کتاب‌های دانشگاهی حسابداری

معرفی بهترین کتب دانشگاهی حسابداری

تحصیل در رشتۀ حسابداری به چندین دلیل حائز اهمیت است و کتاب‌های دانشگاهی حسابداری بهترین ابزار برای دانشجوان این رشته می‌باشند. حسابداری مهارت و دانشی را در اختیار افراد قرار می‌دهد که می‌توان از آن در تعداد زیادی از مشاغل و صنایع بهره برد. در حقیقت، تا زمانی که شغلی وجود داشته باشد، به حسابداران نیاز خواهد بود.

از حسابداری می‌توان به‌عنوان دانش ثبت منظم و جامع امور مالی مربوط به هر شغل و همچنین فرایند تجزیه‌وتحلیل، جمع‌بندی و گزارش این معاملات به آژانس‌های نظارتی نام برد. حسابداری در تعیین وضعیت کسب‌وکار از نظر مالی به مدیریت کمک می‌کند.

خرید کتاب حسابداری

با توجه به اهمیت حسابداری در جامعۀ امروزی، تحصیل در رشتۀ حسابداری و تعلیم حسابداران کارآزموده یکی از نیازهای اساسی هر جامعه‌ای است. در ادامه به معرفی برخی از بهترین کتاب‌های دانشگاهی رشتۀ حسابداری می‌پردازیم:

کتاب اصول حسابداری جمشید اسکندری

خرید کتاب اصول حسابداری 1 جمشید اسکندری

کتاب اصول حسابداری جمشید اسکندری، یکی از بهترین و جامع‌ترین منابع موجود برای دانشجویان رشتۀ حسابداری و رشته‌های مرتبط مدیریتی است. این کتاب به تشریح اصول و قوانین پایه حسابداری و نحوۀ ایجاد گزارش‌های مالی مشاغل و سازمان‌ها می‌پردازد.

نثر ساده و استفاده از مثال و پرسش‌های انتهای هر فصل، درک اصول حسابداری را برای دانشجویان و به‌خصوص مبتدیان این رشته آسان نموده است. برخی از سرفصل‌های اصلی این کتاب شامل کلیات و مفاهیم عمومی حسابداری، تجزیه‌وتحلیل معاملات و عملیات مالی، جمع‌آوری اطلاعات مالی، مدارک اساسی حسابداری و… است.

کتاب نشریه 101 سازمان حسابرسی

خرید کتاب نشریه۱۰۱ سازمان حسابرسی

کتاب نشریه 101 سازمان حسابرسی اثر مصطفی علی مدد، یکی از بهترین مراجع آموزش مبانی حسابداری و روش‌ها و مفاهیم عمومی حسابداری و درک مدیریت مالی بر اساس استانداردهای سازمان حسابرسی برای دانشجویان رشتۀ حسابداری است. این کتاب مشتمل بر 10 فصل می‌باشد و محتوای آموزشی کامل این کتاب، بسیاری از سرفصل‌های موردنیاز دانشجویان ازجمله آشنایی با حسابداری، جمع‌آوری اطلاعات مالی، دفاتر روزنامه و کل، درآمد و هزینه و حسابداری خریدوفروش کالا و… را پوشش می‌دهد.

کتاب تئوری حسابداری شباهنگ

خرید کتاب تئوری حسابداری 1 اثر شباهنگ

کتاب تئوری حسابداری اثر دکتر رضا شباهنگ، مشتمل بر آموزش و آشنایی با نظریه‌های حسابداری بر اساس استانداردهای حسابرسی همراه با نمونه سؤالات تئوری، زیر نظر مرکز تحقیقات سازمان حسابرسی و کتابی مؤثر برای آشنایی بیشتر دانشجویان با مباحث تئوری حسابداری است. هدف از این کتاب، آشنایی با تئوری حسابداری، اصول مؤثر در تبیین و پیش‌بینی عملیات حسابداری و ارتباط آن با اصول حسابداری مالی است. جلد اول این مجموعۀ دوجلدی مشتمل بر 11 فصل می‌باشد که برخی از این سرفصل‌ها عبارت‌اند از:

  1. حسابداری چیست؟
  2. مقدمه‌ای بر نظریه‌های حسابداری
  3. محیط حسابداری
  4. رویکردهای توسعه تئوری‌های حسابداری

کتاب حسابداری صنعتی | نشریه 36 سازمان حسابرسی

خرید کتاب حسابداری صنعتی نشریه 36 سازمان حسابرسی

کتاب حسابداری صنعتی نشریه 36 سازمان حسابرسی، یکی از منابع آموزشی اصلی رشتۀ حسابداری در بسیاری از دانشگاه‌های معتبر است که علاوه بر منبع آموزشی حسابداری صنعتی برای دانشجویان، می‌تواند منبعی مفید برای حسابداری صنایع مختلف باشد. هدف از مطالعۀ این کتاب، آشکارسازی نقش و اهمیت حسابداری صنعتی در ارتقا کیفی مدیریت صنعتی و نحوۀ استفاده از آن است.

کتاب حسابداری صنعتی (نشریه 36 سازمان حسابرسی)، مشتمل بر یازده فصل است که از سرفصل‌های مهم این کتاب می‌توان به مفهوم مدیریت، تجزیه‌وتحلیل بنیادی برای برنامه‌ریزی و کنترل، مفاهیم، کاربرد و طبقه‌بندی هزینه‌ها، طرح و اجرای سیستم اطلاعاتی حسابداری صنعتی و… اشاره کرد.

کتاب انگلیسی رشته حسابداری | داود اقوامی

خرید کتاب انگلیسی برای دانشجویان رشته حسابداری 1 اقوامی

کتاب انگلیسی رشته حسابداری داود اقوامی، به‌عنوان جامع‌ترین و اصلی‌ترین مرجع درس زبان تخصصی دانشجویان مقطع کارشناسی حسابداری و یکی از منابع مهم زبان برای داوطلبان کارشناسی ارشد حسابداری در نظر گرفته می‌شود. همان‌طور که می‌دانیم زبان تخصصی یکی از دروس کلیدی برای شرکت در آزمون‌های کارشناسی ارشد و دکترای هر رشته‌ای است. کتاب انگلیسی رشتۀ حسابداری اقوامی تمامی اصطلاحات و مفاهیم تخصصی حسابداری و زیرمجموعه‌های آن را پوشش می‌دهد.

کتاب حسابداری صنعتی | جمشید اسکندری

خرید کتاب حسابداری صنعتی 1 جمشید اسکندری

کتاب حسابداری صنعتی جمشید اسکندری مانند سایر کتاب‌های این نویسندۀ توانا، جزء جامع‌ترین و پرطرفدارترین کتاب‌های رشتۀ حسابداری صنعتی در اکثر دانشگاه‌های ایران تلقی می‌شود. حسابداری صنعتی به‌منظور کاهش هزینه‌ها و قیمت‌گذاری کالاها به بررسی و ارزیابی هزینه‌های تولید می‌پردازد.

مباحث موجود در این کتاب ترکیبی از مباحث تئوری حسابداری صنعتی و کاربرد آن در صنعت با زبانی ساده و قابل‌ درک می‌باشد. کتاب حسابداری صنعتی اسکندری مشتمل بر 6 فصل همراه با سؤالاتی برای آشنایی بیشتر در انتهای هر فصل است. از سرفصل‌های این کتاب می‌توان به کلیات، مفاهیم حسابداری صنعتی و طبقه‌بندی هزینه‌ها، گزارش هزینه برای برنامه‌ریزی و کنترل، حسابداری مواد، دستمزد و سربار و… اشاره کرد.

کتاب حسابداری صنعتی | سورن آبنوس

خرید کتاب حسابداری صنعتی 1 | سورن آبنوس

کتاب حسابداری صنعتی سورن آبنوس به بررسی اصول و مفاهیم کلیدی حسابداری صنعتی و طبقه‌بندی هزینه‌ها و ثبت حسابداری می‌پردازد. این کتاب یکی از منابع جامع برای آشنایی دانشجویان با سیستم‌های هزینه‌یابی است که بر اساس مباحث موجود این حوزه در منابع معتبر انگلیسی‌ تهیه شده است. در انتهای هر فصل سؤالاتی در رابطه با حسابداری صنعتی مطرح شده که موجب ترغیب دانشجویان به مطالعه دقیق در این حوزه می‌شود.

سرفصل‌های کتاب حسابداری صنعتی سورن آبنوس با پرداختن به روش‌ها و سیستم‌های هزینه‌یابی و طرح پرسش‌های چهارگزینه‌ای به همراه پاسخ‌های تشریحی، به درک و آشنایی کامل دانشجویان، داوطلبان آزمون‌های کارشناسی ارشد حسابداری و رشته‌های مرتبط کمک می‌کند.

کتاب اصول حسابداری | هورن گرن؛ نوروش

خرید کتاب اصول حسابداری 1 هورن گرن نوروش

کتاب اصول حسابداری دکتر ایرج نوروش، مروری جامع بر اصول و مفاهیم حسابداری در زمینۀ فعالیت‌های مالی و تجزیه‌وتحلیل و ثبت رویدادهای مالی مؤسسات و سازمان‌های خدماتی و بازرگانی برای دانشجویان رشته‌های حسابداری، اقتصاد، سایر علاقه‌مندان به مفاهیم مالی و نیز داوطلبان آزمون‌های ارشد حسابداری است.

اصول حسابداری یکی از مهم‌ترین سرفصل‌های محتوای آموزشی دانشجویان حسابداری است. این کتاب مشتمل بر 10 فصل همراه با صورت‌های مالی یک شرکت واقعی است که برخی از سرفصل‌های جلد اول این مجموعۀ سه‌جلدی، شامل ثبت مبادلات واحد تجاری، اندازه‌گیری سود تجاری فرایند حساب‌ها، تکمیل چرخه حسابداری و دارایی‌های مشهود و نامشهود و… می‌باشد.

کتاب تئوری حسابداری | دکتر مهرانی و کرمی

خرید کتاب تئوری حسابداری 1 مهرانی و کرمی

کتاب تئوری حسابداری اثر دکتر مهرانی و غلامرضا کرمی، از اعضای هیئت‌ علمی دانشگاه تهران، یکی از کامل‌ترین و مهم‌ترین منابع درسی دانشجویان تحصیلات تکمیلی برای درک اصول و مفاهیم تئوری حسابداری با زبانی روان است.

هدف و اهمیت آشنایی با تئوری حسابداری، دست یافتن به مجموعه دانش گردآوری، سازمان‌دهی و تائید شده برای ایجاد چهارچوبی مناسب برای انجام عملیات مالی در آینده است. سرفصل‌های این کتاب، تئوری حسابداری و ساختار آن، سیاست‌گذاری و چهارچوب نظری در گزارش‌های مالی، مفاهیم سود، نگهداشت سرمایه و صورت‌های مالی را پوشش می‌دهد.

کتاب اصول و مبانی حسابداری | پرویز بختیاری

خرید کتاب اصول و مبانی حسابداری پرویز بختیاری

کتاب اصول و مبانی حسابداری پرویز بختیاری، یکی از منابع آموزشی مناسب دانشجویان دورۀ کارشناسی است. آشنایی با اصول و ارکان اساسی حسابداری، یکی از مهم‌ترین بخش‌های محتوای آموزشی برای آموزش حسابداران زبده مؤسسات و مشاغل است.

پرویز بختیاری، مبحث را با توضیح اصول و مفاهیم پایۀ حسابداری آغاز کرده و در ادامه به تشریح استانداردهای حسابرسی، دفاتر روزنامه و روش‌های ثبت و تکمیل عملیات حسابرسی و کنترل موجودی‌ها می‌پردازد. سرفصل‌های این کتاب شامل معادله و مفاهیم عمومی حسابداری، فرایند ثبت در حسابداری، دفاتر روزنامه و کل، سند حسابداری و حساب‌های معین، طبقه‌بندی و شماره‌گذاری حساب‌ها، تکمیل عملیات حسابداری و… است.

کتاب استانداردهای حسابداری (نشریه 160 سازمان حسابرسی)

خرید کتاب استانداردهای حسابداری نشریه 160 سازمان حسابرسی

کتاب استانداردهای حسابداری (نشریۀ 160 سازمان حسابرسی)، اثر کمیتۀ تدوین استانداردهای حسابرسی مشتمل بر مجموعه قواعد و استانداردهای حسابداری است. این کتاب با هدف راهنمایی دانشجویان رشته حسابداری و آشنایی حسابداران واحدهای تجاری با ثبت اطلاعات و صورت‌های مالی مطابق استانداردهای حسابرسی جمع‌آوری است.

اطلاعات مالی تمامی شرکت‌ها و مؤسسات تجاری بایستی بر اساس قواعد و استانداردهای حسابرسی صورت گیرد، به‌طوری‌که علاوه بر دانشجویان حسابداری و حسابداران برای سرمایه‌گذاران نیز ملموس باشد. کتاب استانداردهای حسابرسی مشتمل بر 37 استاندارد حسابداری بر اساس اصول و ضوابط حسابرسی برای راهنمایی اشخاص ذی‌ربط می‌باشد.

کتاب مروری جامع بر حسابداری مالی، نوروش

خرید کتاب مروری جامع بر حسابداری مالی 1 نوروش و مهرانی

کتاب مروری جامع بر حسابداری مالی نوروش، کتابی جامع و روان در زمینۀ حسابداری مالی، مبتنی بر استانداردهای حسابرسی ایران برای دانشجویان و علاقه‌مندان به رشتۀ حسابداری و داوطلبان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد حسابداری مالی است. بخش پایانی هر فصل شامل سؤالات و پاسخ‌های تشریحی مربوط به مباحث فصل برای دانشجویان و داوطلبان کارشناسی ارشد می‌باشد.

کتاب حسابداری مالیاتی | جمشید اسکندری

خرید کتاب حسابداری مالیاتی جمشید اسکندری

کتاب حسابداری مالیاتی اثر جمشید اسکندری، یکی از جامع‌ترین منابع آموزشی و تخصصی حسابداری مالیاتی دانشجویان رشتۀ حسابداری در زمینۀ حسابداری مالیاتی و کاربردهای آن با نثری ساده و روان است. از آنجا که در حال حاضر اخذ مالیات یکی از راهکارهای دولت‌ها در راستای برنامه‌های توسعه کشور است، آشنایی با اصول مالیاتی یکی از سرفصل‌های مهم رشتۀ حسابداری و آزمون‌های کارشناسی ارشد و استخدامی حسابداری به شمار می‌رود.

کتاب حسابداری مالیاتی اسکندری مشتمل بر 17 فصل با تشریح کامل جنبه‌های کاربردی حسابداری مالیاتی است. برخی از سرفصل‌های آن شامل مفاهیم عمومی حسابداری مالیاتی، مالیات بر درآمد، مالیات حق‌الوکاله، مالیات حق‌الزحمه، انواع مالیات بر درآمد و… می‌باشد.

کتاب مباحث جاری در حسابداری | جمشید اسکندری

خرید کتاب مباحث جاری حسابداری

کتاب مباحث جاری در حسابداری جمشید اسکندری، کتابی جامع مشتمل بر 4 فصل همراه با مسائل و سؤالات چهارگزینه‌ای در انتهای هر فصل بر اساس سرفصل‌های حسابداری مالی برای آشنایی بیشتر دانشجویان حسابداری و اقتصاد با مباحث کاربردی و رایج حسابداری، همچون حسابداری اجاره‌ها، حساب داری پیمان‌های بلندمدت، حسابداری تسعیر ارز و حسابداری تورمی است. جمشید اسکندری یکی از نویسندگان به نام مجموعه کتاب‌های رشتۀ حسابداری است و کتاب‌های وی جزء منابع مهم دانشجویان رشتۀ حسابداری به شمار می‌رود.

کتاب حسابداری میانه | موسی بزرگ اصل

خرید کتاب حسابداری میانه 2 بزرگ اصل نشریه 198 سازمان حسابرسی

کتاب حسابداری میانه دکتر موسی بزرگ اصل از انتشارات سازمان حسابرسی بر اساس استانداردهای حسابداری و متناسب با سرفصل‌های واحد درسی حسابداری میانه دانشجویان حسابداری می‌باشد. حسابداری میانه یکی از دروس اصلی حسابداری مقطع کارشناسی با موضوع مدیریت نقدینگی، صورت‌های مالی، مطالبات و ترازنامه‌های مالی است. انتهای هر فصل شامل خلاصۀ مطلب، پرسش و تمرین برای درک بهتر دانشجویان از مباحث کتاب است.

کتاب حسابداری مدیریت | رضا شباهنگ

خرید کتاب حسابداری مدیریت شباهنگ نشریه 131 سازمان حسابرسی

کتاب حسابداری مدیریت رضا شباهنگ، با موضوع قوانین و مقررات مالیاتی توسط سازمان حسابرسی منتشر شده است. حسابداری مدیریت به فرایندی اطلاق می‌شود که به تعریف، تجزیه‌وتحلیل، ارزیابی و پردازش، طبقه‌بندی و تفسیر اطلاعات مورداستفادۀ مدیریت جهت برنامه‌ریزی و تصمیم‌گیری برای کسب‌وکار می‌پردازد.

کتاب حاضر، یکی از مهم‌ترین منابع درس حسابداری مدیریت برای دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد حسابداری محسوب می‌شود. کتاب حسابداری مدیریت مشتمل بر 11 فصل می‌باشد؛ که برخی از سرفصل‌های آن شامل نقش حسابداری مدیریت در محیط در حال تغییر، هزینه‌یابی بر مبنای فعالیت و سیستم مدیریت هزینه، گرایش‌ها و اقلام مربوط به بهای تمام‌شده، مفاهیم بودجه‌بندی و… است.

کتاب مروری جامع بر حسابرسی | ایرج نوروش

خرید کتاب مروری جامع بر حسابرسی نوروش و مهرانی

مروری جامع بر حسابرسی دکتر ایرج نوروش، کتابی جامع در زمینۀ مباحث و نکات کلیدی حسابرسی بر اساس استانداردهای حسابرسی ایران، همراه با سؤالات چهارگزینه‌ای آزمون‌های ارشد گذشته با پاسخ‌های تشریحی برای دانشجویان کارشناسی و داوطلبان آزمون کارشناسی ارشد است. حسابرسی، بازرسی مدارک و اسناد حسابداری به‌منظور رفع اشتباهات و ارزیابی صورت‌های مالی بر اساس استانداردهای حسابداری است.

کتاب حاضر با ارائه‌ی دقیق و پوشش تمامی مطالب و مباحث درس حسابرسی، دانشجویان را از سایر منابع این درس بی‌نیاز می‌کند. این کتاب مشتمل بر 10 فصل است که از سرفصل‌های آن می‌توان به حسابرسی وجوه نقد و اوراق بهادار قابل داد و ستد، حسابرسی حساب‌ها و اسناد دریافتی، حسابرسی موجودی‌ مواد و کالا، ماشین‌آلات و تجهیزات و… اشاره کرد.

انواع کتاب‌های دانشگاهی رشتۀ حسابداری

حسابداری، علم ثبت، تجزیه‌وتحلیل و گزارش امور مالی مشاغل مختلف است که اهمیت و لزوم استفاده از آن بر افراد پوشیده نیست. کتاب‌های دانشگاهی رشتۀ حسابداری به سبب گستردگی زیرمجموعه‌های آن دارای تنوع زیادی است. انواع کتاب‌های دانشگاهی رشتۀ حسابداری عبارت‌اند از:

  • کتاب‌های درسی حسابداری در دوره‌های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا
  • منابع آزمون کارشناسی ارشد و دکترا رشته حسابداری
  • کتاب‌های کنکور ارشد حسابداری و دکترا
  • کتاب‌های حل و تشریح مسائل رشته حسابداری

این کتاب‌ها سرفصل‌های زیادی همچون حسابداری صنعتی، حسابداری مالیات، حسابداری مدیریت و… را شامل می‌شوند.

راهنمای خرید اینترنتی کتاب دانشگاهی حسابداری

خرید و تهیۀ غیرحضوری کتاب‌های دانشگاهی حسابداری در زمینه‌ی حسابداری صنعتی، حسابداری مالیاتی، حسابداری مدیریت و تمامی مباحث مرتبط در دورۀ کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا را به سایت کتابانه بسپارید.

فروشگاه اینترنتی کتابانه امکان دسترسی سریع و آسان، به بهترین کتاب‌های دانشگاهی رشته حسابداری از معتبرترین ناشران را با بهترین هزینه برای اساتید، دانشجویان و داوطلبان آزمون‌های ارشد و دکترا حسابداری در سراسر کشور فراهم می‌نماید. برای صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌، کتاب‌های دانشگاهی حسابداری خود را به‌صورت آنلاین سفارش دهید و به‌راحتی درب منزل تحویل بگیرید.

قیمت کتاب‌های دانشگاهی حسابداری

با بررسی قیمت کتاب‌های دانشگاهی رشتۀ حسابداری در فروشگاه اینترنتی کتابانه و مقایسه قیمت کتاب‌ها، متوجه‌ی قیمت مناسب و باصرفه‌تر این کتاب‌ها در فروشگاه آنلاین کتابانه خواهید شد.

فهرست فروشگاه