کتاب های داستان و رمان خارجی

رمان‌ها یا داستان‌های بلند، از دیرباز تا امروز همواره یاور و همراه افراد کتاب‌خوان بوده‌اند. این کتاب‌ها در گذر زمان، به یکی از مهم‌ترین اشکال ادبیات تبدیل شدند. رمان‌ها در طول تاریخ، نقش پررنگی در ادبیات جهان ایفا کرده‌اند. قرارگرفتن در فضای کتاب های رمان خارجی تجربه‌ای بی‌نظیر را برای خواننده رقم می‌زند که لمس آن در دنیای واقعی غیرممکن است و یا با صرف هزینه‌های بسیار زیاد ممکن می‌شود. همچنین در دنیای واقعی، تجربه احساساتی همچون غم، شادی، بیم، امید و… که خواندن کتاب های داستان خارجی به خواننده می‌دهد، تقریباً غیرممکن است.

بهترین رمان خارجی برای شما آن رمانی است که قوه تخیلتان را تحریک کرده، شما را به ‌دور از کلیشه‌ها، جغرافیا، زمان و مکان، به آن جایی ببرد که اتفاق افتاده، شعله هم ذات پنداری را در شما بیفروزد و اتفاقاتی را در ذهن شما رقم بزند که شاید هیچ‌گاه برایتان اتفاق نیفتد.

کتابانه به شما کتاب های داستان خارجی را معرفی می‌کند و امکان خرید اینترنتی کتاب های رمان خارجی را در اختیار شما قرار می‌دهد. اگر قصد خرید کتاب داستان خارجی را دارید، با سایت کتابانه همراه باشید.

انواع کتاب های رمان خارجی

اگر بخواهیم خیلی کوتاه رمان را تعریف کنیم، به داستان‌های بلندی گفته می‌شود که اتفاقات و حوادث درون تخیل نویسنده را بازگو می‌کند. آغاز رواج رمان به قرن هجدهم میلادی باز می‌گردد که طی دویست سال اخیر، تغییرات زیادی کرده تا به یکی از تأثیرگذارترین انواع آثار ادبی تبدیل شود. رمان‌های زیادی در ایران و خارج از ایران منتشر شده که در آن‌ها نویسنده ما را با خود همراه کرده و به سرزمین خیال خود برده است.

این رمان‌ها در دسته‌بندی‌های زیاد و پیچیده‌ای قرار می‌گیرند. از جمله این دسته‌بندی‌ها عبارت‌اند از رمان‌های سینمایی، عاشقانه، تریلر، ترسناک، رازآلود، ماجراجویی، علمی تخیلی، تاریخی و فانتزی. همچنین یک رمان را می‌توان در ژانرهای مختلف دسته‌بندی کرد و تلفیقی از چند ژانر را در یک کتاب دید.

رمان های عاشقانه

ژانر عاشقانه، معمولاً در کنار ژانرهای دیگر به کار گرفته می‌شود و به داستان رنگ و بویی دیگر می‌دهد. روابط عاشقانه‌ای که محوریت داستان کتاب را در بر می‌گیرد و گاه به فرجامی تلخ یا شیرین ختم می‌شود. دنیای ژانر عاشقانه در کتاب های داستان خارجی، مملو از داستان‌های نغز و شاعرانه است که خواننده با نویسنده همراه شده و سطر به سطر، فضای عشق را لمس می‌کند. بسیاری از کتاب‌های ادبیات کلاسیک درون‌مایه عاشقانه دارند.

رمان ‌های ترسناک

رمان‌ های ژانر وحشت یا کتاب های داستان خارجی ترسناک، طی سالیان، طرف‌داران زیادی داشته است. نوع ادبیات این کتاب‌ها به‌گونه‌ای است که آن‌چنان خواننده را با خود همراه می‌کند تا در زمان مطالعه، ترس را در بندبند وجودش احساس نماید. در این نوع رمان‌ها، معمولاً علت به‌ وجود آمدن وحشت، استفاده از عناصر ماوراءالطبیعه بوده که داستان‌هایی بیمارگونه، وحشتناک و سورئال را شکل می‌دهند.

رمان‌ های رازآلود

رمان‌ های رازآلود، معمایی یا اسرارآمیز، داستان‌هایی هستند که حول تحقیق درباره یک جرم که معمولاً شامل قتل است، نگارش می‌شوند. معمولاً در این رمان‌ ها، قهرمان داستان، شاید یک کارآگاه حرفه‌ای و یا یک شخص آماتور، به دنبال حل معمای جرمی است که رخ‌ داده شده است. ادبیات این نوع رمان به‌ گونه‌ای است که خواننده همذات پنداری شدیدی با قهرمان داستان داشته و همواره در حال حدس و گمان برای یافتن جنایتکاران است. کشش این داستان‌ها آنقدر زیاد است که خواننده دوست ندارد تا پیش از پیدا شدن مجرم یا مجرمین، حتی چند ساعت هم کتاب را کنار بگذارد.

رمان‌ های تریلر (دلهره ‌آور)

کتاب های داستان خارجی در ژانر تریلر، تلفیقی است از ژانر ترسناک و ژانر راز آلود. داستان‌های این ژانر رازآلودند و حس ترس، اضطراب، تعلیق و ماجراجویی را به خواننده القا کرده و آن‌ها را در دنیایی پرهیجان رها می‌کند؛ از همین رو مناسب ساخت فیلم‌های سینمایی کارآگاهی و رازآلود هستند. در بهترین رمان خارجی در ژانر تریلر، معمولاً روند داستان به‌ گونه‌ای است که نقش اصلی داستان به دنبال نجات جان خود است؛ در همین مسیر، داستانی مهیج و شُک آور به وجود می‌آید که پایان‌هایی غافل‌گیرکننده را رقم می‌زند. هیجان، وحشت، حس کارآگاهی و درگیری ذهن مخاطبین است که در این داستان‌ها نظر خوانندگان را به خود جلب کرده و آن‌ها را به طرف‌داران این نوع رمان‌ها تبدیل می‌کند.

رمان ‌های ماجراجویی

رمان‌ های ژانر ماجراجویی را می‌توان بهترین رمان خارجی برای نوجوانان و جوانان دانست. ماجراها در این کتاب‌ها حول داستان‌های خطرآفرین قهرمانانی می‌گردد که ماجراجویی‌ها را شکل می‌دهند و پس از طی مسیری طولانی، پر مانع و پرهیجان، به مقصود خود می‌رسند. شخصیت‌پردازی قوی این کتاب‌ها باعث همذات‌پنداری زیادی می‌شود و از این ‌رو، بر روی شخصیت جوانان و نوجوانان تأثیر زیادی می‌گذارد. این ژانر معمولاً با ژانرهای دیگر همچون رمان‌های رازآلود، ترسناک و… همراه می‌شود.

رمان ‌های علمی و تخیلی

از دیگر انواع کتاب‌ های رمان خارجی، می‌توان به رمان ‌های علمی تخیلی اشاره کرد. در این نوع رمان‌ ها، جایگزین‌های احتمالی واقعیت در داستان‌ها بازگو می‌شوند. کتاب‌های علمی تخیلی بر پایه علم نوشته می‌شوند، براساس نتایج واقعی و علمی پدید می‌آیند و صرفاً از تخیل نویسنده نشأت گرفته نشده‌اند. حتی خواندن این کتاب‌ها، می‌تواند باعث افزایش اطلاعات عمومی خواننده شود. این نوع کتاب‌ها یا براساس داستانی است که در محیطی تخیلی و علمی رخ‌ داده و یا داستانی درباره علم و اتفاقات علمی را ارائه می‌دهند.

رمان‌ های تاریخی

از دیگر کتاب های داستان خارجی پر طرف‌دار، ژانر تاریخی است. این رمان‌ ها در بستر یک دوره خاص تاریخی جریان دارند. این رمان ‌ها می‌توانند از سرگذشت شخصیت‌های واقعی نیز نشأت گرفته باشند و در برخی موارد حتی می‌توانند آموزنده نیز باشند. خواندن این رمان ‌ها، حتی با آنکه شاید تخیلی باشند، چنان حال و هوایی دارند که خواننده را به سال‌های بسیار دور می‌برند.

رمان‌ های فانتزی

یکی دیگر از سبک‌های بهترین رمان خارجی که اغلب نظر خوانندگان جوان و نوجوانان را به خود جلب می‌کنند، رمان‌ های فانتزی یا خیال ‌پردازانه است. این نوع رمان ‌ها، همانند داستان‌های علمی تخیلی هستند با این تفاوت که شامل سحر، جادو، موجودات و اتفاقات ماوراءالطبیعه نیز می‌شود. هرچند که فضای سحر و جادو نیز بسیار قانونمند در آن‌ها به کار برده می‌شود. شکل اساطیری ژانر فانتزی را می‌توان در ادبیات بسیار قدیم نیز مطالعه کرد.

قیمت کتاب های رمان خارجی

قیمت‌ گذاری بر روی کتاب های داستان خارجی با توجه ‌به کیفیت کاغذ چاپی، تعداد صفحات، نوع جلد، وزن کتاب و… انجام می‌شود. اگر می‌خواهید پیش از خرید کتاب، کمی از کتاب بدانید، از قیمت آن اطلاع پیدا کنید و یا خرید اینترنتی کتاب های رمان خارجی را انجام دهید، کتابانه، مرجع خرید اینترنتی کتاب، می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

خرید اینترنتی کتاب های رمان و داستان خارجی از کتابانه

آسان‌ترین و به‌ صرفه‌ترین روش خرید کتاب داستان خارجی، از طریق اینترنت است. شما خیلی ساده می‌توانید پس از آنکه تصمیم به خرید گرفتید، تنها با چند کلیک، خرید اینترنتی کتاب های رمان خارجی را نهایی کنید و در کوتاه‌ترین زمان آن‌ها را درب منزلتان تحویل بگیرید. برای اطلاع از جزئیات و قیمت کتاب‌ های داستان خارجی و همچنین خرید کتاب های رمان خارجی از سایت کتابانه کمک بگیرید.

پرسش و پاسخ

بهترین رمان خارجی کدام کتاب‌ها هستند؟
رمانی که قوه تخیلتان را تحریک کرده و شما را به ‌دور از کلیشه‌ها، جغرافیا، زمان و مکان، به آن جایی ببرد.

اولین “رمان خارجی” در چه سالی نوشته شد؟
آغاز رواج رمان به قرن هجدهم میلادی باز می‌گردد.

نوجوانان و جوانان اغلب به چه سبک‌هایی از رمان خارجی علاقه‌مند هستند؟
رمان های ماجراجویی و فانتزی

آسان‌ترین و به‌ صرفه‌ترین روش خرید کتاب داستان خارجی، از طریق اینترنت است.
شما خیلی ساده می‌توانید تنها با چند کلیک، خرید کتاب مورد نظرتان را از کتابانه انجام دهید.

فهرست فروشگاه