کتاب خلاصه تاریخ معماری جهان – روحی زاده

10,000تومان

کتاب معماری ایران (دوره اسلامی) اثر محمد یوسف کیانی

58,000تومان

کتاب معماری ایران (اجرای ساختمان با مصالح سنتی) – زمرشیدی

30,000تومان

کتاب آشنایی با معماری جهان | زارعی

85,000تومان

کتاب مبانی مدیریت پروژه های عمرانی، شهری و بحران – سوادکوهی فر

25,000تومان

کتاب آموزش نکات ترسیمی و تمرینات عملی اتوکد AutoCAD (جلد اول)

18,500تومان

کتاب نقشه کشی معماری 3- جرجانی

20,000تومان

کتاب فرهنگ لغات و اصطلاحات تخصصی معماری | صفار

10,000تومان

کتاب اصول معماری و شهرسازی اثر سوداگر

20,000تومان

کتاب پرسش های ادراک – استیون هال | نیک فطرت

17,000تومان

کتاب پرسش های ادراک – استیون هال | اکبری

58,000تومان

کتاب کاردانی به کارشناسی تصاویر سه بعدی و ترسیم فنی – مدرسان شریف

7,900تومان

کتاب کاردانی به کارشناسی هندسه ترسیمی – مدرسان شریف

4,500تومان

کتاب مهندسی نقشه برداری – پردازش

40,000تومان

کتاب مبحث سوم (3) مقررات ملی ساختمان

46,000تومان

کتاب مبحث چهارم (4) مقررات ملی ساختمان

26,000تومان

کتاب مبحث هفتم (7) مقررات ملی ساختمان

26,000تومان

کتاب طراحی اقلیمی – واتسون

15,000تومان

کتاب مرمت شهری – حبیبی

20,000تومان

کتاب مبحث بیستم (20) مقررات ملی ساختمان

23,000تومان

کتاب مبحث بیست و دوم (22) مقررات ملی ساختمان

24,000تومان

کتاب آزمون‌های حرفه‎‌ای نظام مهندسی معماری | سرمد نهری

7,000تومان

کتاب بارگذاری کاربردی سازه ها اثر مسعود پوربابا

24,000تومان

کتاب راهیان ارشد معماری | مهدی پرنا

24,000تومان

درباره کتاب های رشته معماری

رشته مهندسی معماری، یکی از رشته‌های جذاب در گروه ریاضی فیزیک محسوب می‌شود. این رشته که تلفیقی است از هنر با مهندسی، شامل طراحی و ساخت سازه‌های مختلف می‌شود. مهندسین معمار افرادی خلاق و هنرمندند که بر اساس منطقه و اقلیم، برای ساخت سازه‌ای برنامه‌ریزی و طراحی می‌کنند. در این مطلب قصد داریم تا به بررسی اجمالی رشته معماری بپردازیم. اگر از علاقه‌مندان و دانشجویان این رشته هستید و قصد خرید کتاب های دانشگاهی رشته معماری در دانشگاه را دارید، در ادامه با ما همراه باشید.

خرید کتاب های رشته معماری

مجموعه گرایش‌های رشته معماری

رشته معماری با هدف توسعه صنعت ساخت سازه و همخوانی آن با سایر رشته‌ها و خلق اثری عمیق، در دانشگاه‌ها ارائه می‌شود. دانشجویان رشته معماری، در مقطع کارشناسی، در دو گرایش معماری و معماری داخلی می‌توانند به تحصیل بپردازند؛ در ادامه، این رشته در مقطع کارشناسی ارشد، در گرایش‌های معماری، منظر، تکنولوژی، انرژی، مرمت بناها و بافت‌های تاریخی و مدیریت پروژه و ساخت ارائه می‌شود؛ همچنین دانشجویان در مقطع دکتری این رشته می‌توانند در سه گرایش معماری، معماری اسلامی و منظر به تحصیل می‌پردازند.

ماهیت کلی رشته معماری

رشته مهندسی معماری، دانشی بین‌رشته‌ای است و ترکیبی است از هنر و فن. معمار در کنار زیبایی‌شناسی، زیباسازی و…، علم مقاومت و ایستایی سازه، مصالح و… را نیز دارد. داشتن این دو در کنار هم از الزامات این رشته است. ماهیت اساسی این رشته بر هنر پایه‌ریزی شده و ایده‌پردازی و نوآوری نقش اصلی در آن را ایفا می‌کند؛ اما در کنار آن، دروس علمی و فنی برای اجرا و ساخت‌وساز نیز کاربرد بسیاری دارند. معماری، می‌تواند بیانگر فرهنگ و هنر یک ملت باشد و ازاین‌رو اهمیت بسیار زیادی دارد.

ویژگی‌های یک مهندس معمار موفق

مسلماً مؤلفه‌های زیادی برای سنجش یک معمار موفق وجود دارد و نمره دادن به میزان موفقیت اشخاص، امری نسبی است. یک مهندس معمار موفق، در درجه اول باید بالاترین میزان خلاقیت را داشته باشد. ذوق هنری و تخیل قوی، مؤلفه‌های ساخت این خلاقیت هستند. همچنین یک مهندس معمار موفق، باید بر مباحث اجرایی، عملیاتی و محاسباتی نیز مسلط بوده و از انجام آنها لذت ببرد. داشتن تسلط بر دو جنبه هنر و فن، در علم معماری بسیار مهم و تعیین‌کننده است.

نقش رشته معماری در هویت بشری

همان‌طور که پیش‌ازاین نیز بیان شد، معماری می‌تواند بیانگر تاریخ، ادب، فرهنگ و هنر یک ملت باشد. این معماران بودند که در طول تاریخ، بخشی از هویت فرهنگی جوامع را زنده نگه‌داشته، اصالت آن‌ها را حفظ کرده و مانع گم‌شدن آن‌ها در زندگی صنعتی و ماشینی انسان امروزی شدند. امروزه، مطالعه و حفظ این مهم، بر عهده محققین و دانشجویان رشته معماری است.

خرید کتاب‌های رشته معماری از کتابانه

خرید کتاب های گروه هنر و رشته معماری در دانشگاه، همچون سایر کتاب‌های دانشگاهی، از کتاب‌فروشی‌های کتب دانشگاهی، فروشگاه کتاب معماری و سایت‌های مرجع فروش کتاب امکان‌پذیر است؛ اما یکی از آسان‌ترین و سریع‌ترین روش‌های خرید این کتاب‌ها، خرید اینترنتی کتاب معماری است. کتابانه، به‌عنوان مرجع فروش کتاب در بستر اینترنت، می‌تواند در این خرید اینترنتی به کمک شما آمده و در تأمین کتاب های رشته معماری در دانشگاه، همراه شما باشد.

قیمت کتاب های دانشگاهی رشته معماری

قیمت کتاب های دانشگاهی رشته معماری دانشگاه بسته به کیفیت کاغذ چاپی، تعداد صفحات، نوع جلد، تصویرسازی، رنگ، انتشارات، حجم و… می‌تواند متفاوت است. شما در سایت کتابانه پیش از خرید، می‌توانید لیست کتاب های مهندسی معماری را ببینید، کمی از کتاب بدانید، از قیمت کتاب های دانشگاهی رشته معماری دانشگاه اطلاع پیدا کنید و سپس خرید کتاب های معماری را با خیالی راحت انجام دهید.