کتاب‌ های دانشگاهی روانشناسی

در میان کتاب‌های دانشگاهی، کتاب‌ دانشگاهی روانشناسی بسیار گسترده و متنوع است. این رشته دارای زیرمجموعه‌ها و حوزه‌های مختلفی همچون آسیب‌شناسی روانی، روان‌شناسی بیولوژیک، روان‌شناسی بالینی، روان‌شناسی شناختی و… است.

روان‌شناسی به مطالعه در مورد اندیشه، رفتار، رشد، شخصیت، احساسات، انگیزه و موارد دیگر در انسان می‌پردازد. بارزترین کاربرد روان‌شناسی مسائل مربوط به بهداشت روان است که روانشناسان با استفاده از اصول، تحقیقات و یافته‌های بالینی به کنترل و غلبه بر علائم پریشانی روانی و بیماری روانی به مراجعین خود کمک می‌کنند.

روان‌شناسی علم مطالعه ذهن و رفتار است و شامل تأثیرات بیولوژیکی، فشارهای اجتماعی و عوامل محیطی است که بر نحوه تفکر، عمل و احساس افراد تأثیر می‌گذارد. دستیابی به درک غنی و عمیق از روان‌شناسی می‌تواند به افراد کمک کند تا به بینش جدیدی نسبت به اعمال خود و نیز درک بهتری نسبت به دیگران دست یابند.

خرید کتاب دانشگاهی روان‌شناسی

تحصیل در رشته روان‌شناسی و رشته‌های مرتبط، یکی از گزینه‌های عالی و پرطرفدار در بین رشته‌های دانشگاهی است. روان‌شناسی، رشته‌ای کاربردی است که بر تمام جوانب زندگی انسان تأثیر می‌گذارد، رشته‌ای که این‌روزها لزوم استفاده از آن محسوس‌تر شده است.

معرفی بهترین کتاب‌های دانشگاهی روان‌شناسی

پرورش دانشجویان فرهیخته، علاوه بر اساتید و مربیان مجرب به منابع آموزشی جامع و به‌روز نیز بستگی دارد. مطالعۀ کتاب‌های دانشگاهی روان‌شناسی، نقش مهمی در افزایش کیفیت آموزش اساتید و دانشجویان این حوزۀ ایفا می‌کند.

استفاده از دانش روان‌شناسی موجود در این کتاب‌ها می‌تواند فرد را در تصمیم‌گیری بهتر، کنترل عادات، انگیزه و بهره‌وری بیشتر، حتی زندگی شادتر یاری کند. در ادامه به معرفی برخی از بهترین و کاربردی‌ترین کتاب‌های دانشگاهی رشتۀ روان‌شناسی خواهیم پرداخت.

کتاب آسیب‌شناسی روانی بر اساس DSM-5؛ گنجی

خرید کتاب آسیب‌شناسی روانی جلد 1 گنجی

کتاب آسیب‌شناسی روانی بر اساس DSM-5 گنجی، یکی از کتب آموزشی پرطرفدار در بین دانشجویان و اساتید حوزۀ روان‌شناسی می‌باشد. این کتاب بر اساس نسخۀ پنجم راهنمای تشخیصی و آماری اختلال‌های روانی نگاشته شده است.

کتاب آسیب‌شناسی روانی گنجی به شناخت اختلالات روانی و تأثیر و نقش متغیرهایی نظیر فاکتورهای زیستی، روانی و فرهنگی بر این اختلالات پرداخته است. پایان هر فصل حاوی پرسش‌های چهارگزینه‌ای است که به درک بهتر مطالب آن فصل کمک می‌کند. برخی از سرفصل‌های این کتاب دانشگاهی روان‌شناسی شامل تعریف و تاریخچۀ اختلالات روانی، طبقه‌بندی اختلالات روانی، روش‌های تحقیق در روان‌شناسی بالینی و… می‌باشد.

کتاب آزمون‌های روان‌شناختی؛ فتحی آشتیانی

خرید کتاب آزمون‌های روان‌شناختی جلد 1 فتحی آشتیانی

کتاب آزمون‌های روان‌شناختی فتحی آشتیانی، ارائه‌ای دقیق و جامع برای درس آزمون‌های روان‌شناختی و کاربرد ابزارهای تشخیصی اولیه برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد روان‌شناسی است. استفاده از آزمون‌ها یا پرسشنامه‌های روان‌شناختی، روشی استاندارد برای گردآوری اطلاعات و ارزیابی صفات و شخصیت افراد است.

کتاب آزمون‌های روان‌شناختی آشتیانی این پرسشنامه‌های استاندارد را در قالب یک کتاب به دانشجویان و دانش‌آموختگان روان‌شناسی عرضه می‌کند. نویسنده در این اثر نگاهی اجمالی به پرسشنامه‌ها، اعتبار آن‌ها، شیوه امتیازدهی و تفسیر داشته است.

کتاب مقدمه‌ای بر روان‌شناسی بالینی؛ کرامر

خرید کتاب مقدمه ای بر روان شناسی بالینی کرامر

کتاب مقدمه‌ای بر روان‌شناسی بالینی جفری پی کرامر، به‌ منظور ارائه مروری دقیق در زمینه‌ی روان‌شناسی بالینی طراحی شده و در دسترس دانشجویان روان‌شناسی قرار گرفته است. این کتاب تصویری علمی از تاریخچه، محتوا، عملکردهای حرفه‌ای و آینده روان‌شناسی بالینی ارائه می‌دهد. استفاده گسترده از مطالعات موردی و کاربردهای آن در واقعیت، مفاهیم نظری روان‌شناسی بالینی را کاملاً شفاف می‌سازد.

کتاب مقدمه‌ای بر روان‌شناسی بالینی کرامر مشتمل بر 5 بخش و 16 فصل می‌باشد. از سرفصل‌های این کتاب دانشگاهی روان‌شناسی می‌توان به معرفی روان‌شناسی بالینی، گذشته و حال روان‌شناسی بالینی، مداخلات بالینی، مصاحبه و آزمون گیری در روان‌شناسی بالینی و… اشاره کرد.

 کتاب خانواده‌درمانی؛ گلدنبرگ

خرید کتاب خانوده درمانی گلدنبرگ

کتاب خانواده‌درمانی گلدنبرگ، منبعی جامع، به‌ روز و تمرین محور برای تسلط دانشجویان روان‌شناسی بالینی بر بسیاری از جنبه‌های خانواده‌درمانی است. محتوای جدید این کتاب دانشگاهی روان‌شناسی به نحوۀ تمرین تفکر سیستمی در دانشجویان و چگونگی ایجاد ملاحظات قومی در خانواده‌درمانی متمرکز است. کتاب خانواده‌درمانی گلدنبرگ، شامل آخرین منابع و تفکرات معاصر در مورد موضوعات اصلی مانند تاب‌آوری خانواده، اشکال جایگزین زندگی خانوادگی امروزی، جنسیت، فرهنگ و ملاحظات قومی است.

ویژگی جدید، «فکر کردن مانند یک پزشک بالینی» به دانشجویان روان‌شناسی کمک می‌کند تا در مورد مسائل مربوط به هر فصل تأمل کنند. کادرهای کدگذاری شده رنگی موجود در کتاب خانواده درمانی گلدنبرگ، جنبه‌های اصلی خانواده‌درمانی را مشخص می‌کند. این کتاب مشتمل بر 14 فصل می‌باشد که از سرفصل‌های آن می‌توان به اتخاذ چارچوب ارتباط خانوادگی، تحول خانواده، خانواده به‌مثابه نظامی روانی اجتماعی، خاستگاه‌های خانواده‌درمانی و… اشاره کرد.

 کتاب نظریه‌های شخصیت؛ فیست

خرید کتاب نظریه های شخصیت فیست

کتاب نظریه‌های شخصیت فیست، به پیروی از این فرضیه که نظریه‌های شخصیت بازتابی از پیشینه فرهنگی، تجارب خانوادگی، شخصیت‌ها و آموزش‌های حرفه‌ای بنیان‌گذاران آن‌ها است، نگاشته شده است.

کتاب نظریه‌های شخصیت فیست برای آشنایی دانشجویان کارشناسی روان‌شناسی با معنای شخصیت و فراهم آوردن مبنایی محکم برای درک ماهیت تئوری و همچنین سهم مهم آن در علم طراحی شده است. این کتاب دانشگاهی روان‌شناسی شامل 6 بخش و 20 فصل است که در هر فصل علاوه بر بیان نظریه‌های مختلف، طرحی بیوگرافی از هر نظریه‌پرداز، تحقیقات مرتبط و کاربردهای آن در زندگی واقعی ارائه می‌دهد.

کتاب روان‌شناسی‌ رشد؛ لورابرک

خرید کتاب روان‌شناسی رشد ج1 لورابرک

کتاب روان‌شناسی‌ رشد لورابرک استاد برجسته روان‌شناسی دانشگاه ایالتی ایلینوی، کتابی پرطرفدار و کاملاً سازمان‌یافته برای آشنایی دانشجویان با مباحث و نظریه‌های روان‌شناسی رشد از کودکی تا بزرگ‌سالی است. سبک نوشتاری جذاب، تمرکز استثنایی بین فرهنگی و چند فرهنگی، مثال‌های غنی و ارائه متن به‌روز، باعث شده که این اثر برجسته مورد اعتماد کلاس‌های درس دانشگاهی سراسر جهان قرار بگیرد.

کتاب روان‌شناسی‌ رشد لورابرک برای ارائه رشد در حوزه‌های جسمی، شناختی، هیجانی و اجتماعی رویکردی یکپارچه در پیش می‌گیرد و بر مبادلات پیچیده بین وراثت و محیط و اثرات فرهنگی تأکید دارد. سبک داستان‌سرایی لورابرک، دانشجویان را به یادگیری فعال در کنار شخصیت‌های متن دعوت می‌کند تا بدین واسطه چالش‌های جسمانی، شناختی و نیز نگرانی‌های تربیتی و فرزندپروری و مسائلی که دانشجویان در آینده به‌عنوان والدین، ​​مربیان، ارائه‌دهندگان خدمات مراقبت‌های بهداشتی، مددکاران اجتماعی و محققان با آن روبرو می‌شوند را تجربه کنند.

جلد اول کتاب روان‌شناسی رشد لورابرک در 5 بخش تنظیم شده است. برخی از سرفصل‌های این کتاب شامل رشد جسمانی و شناختی در نوباوگی و نوپایی، رشد جسمانی و شناختی در 4-2 سالگی، رشد جسمانی و شناختی 6-2 سالگی و رشد جسمانی و شناختی 11-6 سالگی می‌باشد.

کتاب نظریه‌های روان‌درمانی؛ پروچاسکا

خرید کتاب نظریه‌های روان‌درمانی پروچاسکا سیدمحمدی

کتاب نظریه‌های روان‌درمانی پروچاسکا، یک منبع آموزشی جامع، سیستماتیک و متعادل است که از موارد بالینی زیادی برای کمک به درک انواع مختلف روان‌درمانی از جمله روان‌کاوی، درمان وجودی، درمان فردمدار، درمان میان‌فردی، رفتاردرمانی و… استفاده می‌کند. این کتاب روان‌شناسی برجسته، 17 نظام پیشرو روان‌درمانی را به‌طور کامل مورد تجزیه‌ و تحلیل قرار می‌دهد و موارد دیگر را به‌طور خلاصه مورد بررسی قرار می‌دهد و دیدگاهی کلی از این حوزه به دانشجویان و پزشکان ارائه می‌دهد.

کتاب نظریه‌های روان‌درمانی پروچاسکا، نظریه آسیب‌شناختی روانی هر یک از نظام‌های درمانی را بررسی و مقایسه کرده و فرآیند درمانی خاصی را براساس آن اتخاذ می‌کند. این کتاب منبعی معتبر برای آشنایی دانشجویان و دانش‌آموختگان رشته روان‌شناسی با مباحث روان‌درمانی در سراسر دنیا به شمار می‌رود.

 کتاب نظریه و کاربست مشاوره و روان‌درمانی؛ کری

خرید کتاب نظریه و کاربست مشاوره و روان‌درمانی کری سیدمحمدی

کتاب نظریه و کاربست مشاوره و روان‌درمانی جرالد کری با در نظر گرفتن ابعاد تفکر، احساس و رفتار انسان، به مقایسه‌ی مدل‌های درمانی ذکر‌ شده در نظریه‌های مشاوره به دانشجویان کمک می‌کند. کوری در این کتاب دانشگاهی روان‌شناسی، خوانندگان را با نظریه‌های اصلی (روانکاوی، آدلری، وجودی، شخص محور، رفتار شناختی، نظام‌های خانوادگی، رویکردهای فمینیستی، پست‌مدرن) آشنا می‌کند و نحوۀ استفادۀ هر نظریه را نشان می‌دهد.

کتاب نظریه و کاربست مشاوره و روان‌درمانی کری چگونگی به‌ کارگیری هر نظریه را در عمل نشان می‌دهد و کمک می‌کند تا این نظریه‌ها را در یک سبک مشاوره‌ای ادغام کنید. کتاب حاضر یکی از منابع آموزشی جامع درس مشاوره و روان‌درمانی دانشجویان، داوطلبان آزمون ارشد و دکتری روان‌شناسی است.

کتاب زمینه روان‌شناسی اتکینسون و هیلگارد

خرید کتاب زمینه روان شناسی اتکینسون و هیلگارد گنجی

کتاب زمینه روان‌شناسی اتکینسون و هیلگارد ترجمه‌ی مهدی گنجی، یکی از بهترین کتاب‌های دانشگاهی رشته‌ی روان‌شناسی است. آخرین نسخۀ این اثر ارزشمند، تمام خصوصیاتی را که باعث شده این کتاب یکی از کتاب‌های برجسته روان‌شناسی در 50 سال گذشته شناخته شود، حفظ می‌کند. رویکرد دانشجویی محور و قابل‌ دسترس، آگاهی دقیق از آخرین تحولات پژوهشی و درک تحقیقات شاخص کلاسیک که روان‌شناسی را به‌عنوان یک رشته دانشگاهی شکل داده، از آن جمله است.

کتاب متن کامل زمینه روان‌شناسی هیلگارد ترجمه‌ی براهنی با پوشش دادن تمام حوزه‌های اصلی روان‌شناسی، نظریه‌ها، تحقیقات و ایده‌هایی را كه در این حوزه نقش دارند، مورد بررسی قرار می‌دهد و مقدمه‌ای جذاب و دقیق در مورد روان‌شناسی برای دانشجویان فراهم می‌کند. این نسخه با ارتباط دادن مفاهیم روان‌شناختی با زندگی روزمره و استفاده از طیف متنوعی از تحقیقات بین‌المللی، همچنان به‌صورت منبعی ایده‌آل جایگاه خود را در بین اساتید و دانشجویان روان‌شناسی سراسر جهان حفظ کرده است.

کتاب زمینه روان‌شناسی اتکینسون و هیلگارد گنجی مشتمل بر 18 فصل است که ماهیت روان‌شناسی، پایه‌های زیست‌شناختی روان‌شناسی، رشد روان‌شناختی، فرایندهای حسی و… از آن جمله‌اند.

کتاب احتمالات و آمار کاربردی؛ دلاور

خرید کتاب احتمالات و آمار کاربردی دکتر علی دلاور

کتاب احتمالات و آمار کاربردی روان‌شناسی دلاور، به‌منظور آشنایی دانشجویان روان‌شناسی با مفاهیم آماری و روش‌های تجزیه‌ و تحلیل آماری و کاربرد آن در علوم انسانی تنظیم شده است. هر فصل حاوی پرسش‌ها و تمرین‌های مختلف همراه با پاسخ‌های تشریحی برای سهولت یادگیری و درک سریع دانشجویان از مباحث کتاب است.

کتاب احتمالات و آمار کاربردی دلاور مشتمل بر 22 فصل است که ازجمله سرفصل‌های آن می‌توان به آمار توصیفی، توزیع‌های فراوانی و نمودارها، شاخص‌های پراکندگی، نمره‌های استاندارد و… اشاره کرد.

کتاب اصول روان‌سنجی و روان‌آزمایی؛ شریفی

خرید کتاب اصول روان سنجی و روان آزمایی شریفی

کتاب اصول روان‌سنجی و روان‌آزمایی شریفی منبعی آموزشی برای آشنایی دانشجویان روان‌شناسی با مفاهیم روان‌سنجی و استفاده از آن به‌ صورت عملی بشمار می‌رود. امروزه آزمون‌ها و سایر ابزارهای ارزیابی خصوصیات روانی کاربرد گسترده‌ای دارد، به‌ طوری‌ که از آن‌ها در مدارس، مؤسسات، سازمان‌ها، مراکز بهداشت‌روانی و سایر نهادهای اجتماعی استفاده می‌شود.

مباحث کتاب اصول روان‌سنجی و روان‌آزمایی شریفی عبارت‌اند از:

 • تعریف، اهمیت و سابقه تاریخی روان‌سنجی
 • مفهوم، طبقه‌بندی و کاربرد آزمون‌های روانی
 • اندازه‌گیری، ارزشیابی و آزمون‌های معلم ساخته
 • سنجش از دیدگاه روان‌شناختی و ساختن‌گرایی
 • اصول ساختن پرسش‌های آزمون
 • تجزیه‌ و تحلیل پرسش‌های آزمون بر اساس نظریه روان‌سنجی کلاسیک
 • و…

 کتاب علم النفس از دیدگاه دانشمندان اسلامی؛ بنی‌جمالی و احدی

خرید کتاب علم النفس بنی جمالی و احدی

کتاب علم النفس از دیدگاه دانشمندان اسلامی بنی‌جمالی و احدی از نخستین آثار منتشر شده راجع به علم النفس به زبان فارسی است. علم النفس یکی از دروس روان‌شناسی اسلامی است که بر پایه مؤلفه‌های دینی و نظریات دانشمندان اسلامی ایجاد شده است و به بررسی مسائلی نظیر روح، ارتباط آن با جسم و جدایی روح از جسم می‌پردازد.

کتاب علم النفس از دیدگاه دانشمندان اسلامی بنی‌جمالی و احدی مشتمل بر دو بخش و 7 فصل با عناوین علم النفس از دیدگاه دانشمندان اسلامی و تطبیق آن با آرا جدید و هوش و عقل می‌باشد.

کتاب اختلال‌های یادگیری؛ هالاهان

خرید کتاب اختلال‌های یادگییری هالاهان علیزاده

کتاب اختلال‌های یادگیری دانیل پی. هالاهان شامل آخرین اطلاعات در مورد خصوصیات افراد مبتلا به اختلال یادگیری، علل اختلالات یادگیری و معتبرترین مداخلات آموزشی برای دانشجویان و اساتید این حوزه است. این متن روان و منظم، تعادل کاملی بین اطلاعات ‌پایه و ابزارهای عملی ایجاد می‌کند به‌ طوری‌ که مربیان به‌ راحتی می‌توانند آن را در مورد دانش‌آموزان اعمال کنند.

مطالعه‌ی کتاب اختلال‌های یادگیری هالاهان برای معلمان، درمانگران، دانشجویان روان‌شناسی، والدین و تمام افرادی که با کودکان مبتلا به اختلال یادگیری سروکار دارند، مؤثر است. برخی از سرفصل‌های آن عبارت‌اند از:

 • مفاهیم پایه
 • علل اختلالات یادگیری
 • واجد شرایط بودن برای دریافت خدمات ویژه
 • والدین و خانواده‌های دانش‌آموزان دارای اختلال یادگیری
 • و…

کتاب روان‌شناسی یادگیری؛ کدیور

خرید کتاب روان شناسی یادگیری پروین کدیور

کتاب روان‌شناسی یادگیری دکتر پروین کدیور، جزء منابع آموزشی درس روان‌شناسی یادگیری دانشجویان کارشناسی روان‌شناسی و علوم‌تربیتی بشمار می‌رود. روان‌شناسی یادگیری شاخه‌ای از علم روان‌شناسی است که به مطالعۀ علمی یادگیری انسان می‌پردازد. مطالعه فرآیندهای یادگیری از دو جنبه شناختی و رفتاری، امکان درک تفاوت‌های فردی، رشد شناختی، انگیزه و نقش آن‌ها در یادگیری را برای دانشجویان فراهم می‌کند.

کتاب روان‌شناسی یادگیری کدیور شامل 12 فصل است. از سرفصل‌های آن می‌توان به روند تاریخی مطالعات یادگیری و زمینه‌های فلسفی آن، رفتارگرایی، نظریه شناختی اجتماعی، چشم‌اندازهای جدید در یادگیری و… اشاره کرد.

کتاب روان‌شناسی تربیتی؛ کریمی

خرید کتاب روانشناسی تربیتی پروین کدیور

کتاب روان‌شناسی تربیتی یوسف کریمی به بررسی ابعاد مختلف یادگیری، آموزش، ارزشیابی و روش‌های تدریس از دیدگاه‌ها و نظریه‌های مختلف می‌پردازد. روان‌شناسی تربیتی به دنبال یافتن روش‌های آموزشی بهینه برای یادگیری بهتر هستند. این کتاب مطابق با سرفصل‌های موردنیاز دانشجویان رشته‌های روان‌شناسی تربیتی و دوره‌های تربیت‌معلم تنظیم شده است. بیان ساده و روان، مثال‌های موجود و پرسش‌های انتهای هر فصل به یادگیری بهتر دانشجویان کمک می‌کند.

کتاب روان‌شناسی تربیتی کریمی مشتمل بر 7 فصل است. برخی از سرفصل‌های کتاب شامل روان‌شناسی تربیتی چیست، رشد، یادگیری، دیدگاه‌های جدید در یادگیری و شناخت و… می‌باشد.

کتاب انگیزش و هیجان؛ خداپناهی

خرید کتاب انگیزش و هیجان خداپناهی

کتاب انگیزش و هیجان محمدکریم خداپناهی به بررسی متغیرهای مداخله‌گر درون ارگانیزمی سهیم در بروز رفتارهای انگیزشی و هیجانی از دیدگاه‌ها و نظریه‌های مختلف می‌پردازد. این کتاب یکی از منابع اصلی درس انگیزش و هیجان دانشجویان مقطع کارشناسی روان‌شناسی بشمار می‌رود. مباحث موجود در کتاب اطلاعات مفیدی در زمینه‌ی رفتارها و انگیزه‌های انسان و نقش آن در رویدادهای روانی ارائه می‌دهد.

کتاب انگیزش و هیجان خداپناهی، مشتمل بر 5 بخش و پانزده فصل است، برخی از سرفصل‌های آن شامل، تعریف و جایگاه انگیزش، اساس فیزیولوژیکی انگیزش، نظریه روان تحلیل‌گری، نظریه میدانی لوین و… می‌باشد.

کتاب روان‌شناسی فیزیولوژیک؛ خداپناهی

خرید کتاب روان شناسی فیزیولوژیک خداپناهی

کتاب روان‌شناسی فیزیولوژیک محمدکریم خداپناهی درآمدی بر رویکردهای زیستی دخیل در مسائل روان‌شناسی است که یکی از منابع آموزشی درس روان‌شناسی فیزیولوژیک در دانشگاه‌ها به شمار می‌رود. این کتاب دانشگاهی روان‌شناسی به‌منظور تشریح و پاسخگویی به برخی از پرسش‌های بنیادی و بررسی روان‌شناسی فیزیولوژیک، ارتباط ذهن و مغز، یادگیری و حافظه، ساختار و کنش‌های عصبی، سیناپس‌ها، دستگاه عصبی و… نوشته شده است.

کتاب روان‌شناسی فیزیولوژیک خداپناهی مشتمل بر 4 فصل و 15 سرفصل است، توضیح مفاهیم به‌گونه‌ای است که دانشجو از داشتن اطلاعات قبلی زیستی بی‌نیاز می‌سازد.

کتاب روان‌شناسی کار؛ گنجی

خرید کتاب روان شناسی کار گنجی

کتاب روان‌شناسی کار حمزه گنجی یکی از منابع آموزشی روان‌شناسی کاربردی است که به بررسی و مطالعۀ رفتار، ارتباطات و فرآیندهای ذهنی انسان‌ها در محیط کار می‌پردازد. روان‌شناسی کار نقش مهمی در بهره‌وری سازمان‌ها و بهداشت روان عاملین کار دارد. از این ‌‌رو به‌عنوان یکی از سرفصل‌های مهم آموزشی روان‌شناسی قلمداد می‌شود.

کتاب روان‌شناسی کار گنجی در 12 فصل تنظیم شده است، برخی از سرفصل‌های این کتاب دانشگاهی روان‌شناسی شامل مقدمه‌ای بر روان‌شناسی کار، رفتار، شخصیت و ادراک، انگیزش، ارتباط در محیط کار، خلاقیت در محیط کار و… است. چکیده مطالب و پرسش‌های چهارگزینه‌ای انتهای هر فصل به سهولت یادگیری و درک سریع مفاهیم کمک می‌کند.

کتاب روان‌شناسی صنعتی و سازمانی؛ ساعتچی

خرید کتاب روانشناسی صنعتی و سازمانی ساعتچی

کتاب روان‌شناسی صنعتی و سازمانی محمود ساعتچی در دو بخش روان‌شناسی کارکنان و روان‌شناسی سازمانی به رشته تحریر در آمده است. روان‌شناسی صنعتی و سازمانی یکی از تخصص‌های کاربردی در روان‌شناسی است. این رشته به بررسی رفتار انسان در رابطه با کار می‌پردازد و نظریه‌ها و اصول روان‌شناسی را در سازمان‌ها و افراد در محل کار و به‌ طور کلی زندگی کاری فرد اعمال می‌کند. روانشناسان صنعتی و سازمانی با بهبود عملکرد، انگیزه، رضایت شغلی، ایمنی و بهداشت شغلی و همچنین سلامت و رفاه کلی کارکنان در موفقیت سازمان نقش دارند.

محمود ساعتچی در کتاب روان‌شناسی صنعتی و سازمانی به بررسی تاریخچه، روش‌های تحقیق و مهم‌ترین یافته‌های روان‌شناسی صنعتی- سازمانی، تجزیه‌ و تحلیل، نظام حقوق و دستمزد کارکنان، آموزش و توسعه مهارت‌های شغلی و به‌کارگیری آن‌ها در محیط کار می‌پردازد. این کتاب دانشگاهی برجسته مطابق سرفصل‌های آموزشی مصوب آموزش عالی برای دانشجویان کارشناسی روان‌شناسی منتشر شده است.

کتاب روان‌شناسی اجتماعی؛ کریمیقیمت کتاب روان‌شناسی اجتماعی کریمی

کتاب روان‌شناسی اجتماعی یوسف کریمی، ارائه‌ای جامع از درس روان‌شناسی اجتماعی برای دانشجویان مقطع کارشناسی روان‌شناسی و علوم تربیتی و منبع مطالعاتی برای داوطلبان کارشناسی ارشد این رشته‌ها است. ادغام روان‌شناسی اجتماعی با کاربرد عملی حل مسئله به دانشجویان کمک می‌کند ارتباط بین تئوری و تجربیات دنیای واقعی را درک کنند.

کتاب روان‌شناسی اجتماعی کریمی مشتمل بر 15 فصل است که خلاصه نکات مهم هر فصل، بیان اصطلاحات روان‌شناسی کلیدی در انتهای فصل از ویژگی‌های این کتاب است. برخی از سرفصل‌های آن شامل نظریه‌ها در روان‌شناسی اجتماعی، نفوذ اجتماعی و کنترل، رفتار در گروه‌ها و… می‌باشد

کتاب روان‌شناسی اجتماعی؛ ارونسون

خرید کتاب روان شناسی اجتماعی ارونسون شکرکرن

کتاب روان‌شناسی اجتماعی الیوت ارونسون با هدف ارائه رویکردی دقیق و علمی راجع به روان‌شناسی اجتماعی نگاشته شده است. الیوت ارونسون یکی از برجسته‌ترین روان‌شناسان اجتماعی عصر حاضر است. ارونسون در این اثر از روش داستان‌گویی برای نشان دادن نحوه‌ی تحقیقات و نتایج آن استفاده می‌کند. هر فصل با تصویری از زندگی واقعی آغاز می‌شود که مفاهیم روان‌شناختی اجتماعی متعاقب آن را تجسم می‌بخشد و از تجارب و وقایع تاریخی برای نشان دادن نظریه‌های روان‌شناسی اجتماعی استفاده می‌کند.

از ویژگی‌های بارز کتاب روان‌شناسی اجتماعی ارونسون می‌توان به محتوای علمی جذاب، بیان روان و قابل‌فهم، پرسش‌های مروری آن اشاره کرد. برخی از سرفصل‌های مهم این کتاب دانشگاهی روان‌شناسی عبارت‌اند از:

 • معرفی روان‌شناسی اجتماعی
 • شناخت و ادراک اجتماعی
 • نگرش‌ها و تغییر نگرش
 • فرایندهای گروهی
 • جذابیت میان فردی
 • رفتار جامعه پسند
 • و…

کتاب روان‌شناسی اجتماعی؛ رابرت بارون

خرید کتاب روان شناسی اجتماعی رابرت بارون کریمی

کتاب روان‌شناسی اجتماعی رابرت بارون، منبع پایه و شناخته‌شده‌ی درس روان‌شناسی اجتماعی دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد رشته‌های روان‌شناسی و علوم تربیتی است. کتاب دانشگاهی روان‌شناسی مذکور یکی از محبوب‌ترین کتاب‌های آموزشی درس روان‌شناسی اجتماعی در دانشگاه‌های آمریکا است. ویژگی‌های آموزشی این اثر شامل شرح کامل مباحث روان‌شناسی اجتماعی، اصطلاحات کلیدی، تعاریف حاشیه، خلاصه فصل و بررسی نکات کلیدی، به‌علاوه کادرهایی در زمینۀ مطالعات کلاسیک و چهره‌های مهم این حوزه است.

مباحث کتاب روان‌شناسی اجتماعی رابرت بارون شامل آشنایی با روان‌شناسی اجتماعی، شناخت و ادراک اجتماعی، نگرش اجتماعی و تمامی موضوعات مرتبط با تعاملات اجتماعی می‌باشد.

کتاب آسیب‌شناسی روانی؛ باچر

خرید کتاب آسیب شناسی روانی 1 باچر سیدمحمدی

کتاب آسیب‌شناسی روانی جیمز باچر درآمدی جامع بر اختلالات روانی عمده در حوزۀ روان‌شناسی بالینی است. رویکرد زیستی _ روانی _ اجتماعی موجود در این کتاب دانشگاهی روان‌شناسی، به درک کلی موقعیت‌های بروز هنجارهای رفتاری کمک می‌کند. این کتاب جزء آثار پر سابقه در زمینۀ آسیب‌شناسی روانی در ایالات‌متحده است که در سال‌های اخیر اطلاعات جدیدی به آن افزوده شده است. خلاصه مطالب و اصطلاحات کلیدی در انتهای هر فصل به یادگیری سریع و آسان مباحث موجود کمک می‌کند.

کتاب آسیب‌شناسی روانی باچر مشتمل بر 7 فصل است که از عناوین آن می‌توان به مروری کلی بر آسیب‌شناختی روانی، دیدگاه‌های تاریخی و امروزی هنجارهای رفتاری، ارزیابی و تشخیص‌های علنی اشاره کرد.

کتاب روان‌شناسی کودکان استثنایی بر اساس DSM-5؛ گنجی

خرید کتاب روان شناسی کودکان استثنایی DSM5 گنجی

کتاب روان‌شناسی کودکان استثنایی بر اساس DSM-5 گنجی به بررسی اختلالات کودکان استثنایی و شیوه‌های آموزشی این کودکان بر اساس آخرین ویرایش راهنمای تشخیصی و آماری اختلال‌های روانی پرداخته است. روان‌شناسی کودکان استثنایی یکی از شاخه‌های روان‌شناسی مرتبط با مسائل کودکان استثنایی است.

کتاب روان‌شناسی کودکان استثنایی بر اساس DSM-5 گنجی مشتمل بر 13 فصل با عناوینی همچون تعریف کودکان استثنایی، کودکان استثنایی و سازمان‌های دولتی، مداخله زودهنگام، کودکان مبتلا به انواع اختلالات خاص و… است.

کتاب نظریه‌های شخصیت؛ شولتز

خرید کتاب نظریه های شخصیت شولتز سیدمحمدی

کتاب نظریه‌های شخصیت شولتز ارائه‌ای واضح و روشن براساس تحقیقات و یافته‌ها در این حوزه است که یکی از منابع آموزشی مهم روان‌شناسی محسوب می‌شود. این کتاب مشهور راجع به نظریه‌پردازان اصلی ارائه‌دهنده‌ی رویکردهای روانکاوی، انسان‌گرایی، یادگیری اجتماعی و نیز تأثیر وقایع زندگی نظریه‌پردازان بر رشد و توسعه نظریه‌های آن‌ها صحبت می‌کند. این کتاب دانشگاهی روان‌شناسی به بررسی جنبه‌های شخصیت و نقش نژاد، جنسیت و مسائل فرهنگی در شکل‌گیری شخصیت و ماهیت روانی انسان‌ها می‌پردازد.

کتاب نظریه‌های شخصیت شولتز در 17 فصل تنظیم شده است که 15 فصل آن به یک نظریه‌پرداز و نظریه‌های او اختصاص داده شده و 2 فصل دیگر به بررسی شخصیت و دورنمای آن می‌پردازد.

کتاب روان‌شناسی عمومی، گنجی

خرید کتاب روان‌شناسی عمومی گنجی

کتاب روان‌شناسی عمومی گنجی، یکی از کتاب‌های رشتۀ روان‌شناسی است که به سبب سبک نوشتاری روان و پوشش دادن تمامی مباحث و سرفصل‌های مورد نیاز درس روان‌شناسی عمومی، مورد توجه بسیاری از دانشجویان قرار گرفته است. روان‌شناسی عمومی یکی از منابع اصلی مقطع کارشناسی روان‌شناسی دانشگاه‌ها می‌باشد که هدف آن آشنایی دانشجویان با مفاهیم پایه‌ی روان‌شناسی است.

کتاب روان‌شناسی عمومی گنجی شامل 12 فصل با عناوینی همچون تعریف، تاریخچه، مکتب‌ها و روش‌ها و زمینه‌های موردمطالعه روان‌شناسی، شرطی‌شدن و یادگیری، رشد و عوامل مؤثر بر آن و… می‌باشد.

کتاب آسیب‌شناسی روانی؛ هالجین

خرید کتاب آسیب‌شناسی روانی 1 و 2 (DSM -5) هالجین

کتاب آسیب‌شناسی روانی ریچارد هالجین به‌ منظور جذب علاقه دانشجویان و تسهیل درک مطلب از طریق استفاده گسترده از مطالعات موردی بالینی طراحی شده است. آسیب‌شناسی روانی یکی از حوزه‌های فعالیت روان‌شناسی بالینی با هدف مطالعۀ سبب‌شناسی، روند شکل‌گیری و توصیف علائم اختلالات روانی است. این کتاب جنبه‌های بالینی آسیب‌شناسی روانی را برای دانشجویان روان‌شناسی آشکار می‌کند. مطالعه موردی، قالب آموزشی فشرده، سبک نوشتاری دانشجویی محور و رویکرد یکپارچه برای درمان با استفاده از مدل زیست روان‌شناختی، اساس موفقیت این کتاب به شمار می‌روند.

کتاب آسیب‌شناسی روانی هالجین مشتمل بر 15 فصل است که عناوین آن شامل شناخت، تشخیص و درمان رفتارهای نابهنجار و اختلالات روانی است.

کتاب زمینه روان‌شناسی؛ سانتراک

خرید کتاب زمینه روان شناسی سانتراک

کتاب زمینه روان‌شناسی جان دبلیو سانتراک یک منبع آموزشی که از طریق مفاهیم کلیدی روان‌شناسی دانشجو را تعلیم می‌دهد. هر فصل با اهداف یادگیری آغاز می‌شود و با سازمان‌دهی متن و مطالب پشتیبانی‌کننده پیش می‌رود. این کتاب دانشگاهی روان‌شناسی ارائه‌دهندۀ برنامه‌ها و تحقیقاتی است که به درک مفاهیم کلیدی به دانشجویان رشته‌ی روان‌شناسی کمک می‌کند.

کتاب زمینه روان‌شناسی سانتراک مشتمل بر 9 فصل است که برخی از عناوین آن عبارت‌اند از:

 • روان‌شناسی چیست
 • روش‌های علمی روان‌شناسی
 • مبانی زیست‌شناختی رفتار
 • رشد انسان
 • و…

کتاب روان‌شناسی بالینی فیرس

خرید کتاب روان شناسی بالینی فیرس

کتاب روان‌شناسی بالینی فیرس مروری جامع و دقیق بر نظریه‌ها و روش‌های تحقیق، سنجش و درمان روان‌شناسی بالینی است.  این کتاب دانشگاهی روان‌شناسی یکی از منابع آموزشی مفید درس روان‌شناسی بالینی دانشجویان روان‌شناسی، مددکاران اجتماعی، روان‌پزشکان و آزمون کارشناسی ارشد روان‌شناسی بشمار می‌رود. نویسنده در این کتاب تأثیر فرهنگ، جنسیت و تنوع در رویکردهای درمانی و را مدنظر گرفته و بر درمان و سنجش‌های شواهد-بنیان تأکید می‌کند.

کتاب روان‌شناسی بالینی فیرس مشتمل بر 4 بخش با عناوین مبانی روان‌شناسی بالینی، سنجش بالینی، مداخلات بالینی و تخصص‌های روان‌شناسی بالینی است که این مباحث را در 19 فصل بررسی نموده است.

انواع کتاب‌های دانشگاهی رشتۀ روان‌شناسی

روان‌شناسی، علم مطالعه و شناخت رفتار و ذهن است. روان‌شناسی یکی از رشته‌های کاربردی گسترده و متنوع است که مطالعه در زمینۀ رفتار، شخصیت، احساسات، انگیزه و سایر موارد را در برمی‌گیرد. کتاب‌های رشتۀ روان‌شناسی به سبب گرایش‌های مختلف آن، تنوع بسیاری دارد. کتاب‌های دانشگاهی رشتۀ روان‌شناسی به چهار گروه زیر دسته‌بندی می‌شوند:

تمامی این کتاب‌ها موارد زیادی همچون روانشناسی بالینی، روانشناسی اجتماعی، روانشناسی فیزیولوژی و انواع روان درمانی و… را شامل می‌شوند.

راهنمای خرید اینترنتی کتاب دانشگاهی روان‌شناسی

خرید و تهیۀ کتاب‌های دانشگاهی روان‌شناسی به‌صورت غیرحضوری را به سایت کتابانه بسپارید. در هرکجای ایران که باشید، کتابانه امکان دسترسی سریع و آسان، به بهترین ترجمه و ویرایش از معتبرترین ناشران این کتاب‌ها را با بهترین هزینه برای اساتید، دانشجویان و داوطلبان آزمون‌های ارشد و دکترا روان‌شناسی فراهم می‌نماید. برای صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های خود، کتاب‌های دانشگاهی روان‌شناسی را به‌صورت آنلاین سفارش دهید و درب منزل تحویل بگیرید.

قیمت کتاب‌های دانشگاهی روان‌شناسی

با بررسی رنج قیمت کتاب‌های دانشگاهی رشتۀ روان‌شناسی در فروشگاه اینترنتی کتابانه و مقایسه قیمت دیگر کتاب‌ها، متوجه قیمت مناسب و باصرفه‌تر این کتاب‌ها در کتابانه خواهید شد.

پرسش و پاسخ

چرا وقتی کتاب روانشناسی می‌خوانیم، حالمان خوب می‌شود؟
روان‌شناسی علم مطالعه ذهن و رفتار است و شامل تأثیرات بیولوژیکی، فشارهای اجتماعی و عوامل محیطی است.

دلیل محبوبیت کتاب‌های روانشناسی در بین مردم چیست؟
روان‌شناسی یکی از رشته‌های کاربردی می‌باشد که مطالعه در زمینه رفتار، شخصیت، احساسات، انگیزه و سایر موارد را دربر می‌گیرد.

معیار خرید خوب برای یک کتاب روانشناسی چیست؟
ارسال سریع، قیمت مناسب و…، مزیت‌هایی هستند که شما را به خرید از “کتابانه” دعوت می‌نماید.

فهرست فروشگاه