بهترین کتاب های تست عربی کنکور انسانی

اهمیت استفاده از بهترین کتاب تست عربی انسانی

عربی، یکی از دروسی است که از نظر خیلی از داوطلبین کنکور نقطه‌ ضعف محسوب می‌شود. اما برای داوطلبان رشته انسانی نباید اینگونه باشد! با انتخاب، خرید و مطالعه کتاب درست و مناسب، تمرین، تکرار و پاسخگویی به سؤالات، یادگیری این زبان سخت می‌تواند برای داوطلبان ساده و آسان شود.

این امکان در سایت کتابانه فراهم شده است تا با خرید کتاب های کنکور انسانی با تخفیف، علاوه بر ساده شدن پاسخگویی به تست‌ های عربی برای داوطلبان در کنکور انسانی، خریدی مقرون‌ به‌ صرفه نیز برایشان رقم بخورد. در ادامه به معرفی بهترین کتاب‌های عربی کنکور انسانی پرداخته شده است.

فهرست بهترین کتاب های عربی کنکور انسانی

خرید کتاب عربی انسانی جامع کنکور مشاوران آموزش

کتاب عربی انسانی مشاوران

کتاب عربی انسانی جامع کنکور انتشارات مشاوران آموزش در زمره بهترین کتاب کنکور انسانی قرار می‌گیرد. این کتاب به مباحث عربی رشته علوم‌ انسانی در پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم، به‌ صورت پایه به پایه و مطابق روند کتاب درسی پرداخته است.

در روند کتاب عربی انسانی جامع کنکور مشاوران به‌ صورت درس به درس، به بیان و جمع‌بندی واژگان (افعال، اسم‌ها و اصطلاحات، مترادف، متضاد، مفردها و جمع‌ها و مصدرها)، مفاهیم گزیده درس‌ها، ترجمه آن‌ها و قواعد به همراه الگوها و مثال‌های کنکوری پرداخته است. همچنین در انتهای کتاب چندین آزمون جامع به همراه پاسخنامه‌ های تشریحی قرار دارد، تا آنچه که دانش‌آموز از کتاب آموخته، در ذهنش تثبیت شود.

خرید کتاب تست عربی جامع کنکور رشته انسانی خیلی سبز

کتاب عربی انسانی جامع خیلی سبز

کتاب عربی انسانی جامع انتشارات خیلی سبز یکی از بهترین کتاب‌ های تست جامع کنکور انسانی است. این کتاب در کنار تست‌ های زیاد و پاسخ‌ های تشریحی مفصل برای آن‌ها، در ابتدای هر درس، دارای درسنامه‌ های کامل، جامع، عمیق و مفهومی شامل نکات ترجمه، قواعد، جدول واژگان، مترادف، متضاد و… است.

این درسنامه‌ ها سؤالاتی را برای ایجاد پیش‌ زمینه برای حل تست‌ ها در ذهن دانش‌ آموزان مطرح می‌ کنند. بانک تست این کتاب، شامل تست‌ های کنکورهای سال‌های گذشته و تست‌ های تألیفی است که باعث به‌ وجود آمدن تسلط هرچه بیشتر دانش‌آموز در مباحث مختلف می‌ شود. پاسخنامه مفصل کتاب عربی جامع انسانی خیلی سبز، شامل نکات تستی فراوانی است که پیشنهاد می‌شود که حتی اگر به‌ درستی پاسخ سؤالات را دادید هم، آن‌ها را مطالعه کنید.

تصویر کتاب میکرو طلایی عربی کامل انسانی کنکور گاج

کتاب عربی کامل میکرو طلایی انسانی گاج

کتاب عربی کامل انسانی از سری کتاب های میکرو طلایی گاج، کتابی است که در آن به مباحث عربی پایه‌ های دهم، یازدهم و دوازدهم،  پرداخته شده است. این کتاب به‌ صورت پایه‌ ای و درس به درس پیش می‌ رود که برای هر درس، درسنامه‌ ای جامع، کامل، مفهومی و عمیق به همراه تمام نکات کلیدی کنکوری از جمله نکات ترجمه، درک مطلب، واژگان، مترادف‌ها، متضادها، جمع‌های مکسر و… به همراه ارائه مثال و حل تست وجود دارد.

برای تثبیت نکات در ذهن دانش‌آموز، در تمام کتاب میکرو طلایی عربی کامل انسانی گاج، در کنار تست‌ های تألیفی، تست‌ های زیاد شبیه‌ سازی‌ شده سؤالات کنکور نیز وجود دارد و در انتهای هر بخش، آزمون به همراه پاسخنامه تشریحی آمده است. در این پاسخنامه علاوه بر علت درستی گزینه درست، علت نادرستی گزینه‌های دیگر نیز بررسی می‌شود.

خرید کتاب میکرو عربی جامع انسانی کنکور گاج

کتاب میکرو طبقه‌ بندی عربی جامع انسانی گاج

کتاب عربی جامع انسانی از سری کتاب های میکرو طبقه بندی گاج، کتابی است که پایه به پایه با کتاب درسی عربی از پایه دهم تا دوازدهم پیش رفته است. این کتاب در هر درسنامه به بیان قواعد دستوری آن درس پرداخته و در ادامه، برای تثبیت آموخته‌ های دانش‌آموز، بانک تستی مفصل از مباحث مطرح شده دارد. پس از آن نیز نکات ترجمه به تشریح بیان می‌ شود که در آن، عبارات مهم متن، واژگان، مترادف‌ ها، متضادها و جمع مکسر ارائه شده است.

در انتها به‌ منظور جمع‌ بندی نهایی، آزمونی جامع در پایان هر درس و در پایان هر پایه پیوست شده است. برای تمامی پرسش‌ های کتاب، پاسخنامه کاملاً تشریحی وجود دارد که به تجزیه‌ و تحلیل پاسخ سؤالات پرداخته و نکات مهم سؤالات را بیان می‌کند. در انتهای کتاب نیز پیوستی از مطالبی همچون نکات کلیدی ترجمه، مفاهیم، تجزیه و ترکیب نیز آمده است. کتاب میکرو طبقه‌ بندی عربی جامع انسانی انتشارات گاج برای دانش آموزانی که می‌خواهند از پایه به بالاترین سطح برسند، مناسب است.

بهترین زمان برای جمع بندی عربی انسانی

بهترین منابع جمعبندی، منابعی هستند که شامل نکات مهم باشند، با کتاب درسی مطابقت کنند و مباحث را ساده و روان توضیح بدهند تا در ایام نزدیک کنکور، بتوانید بدون نگرانی از آنها استفاده کنید. از جمله منابعی که برای جمع بندی عربی می‌توانید از آنها استفاده کنید، کتاب موج آزمون عربی, کتاب عربی جامع کنکور گاج و کتاب جمع بندی عربی خیلی سبز است.

زمان موردنیاز برای جمعبندی عربی، حدود یک ماه است. در این زمان شما می‌توانید با انجام آزمون های آزمایشی و مشاهده درصدهای خود، تحلیل درستی از وضعیت‌تان  داشته باشید و به رفع اشکال های خود بپردازید.

انواع کتاب های عربی انسانی برای کنکور سراسری

لیست کتاب های عربی اختصاصی کنکور انسانی به دسته اصلی تقسیم می‌گردد: تست و آموزش. در ادامه ویژگی های هردوی این کتاب‌ها را برای شما شرح داده‌ایم:

کتاب آموزش عربی انسانی کنکور: با این سری کتاب‌ها می‌توانید به حل ایرادات درسی خود در مباحث گوناگون بپردازید. اگر در درک مبحثی مشکل دارید، آموزش ناقصی را در یک مطلب پشت سر گذاشته‌اید و اگر فکر می‌کنید معلومات شما برای حل تست‌های یک مبحث کافی نیست، کتاب های آموزش عربی انسانی کنکور مختص شماست.

کتاب تست عربی انسانی کنکور:  کتاب تست عربی انسانی کنکور مختص دانش‌آموزانی است که معلومات جامع و نسبتا خوبی برای شرکت در کنکور دارند و تقریبا بیش از نصف مسیر را پیموده‌اند. این دانش‌آموزان نیازمند تست‌ها و نمونه سوالات کنکوری بیشتر، جهت تقویت مهارت و افزایش سرعت خود، هستند.

ساختار کتاب های کنکور عربی انسانی

دو ساختار جامع و پایه برای کتابهای کنکور عربی انسانی در بازار چاپ و نشر وجود دارد. نمی‌توان هیچ یک از این کتابها را بر دیگری برتری داد، ولی هر دانش‌آموز می‌تواند با توجه به وضعیت و شرایط درسی خود، یکی از آنها را انتخاب کند.

مثلا اشکالات درسی، زمان نسبتا کافی، عدم تسلط به تعدادی از مباحث و… از جمله دلایلی هستند که می‌توانند برای انتخاب کتاب پایه عربی کنکور انسانی کافی باشند؛ اما وقتی دانش‌آموزی قصد جمعبندی و تهیه درسنامه‌ای پیوسته و جامع را دارد و از طرفی به مباحث درسی خود، تا حدود قابل توجهی مشرف است، کتاب جامع برای او بهتر است.

ضریب عربی انسانی در کنکور

ضرایب عربی اختصاصی در کنکور انسانی به شرح زیر است:

  • زیر گروه 1: ضریب 4
  • زیرگروه 2: ضریب 1
  • زیرگروه 3: ضریب 1
  • زیرگروه 4: ضریب 1

توجه کنید که پایین بودن ضریب یک درس در یک زیرگروه، از اهمیت آن نمی‌کاهد  و همچنان تاثیر قابل توجهی در رتبه داوطلب خواهد داشت. بنابراین از تاثیر عربی اختصاصی در زیرگروه‌های 2 و 3 و 4 غافل نشوید.

خرید کتاب‌ عربی جامع کنکور انسانی از کتابانه

انتخاب بهترین کتاب های کنکوری رشته انسانی در درس عربی، چیزی نیست که بتواند بدون شناخت از سطح داوطلب رخ دهد. داوطلبان باید با توجه‌ به سطح علمی خود این انتخاب را آگاهانه، با توجه‌ به آنچه که در مدرسه آموخته‌اند و تصمیمی که برای کنکور دارند، انجام دهند. کتابانه، مرجع تخصصی کتاب، این امکان را برای داوطلبان رشته انسانی فراهم کرده تا بتوانند کتاب برتر کنکور انسانی در درس عربی را از میان کتاب‌های تست جامع کنکور انسانی انتخاب و خریداری کنند.

قیمت کتاب‌ های عربی کنکور انسانی

قیمت کتاب‌ های کنکور انسانی در درس عربی، براساس آنچه که انتخاب می‌شود، متفاوت است. این تفاوت‌ها هم به علل مختلفی به وجود آمده‌اند؛ اما شما می‌توانید با تصمیم به خرید اینترنتی کتاب‌های کنکور انسانی، از قیمت‌های این کتاب‌ها اطلاع پیدا کنید، آن‌ها را با قیمت مندرج در کتاب مقایسه کرده و در صرف زمان و هزینه صرفه‌ جویی کنید. کتابانه، این امکان را برای شما فراهم کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

منوی سایت