کتاب مکاتب فلسفی و آراء تربیتی اثر جرالد ال.گوتک

160,000تومان

کتاب چیستی علم – چالمرز

5,000تومان

کتاب اخلاق – اسپینوزا

30,000تومان

کتاب مکاتب فلسفی و نظریه های تعلیم و تربیت – دیناروند

17,000تومان

کتاب معرفت شناسی – ابراهیمیان

15,000تومان

کتاب مبانی منطق – اژه ای

7,000تومان

کتاب حقوق بشر معاصر اثر محمد قاری سید فاطمی (دفتر اول)

20,000تومان

کتاب حقوق بشر معاصر (دفتر دوم) – قاری سید فاطمی

29,000تومان

کتاب فلوطین – یاسپرس

10,000تومان

کتاب قواعد کلی فلسفی در فلسفه اسلامی – ابراهیمی دینانی (دو جلدی)

95,000تومان

کتاب معرفت شناسی – حسین زاده

22,000تومان

کتاب تفکر فازی – کاسکو

35,000تومان

کتاب تاریخ فلسفه در جهان اسلامی | حنا فاخوری

110,000تومان

کتاب درآمدی به فلسفه ذهن – مسلین

24,000تومان

کتاب کلیات تاریخ فلسفه به زبان ساده – صابری نجف آبادی

11,000تومان

کتاب بدایه الحکمه اثر سید محمدحسین طباطبایی

14,000تومان

کتاب حق و تکلیف در اسلام | جوادی آملی

85,000تومان

کتاب درآمدی بر تاریخ فلسفه اسلامی 3 | انتشارات سمت

66,000تومان

کتاب فرهنگ نامه تاریخی مفاهیم فلسفه 1 | ریتر

75,000تومان

کتاب های دانشگاهی رشته فلسفه

کسی که به‌تازگی وارد وادی فلسفه شده، به سختی می‌تواند تصویر روشنی از کاری که فیلسوفان انجام می‌دهند، مجسم کند. ولی باید بدانید که فلسفه به شیوه‌ای روشن و دقیق به بررسی جهان حقیقی، ماهیت پیچیده اجتماعی و مادی آن و جایگاه ما در آن می‌پردازد. مطالعه فلسفه به معنای دیدن ارتباط بین ایده‌ها و تبیین آن ارتباط به شیوه‌ای مستدل و منطقی است.

خرید کتاب رشته فلسفه

حوزه‌های مورد‌ مطالعه و کتابهای رشته فلسفه بسیار گسترده و متنوع هستند و نمی‌توان آن را به حوزه خاصی محدود کرد. در ادامه به بررسی رشته فلسفه و نحوه‌ی خرید کتاب های دانشگاهی رشته فلسفه و کتاب های رشته فلسفه و کلام اسلامی خواهیم پرداخت.

تعریف فلسفه

فلسفه واژه‌ای یونانی، متشکل از دو لغت «فیلو» به معنی دوستدار و «سوفیا» به معنی دانایی است. فلسفه علم مطالعه‌ی سؤالات اساسی بشر راجع به هویت، عقل، دانش، ارزش‌ها، ذهن و… است. سؤالاتی که باید مطالعه یا حل شوند. به ادعای برخی منابع، اصطلاح فلسفه حدود 5 قرن پیش از میلاد توسط «فیثاغورس» ابداع شده است.

فلسفه در گذشته کلیه‌ی حوزه‌های دانش را دربر می‌گرفت. فلسفه طبیعی در زمان «ارسطو» شامل نجوم، پزشکی و فیزیک بود. در قرن نوزدهم با پیشرفت دانشگاه‌های مدرن، سایر رشته‌ها به سمت تخصصی شدن سوق داده شدند و حوزه‌های تحقیقاتی مختلفی که قبلا بخشی از فلسفه بودند، به رشته‌های دانشگاهی مجزا تبدیل شدند.

معرفی مکاتب فلسفی

مکتب به گروهی از مردم، به ویژه فیلسوفان، هنرمندان یا نویسندگان گفته می‌شود که اندیشه، کار یا سبک آن‌ها نشان‌دهنده خاستگاه یا باور مشترک است. این مکاتب «ایسم» های معروف فلسفه در کتابهای رشته فلسفه هستند.

معمولا فلاسفه بر اساس نوع مکتب فلسفیِ خاصِ خود شناخته می‌شوند. مکاتب فلسفیِ متنوع، حاصل دیدگاه‌ها و نظرات مختلف فیلسوفان نسبت به مسائل است. فلسفه دارای مکاتب زیادی است که برخی مربوط به شاخه‌ای خاص و برخی مربوط به کلیه‌ی شاخه‌ها است. پنج مکتب فلسفی معروف در اغلب کتابهای رشته فلسفه عبارت‌اند از:

  1. رئالیسم یا واقع‌گرایی: به اعتقاد این مکتب برای شناخت جهان نمی‌توان چندان به ذهن متکی بود. این مکتب نشانگر دیدگاه‌های علمی و تجربی است.
  2. ایده‌آلسیم یا آرمان‌گرایی: نقطه مقابل رئالیسم است و مدعی است که ایده‌ها موضوع حقیقی معرفت هستند.
  3. نئوتامیسم یا تامیسم جدید: ترکیبی از مقولات تجربی، عقلانی و معنوی است.
  4. پراگماتیسم یا عمل‌گرایی: مکتب فلسفی مدرن که کلمات و افکار را ابزاری برای پیش‌بینی و حل مسئله می‌داند.
  5. اگزیستانیالیسم یا هستی‌گرایی: هستی انسان را مرکز تمام مسائل تلقی می‌کند.

تاریخ فلسفه سیاسی

فلسفه سیاسی به مطالعه سؤالات اساسی راجع به حکومت، سیاست، آزادی، عدالت، مالکیت، حقوق بشر، قانون و اجرای آن توسط مقامات می‌پردازد. در معنای عامیانه، اصطلاح «فلسفه سیاسی» اغلب اشاره به دیدگاه یا نگرشی خاص راجع به سیاست دارد. دغدغه اصلی فلسفه سیاسی، اقتصاد سیاسی است که به وسیله آن مالکیت و دسترسی به سرمایه و قوانین مربوط به توزیع عادلانه تعریف می‌شود.

فلسفه سیاسی غرب ریشه در یونان باستان، زمان آزمایش اشکال مختلف سازماندهی سیاسی از جمله سلطنت، استبداد، اشرافیت و دموکراسی دارد. افلاطون مشهورترین فیلسوفی است که در باب فلسفه سیاسی نظریه‌پردازی کرده است. اولین اثر کلاسیک فلسفه سیاسی کتاب «جمهوری» افلاطون است. فلسفه سیاسی روم متاثر از رواقیون بود که توسط سیسرو سیاستمدار رومی تکامل یافت. کنفوسیوس، منسیوس، موزی در چین، و قوانین مانو و چاناکیا در هند، همه به دنبال یافتن ابزاری برای بازگرداندن وحدت و ثبات سیاسی و مقابله با فروپاشی اجتماعی و سیاسی بودند.

خرید کتاب های دانشگاهی رشته فلسفه

کتابانه به‌عنوان یکی از فروشگاه‌های اینترنتی مطرح و مورداعتماد در‌ حوزه‌ی فروش انواع کتاب و محصولات فرهنگی، همواره در تلاش است که امکان دسترسی سریع و آسان دانشجویان، اساتید رشته فلسفه را به مجموعه کاملی از کتاب های دانشگاهی رشته فلسفه فراهم سازد.  برای مشاهده‌ و خرید کتاب های رشته فلسفه، انواع کتابهای ترم اول فلسفه و کتاب های فلسفه و کلام اسلامی می‌توانید به سایت کتابانه مراجعه نمایید، کتاب‌های موردنظرتان را به‌صورت غیرحضوری سفارش دهید و در سریع‌ترین زمان ممکن در محل دلخواه تحویل بگیرید.

قیمت کتاب های دانشگاهی رشته فلسفه

بهترین و باصرفه‌ترین قیمت کتاب های رشته فلسفه را از ما بخواهید. با مراجعه به فروشگاه اینترنتی کتابانه و مشاهده‌ی مشخصات و تنوع کتاب های دانشگاهی رشته فلسفه در این فروشگاه متوجه قیمت‌های مناسب و تنوع  بی‌نظیر این کتاب‌ها در کتابانه خواهید شد.  از تجربه‌ی خرید آنلاین کتاب در کتابانه هرگز پشیمان نخواهید شد.