خرید کتاب ریاضیات تجربی کنکور

معرفی بهترین منابع ریاضی کنکور تجربی 1402

اهمیت درس ریاضی در کنکور تجربی

درس ریاضی، یکی از مهم‌ترین و البته دشوارترین دروس در کنکور تجربی است. به تجربه ثابت شده که داوطلبان رشته تجربی که درصدهای ریاضی بالاتری دارند، رتبه‌های بهتری را کسب نموده‌اند.

 یادگیری مفهومی و عمیق این درس، به همراه تمرین زیاد و حل تست‌های فراوان، باعث می‌شود که داوطلبان این رشته، به تسلط نسبی در این درس برسند. ریاضی در کنکور شامل 30 سؤال است که بایستی در مدت‌زمان چهل و هفت دقیقه به آنها پاسخ داده شود.

ازاین‌رو، داوطلبان باید به‌اندازه‌ای مسلط باشند که بتوانند در این زمان اندک، به این سؤالات پاسخ دهند. کتاب ریاضی تجربی کنکور نقش به سزایی برای موفقیت در این امر دارد پس از استفاده از این کتاب کنکور تجربی امری ضروری می‌باشد.

فهرست بهترین کتاب های ریاضی برای کنکور تجربی 1402


تسلط کامل بر ریاضیات کنکور تجربی

کتاب تست ریاضی تجربی مهروماه

کتاب ریاضیات تجربی کنکور انتشارات مهروماه از بهترین کتاب‌های کنکور تجربی، کتابی جامع و کاربردی است که با هدف آمادگی و کسب نتیجه مطلوب در کنکور سراسری و آزمون های آزمایشی مختلف یه تحریر درآمده است و کتاب های درسی ریاضیات پایه  دبیرستان را دربر می گیرد.

در هر فصل از کتاب ریاضیات تجربی کنکور مهروماه، داوطلبان با بخش های مختلفی مواجه می شود. در بخش اول هر فصل، درسنامه ای ارائه شده که به طور کامل مباحث را از پایه و سطح  مبتدی، مرحله به مرحله آموزش می دهد. موضوعات و مطالب مطابق با سرفصل های کتاب درسی جدید بیان شده تا مانع از سردرگمی دانش آموزان شود.

به همراه توضیحات مثال هایی نیز حل شده تا دانش آموزان شیوه بکارگیری معلومات برای حل سوالات را نیز فراگیرند ومفاهیم را بهتر درک کنند. علاوه بر درسنامه، در آخر هر فصل خلاصه ای از مباحث و نکات آورده شده که برای جمع بندی و آماده شدن برای آزمون های آزمایشی و کنکور بسیار مفید خواهد بود.

خرید کتاب ریاضی تجربی مهروماه
سطح کتاب تست ریاضی تجربی مهروماه

با توجه به آموزش کاملی که کتاب ریاضی تجربی مهروماه ارائه داده و هر مدل تستی از سطح های مختلف طراحی کرده می‌توان این کتاب را برای تمامی داوطلبین کنکور تجربی مناسب دانست.

نقاط قوت کتاب تست ریاضی تجربی مهروماه
  • استفاده از تست‌های آزمون آزمایشی قلم‌چی علاوه بر سوالات و کنکور و تست های تالیفی
  • ارائه فرمول‌های تستی برای حل سریع سوالات
  • آموزش کامل و روان
فهرست کتاب های ریاضی کنکور تجربی مهروماه

فراگیری ریاضی کنکوری با لحنی صمیمانه

کتاب تست ریاضی تجربی خیلی سبز

کتاب تست ریاضیات تجربی انتشارات خیلی سبز از بهترین های کتاب کنکور می‌باشد که مباحث سه سال درس ریاضی دهم، یازدهم و دوازدهم رشته تجربی مورد بررسی قرار گرفته اند.

ساختار کتاب به این صورت است که ابتدا درسنامه ای جامع، کامل مطرح شده و سپس مجموعه سوالات ارائه می گردد. درسنامه های آموزشی این کتاب از پایه ای ترین مطالب تا نکته دار ترین و مهم ترین آنها در قالب مثال های متعدد و متنوع را شامل می شود که در پاسخ این مثال ها نیز سعی شده تمام  راه حل ها به صورت کامل شرح داده شود.

پرسش های چهار گزینه ای کتاب نیز از آسان به دشوار مرتب شده تا آموزش به صورت پله پله صورت گیرد و مطالب در ذهن باقی بماند، علاوه بر سوالات تالیفی و بر گرفته ازمتن، تمرین های کتاب، سوالات کنکور های سراسری داخل و خارج از کشور، منتخبی از سوالات کنکور های آزاد نیز در میان پرسش ها دیده می شود.

از دیگر ویژگی های این کتاب بیانِ یکجا و کامل مباحث مشترک سه سال است که به جمع بندی دقیق و منسجم مطالب کمک شایانی می کند. پاسخ کلیدی تست ها در انتهای کتاب آمده تا دواطلب بعد از انجام تست ها میزان یادگیری خود را بسنجد.  پاسخ تشریحی سوالات نیز در جلد دوم ارائه شده است؛ که با دانش آموز با بررسی آن فرصت مرور دوباره ی مطالب را پیدا خواهد کرد.

خرید کتاب تست ریاضی تجربی خیلی سبز
سطح کتاب تست ریاضیات تجربی خیلی سبز

همانطور که در بالا اشاره کردیم مطالب آموزشی از پایه‌ای ترین مطالب شروع به تدریس کرده و تا ریزترین نکات را در برمی‌گیرد. همچنین تست‌های کتاب به صورت پله پله از آسان به دشوار طراحی گردیده است. در نتیجه می‌توان این کتاب را برای تمامی دانش آموزانی که قصد دارند در کنکور رتبه موفقی کسب کنند مناسب دانست.

نقاط قوت کتاب کنکور ریاضیات تجربی خیلی سبز
  • چیدمان آسان به دشوار در زیر هر مبحث
  • پوشش تمامی مثال‌های و تمرین‌های کتاب درسی
  • درسنامه کامل همراه با نمودارهای کاربردی
فهرست کتاب تست ریاضی کنکور تجربی خیلی سبز

تفاوت عالی شدن و عادی بودن در ریاضی کنکور تجربی!

کتاب میکرو ریاضیات تجربی کنکور گاج

کتاب میکرو ریاضی تجربی انتشارات گاج کتابی غنی و استاندارد است و در راستای ارتقای سطح علمی دانش آموزان و آماده سازی آنان برای شرکت در آزمون های آزمایشی مختلف، علی الخصوص کنکور سراسری به تحریر درآمده است.

این کتاب از بهترین کتاب‌‌های کنکوری می‌باشد و دربردارنده ی تمام آن چیزی است که داوطلبان برای کسب موفقیت و یادگیری درس یاضی باید بدانند. مطالب و محتوای کتاب، مطابق و متناسب با کتاب درسی مطرح شده اند. در ابتدای هر فصل به تفکیک مباحث، درسنامه هایی ارائه شده که به طور کامل مباحث را از پایه و سطح  مبتدی، مرحله به مرحله آموزش می دهد.

خرید کتاب میکرو ریاضی گاج
سطح کتاب تست میکرو ریاضیات تجربی کنکور

کتاب های ریاضی میکرو برای دانش آموزانی که سطح متوسط و ضعیفی دارند مناسب است. درواقع می‌توان این کتاب را به عنوان منبع اول درس ریاضی استفاده کرد و سپس سراغ کتابی با سطح بالاتر رفت.

نقاط قوت کتاب میکرو ریاضی تجربی گاج
  • طراحی حدود 1800 تست
  • درستامه کاریردی
  • پاسخنامه تشریحی
فهرست کتاب های میکرو ریاضی تجربی گاج

کلام آخر

در این مطلب سعی کردیم تا با معرفی بهترین کتاب های درس ریاضی کنکور تجربی راهنمایی خوبی به شما عزیران کرده باشیم تا نقش اندکی در موفیقتتان در کنکور داشته باشیم.

امیدواریم از این مطلب بهره خوبی برده باشید. خوشحال می‌شویم نظرات شما عزیزان را نیز راجع به کتاب های ریاضی کنکور تجربی بدانیم.

دیدگاهتان را بنویسید

منوی سایت