کتاب بازیگری و کارگردانی در تئاتر و سینما – احمد دامود

32,900تومان

کتاب هنر در گذر زمان | هلن گاردنر

395,000تومان

کتاب چگونه کارگردانی کنیم – آریخن

175,000تومان

کتاب از نشانه های تصویری تا متن – احمدی

98,500تومان

کتاب بازیگری 1؛ میخاییل چخوف

48,000تومان

کتاب بازیگری – میخاییل چخوف (جلد دوم)

38,000تومان

کتاب تکنیک بازیگری – استلا آدلر

52,500تومان

کتاب هنر سینما | نشر مرکز

360,000تومان

کتاب اصول کارگردانی تئاتر – دامود

65,000تومان

کتاب تاریخ تئاتر جهان – اسکار گ. براکت (جلد اول)

200,000تومان

کتاب وسایل ارتباط جمعی | معتمدنژاد

5,800تومان

کتاب درک فیلم – الن کیسبی یر

24,000تومان

کتاب اصول کارگردانی سینما – نیکولاس تی. پرافیز

30,000تومان

کتاب خلاقیت نمایشی – امرایی

175,000تومان

کتاب تاریخ هنر معماری ایران در دوره اسلامی | کیانی

4,500تومان

کتاب سبک شناسی معماری ایرانی – پیرنیا | معماریان

75,000تومان

کتاب تاریخ سینما – دیوید بوردول

285,000تومان

کتاب جستارهایی در چیستی هنر اسلامی – هادی ربیعی

45,000تومان

کتاب مبانی و مفاهیم در معماری معاصر غرب – قبادیان

98,000تومان

کتاب شاهکارهای هنر ایران – آرتور اپهام پوپ/ علمی و فرهنگی

29,000تومان

کتاب سرگذشت بازیگری در ایران (فرهنگ و تمدن ایرانی)

14,000تومان

کتاب تئاتر و کارگردانی – ژان ژاک روبین

19,500تومان

کتاب شناخت عوامل نمایش – مکی

30,000تومان

کتاب هنر مدرنیسم – ساندرو بکولا

85,000تومان

درباره کتاب های رشته نمایش

نمایش یا تئاتر، به معنی اجرای داستانی در برابر تماشاگران است که انواع مختلفی را شامل می‌شود. اما این هنر، تنها به اجرای نمایش در جلوی صحنه محدود نشده و حاصل کار گروهی خلاق است. ازاین‌رو، افراد زیادی برای تولید نمایش‌ها، همه‌ساله، در دانشگاه‌های سراسر جهان آموزش می‌بینند. در این مطلب می‌خواهیم کمی مختصر، درباره رشته دانشگاهی نمایش سخن بگوییم. اگر از دانشجویان و یا علاقه‌مندان به گرایش‌های رشته‌های دانشگاهی نمایش هستید و یا قصد دارید خرید کتاب های رشته کارگردانی، بازیگری، سینما، ادبیات نمایشی و… را داشته باشید، تا انتها با ما همراه باشید.

خرید کتاب های رشته نمایش

گرایش های رشته نمایش

دانشگاه‌ها در رشته نمایش، با هدف تربیت نسلی مطلع از این هنر در گرایش‌های مختلف دانشجو می‌پذیرند. رشته نمایش در دوره کارشناسی، در گرایش‌های ادبیات نمایشی، کارگردانی، بازیگری، صحنه‌آرایی و نمایش عروسکی ارائه می‌شود. این رشته در گرایش‌ها کارگردانی، تهیه‌کنندگی، بازیگری، رادیو، ادبیات نمایشی، تولید سیما و سینما در دوره کارشناسی ارشد و گرایش‌های کارگردانی، ادبیات نمایشی، نمایش عروسکی، طراحی صحنه، سینما، بازیگری و طراحی صحنه در دوره دکتری دانشگاه‌ها تدریس می‌شود. شما می‌توانید برای خرید کتاب های رشته کارگردانی، بازیگری، سینما و… در هر مقطع تحصیلی، از کتابانه کمک بگیرید.

دروس مشترک گرایش‌های رشته نمایش

در دوره کارشناسی، «تاریخ نمایش»‌، «آشنایی با ادبیات کهن ایران و جهان‌»، «آشنایي‌ با ادبيات‌ معاصر ايران‌ و جهان‌، جامعه‌شناسي»‌، «فرهنگ‌ عامه‌ و تمثيل‌شناسي»‌، «آشنايي‌ با هنرهاي‌ تجسمي»‌، «تاريخ‌ فلسفه‌»، «مباني‌ نمايشنامه‌نويسي‌»، «آشنايي‌ با تعزيه‌»، «نمایش در ایران»، «مباني‌ دكور و صحنه‌آرايي‌»، «اصول‌ و مباني‌ ارتباطات‌»، «مباني‌ بازيگري‌»، «مباني‌ نمايش‌ عروسكي‌»، «آشنايي‌ با هنر در تاريخ»‌ و «روش‌ تحقيق‌ و تدوين‌ پايان‌نامه»‌،‌ از دروس مشترک بین گرایش‌های مختلف رشته نمایش هستند. در هر گرایش بسته به ماهیت رشته، دروس تخصص مختلفی ارائه می‌شود. اگر قصد خرید کتاب های رشته نمایش را دارید، فقط کافی است در سایت ما، جستجویی انجام دهید.

ماهیت هنر تئاتر

تئاتر، هنر قدیمی همزاد سازی است و نمادی است از فرهنگ و اندیشه یک ملت. شاید در نگاه اول، به نمایش به‌عنوان یک سرگرمی نگاه شود؛ اما تئاتر از درون آیین‌ها و رسم‌ورسوم بیرون کشیده شده و همواره شکلی از بیان انتقادات، مشکلات، اعتراضات، تاریخ، مبارزات، مذهب و… بوده است. این هنر متکی به بازیگر است، اما در آن، انسان‌های متعددی در کنار هم به فعالیت می‌پردازند تا بازیگر بتواند آنچه که نویسنده نوشته را به بهترین نحو بر روی صحنه بازی کند.

هنر تئاتر چه نقشی را در زندگی بشر ایفا می‌کند؟

همان‌طور که پیش‌ازاین نیز اشاره شد، تئاتر، بیانی از فرهنگ و اندیشه و زبانی برای اعتراضات و سازندگی‌ها بوده است. تئاتر می‌تواند در جامعه باعث روشنگری و تحول تفکر و احساس شود، پیام‌های درست، انگیزشی، اخلاقی و… زیادی را به مردم منتقل کند، قدرت تفکر جامعه بینندگانش را تحت‌تأثیر خود قرار دهد و بازتاب‌دهنده معضلات اجتماعی باشد. تئاتر می‌تواند صدای جامعه بوده و اهمیت‌دادن به آن، اهمیت‌دادن به تفکرات اجتماعی است.

توانایی های لازم برای رشته بازیگری

بازیگری در طول زمان دستخوش تغییرات زیادی شده و روش‌های مختلفی در آن وارد شده است. کسی که در گرایش بازیگری تحصیل کرده، این تکنیک‌ها و روش‌ها را می‌داند. او، به‌عنوان یک بازیگر تئاتر، بایستی توانایی انتقال داستان به بیننده را داشته باشد. بازیگر آن کسی است که به متن نمایش ایمان دارد و با صداقت تمام، صحنه را زندگی می‌کند. کسی که در گرایش بازیگری است، باید احساسی قوی داشته باشد، نقشش را بشناسد و زندگی کند، برای آن به آمادگی جسمانی خوبی رسیده باشد و بدون نشان‌دادن هیچ اضطرابی و با صدایی بلند، آن را بازی کند. کتاب های رشته بازیگری در دانشگاه، تمرین و ممارست، دانشجویان بازیگری را به بازیگران برتر تئاتر تبدیل می‌کند. اگر به دنبال خرید کتاب های رشته بازیگری در دانشگاه هستید، کتابانه می‌تواند به شما کمک کند.

خرید کتاب های دانشگاهی رشته نمایش

کتاب های دانشگاهی نمایش، کتاب های رشته سینما، بازیگری، کارگردانی، انواع نمایشنامه و… را می‌توان همچون سایر کتاب‌های دانشگاهی دیگر از کتاب‌فروشی‌ها، انتشارات دانشگاهی و سایت‌های مرجع فروش کتاب تهیه کرد. خرید کتاب از طریق وب‌سایت‌ها، آسان‌ترین روش است. در این راستا، کتابانه، برای شما بستری فراهم کرده که شما بتوانید از طریق آن خرید کتاب های رشته نمایش را انجام دهید و با اطلاع از محتوای آن‌ها، پیش از خرید نهایی، از انتخاب خود مطمئن شوید. خرید کتاب های رشته تئاتر از طریق این سایت، ساده‌ترین روش برای دانشجویان و علاقه‌مندان این رشته است.

قیمت کتاب‌های رشته نمایش

قیمت کتاب های رشته دانشگاهی نمایش، بسته به گرایش، حجم، تصویرسازی، انتشارات، جنس کتاب و… می‌تواند متنوع باشد. شما پیش از خرید کتاب های رشته تئاتر، می‌توانید به کتابانه سری بزنید و از محتوا و قیمت کتاب های رشته دانشگاهی نمایش باخبر شوید. همچنین می‌توانید از پیشنهادها و تخفیف‌های این وب‌سایت استفاده کنید، تا خریدی هوشمند و مقرون‌به‌صرفه داشته باشید.