در کنکور تجربی

درس فیزیک یکی از 4 درس اختصاصی کنکور تجربی است که در میان داوطلبان کنکور در درجه اهمیت کمتری نسبت به دیگر دروس اختصاصی قرار دارد. در صورتی‌که به سبب دشواری نسبی سؤالات فیزیک، ضعف اکثر دانش‌آموزان تجربی در درس فیزیک و میانگین درصد پایین در کنکورهای قبل، داوطلبانی که قادر به پاسخ‌گویی به سؤالات فیزیک باشند، می‌توانند به رتبه و تراز بالاتری نسبت به دیگر رقیبان دست یابند.

به عقیده برخی کارشناسان، کسب درصد بالای 50 در دروس ریاضی و فیزیک می‌تواند ضامن قبولی داوطلب در یکی از رشته‌های برتر علوم تجربی باشد. از فیزیک به‌عنوان یکی از رتبه سازترین دروس تجربی یاد می‌شود. از این رو استفاده از کتاب های فیزیک کنکور تجربی نقش به سزایی در موفقیت کنکور ایفا خواهد کرد.

فهرست بهترین کتاب های فیزیک برای کنکور تجربی 1402


همراه با انیشتین و نیوتن در فیزیک کنکور تجربی!

کتاب تست فیزیک خیلی سبز

کتاب تست فیزیک تجربی خیلی سبز از بهترین کتاب‌های کنکور تجربی می‌باشد که هر فصل به منظور یادگیری بهتر و مطالعه آسان تر، چندین درس را دربرمی گیرد. در ابتدای هر درس، درسنامه ای جامع و مفهومی آورده شده که تمامی مفاهیم و مطالب کتاب درسی را به انضمام نکات تکمیلی و تستی، به بیانی ساده و گویا به صورت طبقه بندی شده آموزش می دهد. در میان توضیحات درسنامه جهت تفهیم و درک بهتر مباحث توضیح داده شده است.

تست های متعددی به همراه پاسخ گنجانده شده و دانش آموزان با حل آنها ضمن تثبیت و تکمیل آموخته های شان می توانند نحوه بکارگیری اطلاعات شان برای حل سوالات را بیاموزند، سپس بانک کاملی از پرسش های چهارگزینه ای برای هر درس درنظر گرفته شده است که ترکیبی از سوالات تالیفی و منتخب پرسش های کنکورهای سراسری سال های گذشته می باشد.

برای طراحی سوالات تالیفی از کلیه مفاهیم و مطالب کتاب درسی که امکان طرح سوال وجود داشته، پرسش ارائه گردیده است. همچنین برخی تست ها شبیه سازی شده فعالیت ها و تمرین های کتاب درسی می باشد.

خرید کتاب های فیزیک کنکور تجربی خیلی سبز
سطح کتاب تست فیزیک تجربی خیلی سبز

کتاب های تست فیزیک تجربی خیلی سبز جز بهترین کتاب‌های کنکوری برای داوطلبین کنکور تجربی در این درس می‌باشد. مولفان انتشارات خیلی سبز در این کتاب ها سعی کرده‌اند تمامی مطالب درسی و نکات پنهان را پوشش دهند. تست‌های کتاب هم کاملا استاندارد و مطابق با سطح سوالات کنکور طراحی شده‌اند. این کتاب با چنین خصوصیاتی می‌تواند برای تمام داوطلبین گروه تجربی مناسب باشد.

نقاط قوت کتاب تست فیزیک کنکور تجربی خیلی سبز
 • طراحی تست‌ها با شیب آسان به دشوار
 • درسنامه جامع همراه با نکات تستی
 • پوشش تست‌های سطح بالا با سقف استاندارد کنکور سراسری
 • پاسخنامه تشریحی
فهرست کتاب های تست فیزیک تجربی خیلی سبز

کسب رتبه عالی با موفقیت در فیزیک کنکور تجربی

کتاب میکرو فیزیک تجربی گاج

کتاب تست میکرو فیزیک کنکورتجربی جز بهترین کتاب‌های فیزیک کنکور تجربی می‌باشد، که در راستای تحقق این اهداف تالیف و تدوین گردیده است. و شامل مجموعه ای از مسائل در قالب پرسش‌های چهارگزینه‌ای استاندارد و هدفمند می‌باشد و به گونه‌ای طراحی شده‌اند که انواع مسائلی را که ممکن است راجع به مطالب مهم فیزیک طرح شود در بر می‌گیرد. پرسش‌ها در قالب سه سبک مفهومی، محاسباتی و خلاقانه تقسیم بندی شده‌اند. هر پرسش نکته و هدفه خاصی را مد نظر دارد.

با بررسی سوالات کنکورهای سال‌های اخیر متوجه این موضوع می‌شوید که بسیاری از سوالات مشابه و تکراری می‌باشند. دانش آموزان با مطالعه نمونه سوالات سال‌های قبل می‌توانند ضمن تثبیت و ارزیابی آموخته‌ها و آشنایی با نمونه سوالات، در صورت مواجه با سوالات تکراری در کنکور سراسری و آزمون‌های آزمایشی، پاسخ صحیح به آن دهند و نتیجه خوبی را بدست آورند.

خرید کتاب میکرو فیزیک کنکور تجربی
سطح کتاب میکرو فیزیک کنکور تجربی

کتاب های میکرو فیزیک در کنار کتاب های تست فیزیک خیلی سبز جز بهترین و حتی می‌توان اظهار کرد که بهترین کتاب‌های تست فیزیک موجود در بازار کتاب کنکوری می‌باشند. همانطور که بالا راجب سطح خیلی سبز گفتیم کتاب‌های میکرو نیز با همان سطح تالیف شده‌اند، پس می‌توان این کتاب را برای تمام داوطلبین کنکور تجربی با هر سطحی مناسب دانست.

نقاط قوت کتاب های فیزیک میکرو گاج برای کنکور تجربی
 • درسنامه‌های کامل و کاربردی
 • پوشش تمام نکات ریز و درشت کتاب درسی
 • طراحی سوالات تستی با سطح های مختلف
 • پاسخنامه کاملا تشریحی
فهرست کتاب های میکرو فیزیک تجربی کنکور

قوانین دشوار فیزیک به راحتی قابل هضم می‌شود

کتاب تست فیزیک تجربی کنکور نشر الگو

کتاب فیزیک  نشر الگو  با محتوایی منطبق با آخرین تغییرات کتاب درسی نگاشته شده  و در راستای آمادگی دانش‌آموزان و مخاطبان برای کسب نتیجه مطلوب در کنکور تهیه و تدوین گشته است. این اثر با توجه به اذعان نویسنده مبنی بر اشکالات و ایرادات کتاب درسی، به عنوان منبع مکمل ارائه می‌گردد. هر یک از فصول به بخش‌هایی تقسیم شده‌اند تا مطالب و مباحث را بتوان به صورت تفکیک شده و ساماندهی شده در اختیار مخاطب قرار داد. این روش ارائه، در ماندگاری بیشتر مطالب در ذهن مفید خواهد بود.

خرید کتاب تست فیزیک نشر الگو
سطح کتاب تست فیزیک تجربی نشر الگو

کتاب های فیزیک نشر الگو با سطحی بالاتر از سطح استاندارد طراحیو تالیف گردیده‌اند. از این رو به دانش آموزانی پیشنهاد می‌شود از این کتاب استفاده کنند که تسلط خوبی نسبت به درس فیزیک داشته باشند.

نقاط قوت فیزیک تجربی نشر الگو
 • درسنامه مفصل و مفهومی
 • تست های سطح بالا مناسب دانش آموزان ممتاز
 • پاسخنامه تشریحی
فهرست کتاب های تست فیزیک کنکور تجربی

تیم کتابانه در این مقاله تلاش کرد تا طبق بررسی و تجاربی که طی سالیان گذشته داشته بهترین و مفیدترین کتاب‌های فیزیک کنکور تجربی را به شما داوطلبین عزیز کنکور تجربی معرفی کند. کتاب‌هایی که فوق معرفی شدند طبق دلایلی که گفته شد جز بهترین های فیزیک کنکور تجربی می‌باشند که اغلب داوطلبینی که در سال‌های گذشته از این کتاب استفاده کردند جواب خوبی هم در کنکور گرفته اند. امیدوارم این مقاله به موفقیت شما هم در کنکور کمک شایانی بکند.

خوشحال می‌شویم نظرات شما عزیزان را هم بدونیم و یا اگر شما کتاب پیشنهاد می کنید در قسمت نظرات با ما در میان بگذارید.


دیدگاهتان را بنویسید

منوی سایت