بهترین کتاب های ریاضی و آمار کنکور

اهمیت استفاده از بهترین منابع ریاضی و آمار در کنکور

20 سؤال ریاضی که در برخی از دانش‌ آموزان علوم‌ انسانی، نقطه‌ ضعف محسوب می‌شود، از کتاب‌ های ریاضی و آمار پایه‌ های دهم، یازدهم و دوازدهم مطرح می‌شوند. تسلط در ریاضی و آمار، عملاً می‌تواند سرنوشت‌ساز باشد؛ پس سعی در مطالعه و تسلط بر آن را کنار نگذارید. در این قسمت اطلاعات مورد نیاز برای انتخاب یک کتاب ریاضی مناسب در اختیار شما قرار داده شده است، تا بتوانید برترین کتاب های کنکور انسانی در مباحث ریاضی و آمار را برای خود انتخاب کنید.

فهرست بهترین کتاب های تست ریاضی و آمار جامع

کتاب ریاضی و آمار خیلی سبز

کتاب تست ریاضی و آمار جامع کنکور انتشارات خیلی سبز، یکی از کامل‌ترین کتاب‌ های تست جامع کنکور انسانی است. این کتاب درسنامه‌ای جامع و کامل با زبانی ساده دارد که به‌ وسیله نمودار، جدول، تصویر و… تمامی ابهامات ذهن داوطلبان را رفع می‌کند.

سؤالات تستی طبقه‌ بندی شده تألیفی استاندارد و در چهارچوب کنکور و کنکورهای سال‌های گذشته به همراه پاسخنامه کاملاً تشریحی در کتاب تست ریاضی و آمار جامع خیلی سبز ارائه شده است. طبقه‌ بندی این سؤالات از سطح ساده تا به دشوار انجام شده و نکته‌ای که در مورد پاسخنامه تشریحی این کتاب وجود دارد این است که در آن، نکات با اهمیت کنکوری و راه‌ حل‌های سریع نیز ذکر شده‌اند. بنابراین، بررسی پاسخنامه حتی با وجود پاسخ صحیح، ضروری است.

کتاب ریاضی و آمار مشاوران

کتاب ریاضی و آمار انتشارات مشاوران آموزش، یکی از کتاب‌ های پرطرف‌دار میان داوطلبان کنکور انسانی است. این کتاب به سه بخش درسنامه، سؤالات تستی و پاسخنامه تشریحی تقسیم شده است. در بخش درسنامه به بیان مفاهیم ریاضی به زبانی ساده به همراه مثال‌ها و راه‌حل آن‌ها به‌ صورت گام‌ به‌ گام پرداخته شده است.

در انتهای هر درس هم آزمونی برای سنجش آموخته‌های داوطلبین در نظر گرفته شده است که پاسخنامه‌ای کامل نیز برای آن در نظر گرفته شده است. همچنین شناخت انواع تیپ‌های سؤالات کنکور نیز در بخش درسنامه گنجانده شده است. در بخش پرسش‌های چهارگزینه‌ای کتاب ریاضی و آمار جامع کنکور مشاوران، سؤالات تستی متنوع و مطابق با تغییرات رویکرد طراحی سؤال و کتب درسی آمده که در بخش پاسخنامه، به‌ صورت تشریحی به حل آن‌ها پرداخته شده است.

کتاب میکرو ریاضیات جامع انسانی گاج

کتاب ریاضیات جامع انسانی از سری کتاب های میکرو طبقه‌ بندی گاج، یکی از کتاب‌ های تست جامع کنکور انسانی است که در آن سعی شده که ریاضیات و آمار پایه دهم، یازدهم و دوازدهم، برای داوطلبان کنکور ساده شود. چیدمان مطالب این کتاب پایه به پایه و درس به درس است.

داوطلبان ابتدا می‌توانند درسنامه، کادرهای آموزشی فصول، نکات، مثال‌ها و تست‌های آموزشی را مطالعه کرده و سپس برای سنجش و تثبیت اطلاعات خود، به بانک تست با تست‌های تألیفی و کنکورهای سال‌های گذشته، مراجعه کنند. پاسخنامه تشریحی این تست‌ها، شامل پاسخ صحیح، همه راه‌حل‌های ممکن برای حل مسائل، یادآوری نکات، تجزیه‌ و تحلیل سؤالات است. مطمئن باشید با استفاده از کتاب میکرو ریاضیات جامع انسانی انتشارات گاج، شما می‌توانید نقاط ضعف خود را فهمیده و آن‌ها را به نقاط قوت تبدیل کنید.

کتاب میکرو طلایی ریاضیات کامل انسانی گاج

کتاب ریاضیات کامل انسانی از سری کتاب های میکرو طلایی گاج، یکی از کتاب‌های خوب و معروف در رشته انسانی است. این کتاب مباحث دروس کنکور ریاضی و آمار را در درس‌نامه به‌تفصیل توضیح داده و آن‌ها را در بانک تست به چالش کشیده و در پاسخ‌نامه‌ای تشریحی به بررسی تست‌ها پرداخته است.

درسنامه کتاب میکرو طلایی ریاضیات کامل انسانی گاج، کامل، کارآمد و مفصل است و در آن علاوه بر توضیح درس، مثال‌ها و نکات کلیدی زیادی نیز ارائه شده است. پس از درسنامه، بانک تست این مجموعه قرار دارد که در آن تست‌های تألیفی و کنکورهای سال‌های گذشته به‌ صورت درس به درس در پایه‌های مختلف گنجانده شده‌اند. پس از بانک تست نیز پاسخنامه‌ای تشریحی قرار دارد تا داوطلب بتواند با بررسی آن نقاط ضعف خود را درک و رفع نماید.

یکی از نکات جالب‌ توجه در این کتاب این است که تست‌های با اهمیت زیاد با ستاره‌های تو خالی و تست‌های دشوار یا ستاره‌های تو پر مشخص شده‌اند. مؤلف این کتاب بر این باور است که اگر سطح ریاضی‌تان خیلی خیلی ضعیف باشد، با خواندن این کتاب می‌توانید درصد مطلوبی در کنکور به دست آورید. پس زمان را از دست ندهید و برای سفارش این کتاب به‌ عنوان کتاب برتر کنکور انسانی در ریاضیات و آمار، اقدام کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

منوی سایت