نمایش 1–24 از 210 نتیجه

کتاب چرا ملت ها شکست می خورند؟ – دارون عجم اوغلو

155,000تومان

کتاب تاریخ اندیشه سیاسی در غرب (از سقراط تا ماکیاولی)

59,000تومان

کتاب کودتاهای ایران اثر سهراب یزدانی

55,000تومان

کتاب فیلسوفان سیاسی قرن بیستم | مایکل ایچ. لسناف

110,000تومان

کتاب خاورمیانه در آستانه‌ی فروپاشی؟ اثر محمد ایوب

13,000تومان

کتاب جابه جایی در قدرت – الوین تافلر

140,000تومان

کتاب آداب دیکتاتوری | فرانک دیکوتر

54,000تومان

کتاب دموکراسی یا دموقراضه – مهدی شجاعی

29,000تومان

کتاب خاطرات دو سفیر | ویلیام سولیوان

145,000تومان

کتاب رهبر عزیز – جنگ جین سونگ

55,000تومان

کتاب مردم در سیاست ایران – آبراهامیان

60,000تومان

کتاب قبله عالم – گراهام فولر

98,000تومان

کتاب جنبش‌های اسلامی معاصر | جان اسپوزیتو

58,000تومان

کتاب تاریخ اندیشه های سیاسی در قرن بیستم – بشیریه (جلد اول)

130,000تومان

کتاب بنیادهای علم سیاست – عبدالرحمن عالم

86,000تومان

کتاب تضاد دولت و ملت – کاتوزیان

48,000تومان

کتاب نقش روشنفکر – ادوارد سعید

46,000تومان

کتاب سیاست | اثر اندرو هیوود

180,000تومان

کتاب اقتصاد سیاسی ایران – همایون کاتوزیان

125,000تومان

کتاب مشروعیت حکومت کبیر – موسوی پور

10,000تومان

کتاب پیونگ یانگ (سفری به کره ی شمالی)

27,000تومان

کتاب اتاق اتفاق – جان بولتون

92,500تومان

کتاب جانشین بزرگ – آنا فایفیلد

60,000تومان

کتاب جستاری در سیاست فاجعه بار | علی معظمی

35,000تومان

درباره سیاست و کتاب های سیاسی

سیاست مفهوم گسترده‌ای دارد و امروز بیش از گذشته تمامی امور زندگی ما را در برگرفته است. توان هدایت و فرمانروایی و نیز گرفتن تصمیمات درست در موارد خاص از جمله معانی سیاست هستند. هرچند علاقه به سیاست و مطالعه‌ی کتاب های سیاسی در همه‌ی افراد یکسان نیست اما به نظر می‌رسد که آشنایی مختصر با مسائل سیاسی بر همگان واجب باشد. در این مطلب سعی داریم به معرفی سیاست، کتاب های سیاسی و نیز نحوه‌ی خرید آنلاین کتاب های سیاسی از کتابانه بپردازیم.

خرید کتاب های سیاسی

تعریف سیاست

اصول کلی یا رویه‌ای که دولت، نهاد حکومتی، حزب سیاسی، قانونگذاران و بسیاری دیگر برای اداره امور و تصمیم‌گیری تعیین می‌کنند را سیاست گویند. سیاست مجموعه‌ای از ایده‌ها یا دستورالعمل‌ها برای هدایت تصمیمات و دستیابی به نتایج منطقی است   که باید در موقعیت‌های خاص صورت گیرد.

فایده‌ی خواندن کتاب های سیاسی

همانطور که اشاره شد سیاست تمامی حوزه‌ها و ابعاد زندگی بشر را تحت تاثیر قرار داده است و عدم آگاهی از سیاست، انسان را تبدیل به ابزاری برای اهداف سیاستمداران و دست‌آویزی برای تحمیل افکار آنان می‌کند. مطالعه‌ی کتابهای سیاسی به شناخت  حق و حقوق و حفظ استقلال فکری افراد یک جامعه کمک می‌کند. آشنایی با سیاست، آشنایی با  بخش اساسی شکل‌دهنده‌ی یک جامعه است. هر فرد با درک فرآیندهای سیاسی و نقاط فشار سیستم ها، این فرصت را دارد که به انسانی آگاه‌تر تبدیل شده و جهان پیرامون خود را تغییر دهد.

مطالعه‌ی کتابهای سیاسی به ما کمک می‌کند تا با مفاهیم شکل‌دهنده‌ی سیاست از جمله آزادی، برابری، فردیت، دموکراسی و عدالت و نحوه‌ی ایجاد یک جهان سیاسی بهتر آشنا شویم. سیاست بازی کسب قدرت و آشنایی با سیاست، آموختن قواعد آن بازی است.

نظریه پردازان شاخص علم سیاست

سیاست، یک علم اجتماعی است که به بررسی سیستم‌های حکومت و قدرت و تجزیه و تحلیل فعالیت‌های سیاسی، اندیشه سیاسی، رفتار سیاسی، قوانین اساسی و مسائل مرتبط می‌پردازد.

نظریه‌پرداز سیاسی، فردی است که به ایجاد یا ارزیابی نظریه سیاسی نظیر فلسفه سیاسی می‌پردازد. نظریه‌پردازان سیاسی ممکن است دارای تحصیلات آکادمیک یا محققینی مستقل باشند.  پیشینه سیاست غرب را می‌توان به فیلسوفان سیاسی مانند ارسطو ( پدر علوم سیاسی ) نسبت داد. ارسطو یکی از اولین افرادی بود که تعریفی کاربردی از علوم سیاسی ارائه داد.

نظریه‌پردازان سیاسی را می‌توان بر اساس خط‌مشی و مکتب فکری آن‌ها به گروه‌های آنارشیست، لیبرال کلاسیک، محافظه‌کار، فمینیست، آزادی‌خواه، مارکسیست، مذهبی و سوسیال لیبرال دسته‌بندی کرد.

از نظریه‌پردازان معروف علوم سیاسی می‌توان به «جان لاک» (لیبرالیسم کلاسیک و قرارداد اجتماعی)، «ایمانوئل کانت» (فدرالیسم و ​​حقوق بشر)، «جیمز مدیسون» (لیبرالیسم کلاسیک و جناح‌های سیاسی پویا)، «کارل مارکس» (نظریه سوسیالیستی و اقتصاد سیاسی)، «فردریش هایک» (نئولیبرالیسم و ​​اقتصاد سیاسی) و «تئودور دبلیو» اشاره کرد. نظریه‌های این نظریه‌پرازان در کتاب های سیاسی موجود است.

تقسیمات علم سیاست

علوم سیاسی مدرن را می‌توان به سه زیر شاخه «سیاست تطبیقی»، «روابط بین‌الملل» و «نظریه سیاسی» تقسیم کرد. از دیگر زیرشاخه‌های موردتوجه می‌توان به سیاست عمومی و مدیریت، سیاست داخلی و دولت، اقتصاد سیاسی و روش‌شناسی سیاسی اشاره کرد.

علاوه بر این، علوم سیاسی با حوزه‌های اقتصاد، حقوق، جامعه‌شناسی، تاریخ، فلسفه، جغرافیای انسانی، روزنامه‌نگاری، انسان‌شناسی سیاسی، روان‌شناسی و سیاست اجتماعی مرتبط بوده و از تمامی آنها بهره می‌گیرد. علوم سیاسی به عنوان یکی از علوم اجتماعی از روش‌ها و فنونی استفاده می‌کند که به انواع تحقیقات مرتبط است.

گرایش های علم سیاست

اتخاذ سیاست‌ها، برنامه‌ها و تصمیمات صحیح در هر جامعه یا سازمانی ضامن حفظ منافع آن جامعه یا سازمان است. علم سیاست به منظور ارائه‌ی آموزش‌های لازم برای فراگیری این امور و تحلیل و بررسی مسائل سیاسی ایجاد شده است. علم سیاست دارای گرایش‌های متنوعی است که مواردی نظیر مطالعات منطقه‌ای، روابط بین‌الملل، علوم سیاسی، اندیشه سیاسی، اقتصاد سیاسی، دیپلماسی و… را شامل می‌شود.

خرید اینترنتی کتاب های سیاسی از کتابانه

فروشگاه اینترنتی کتاب کتابانه با پشتوانه‌ی سال‌ها تجربه و بهره‌گیری از مشاوران و کارگروه‌های برجسته همواره کوشیده است تا مجموعه‌ای کامل از بهترین کتاب‌ های سیاسی را با بهترین هزینه برای علاقمندان به مباحث سیاسی فراهم سازد.

در هر کجای کشور که باشید، از امکان دسترسی آسان و سریع به انواع کتاب های گوناگون نظیر کتاب های سیاسی، کتاب های تاریخ، کتاب های جامعه شناسی و… در این سایت بهره‌مند خواهید بود. ما کیفیت هر کتاب را ارزیابی کرده و می‌کوشیم گنجینه‌های بی‌نظیری را به مخاطبان خود ارائه دهیم. برای صرفه‌جویی در زمان و هزینه‌های خود، به راحتی اقدام به  خرید آنلاین کتاب های سیاسی از کتابانه نمایید و سفارشات خود را در سریع ترین زمان ممکن درب منزل تحویل بگیرید.

لازم به ذکر است که در کتابانه امکان خرید کتاب های رشته علوم سیاسی نیز فراهم است و شما می‌توانید برای مشاهده لیست این کتاب های به صفحه دسته بندی کتاب های رشته علوم سیاسی مراجعه نمایید.

قیمت کتاب های سیاسی

فروشگاه اینترنتی کتاب کتابانه مفتخر به ارائه‌ی بهترین و متنوع‌ترین کتاب های سیاسی با بهترین قیمت می‌باشد. با بررسی لیست قیمت کتاب های سیاست در کتابانه و مقایسه قیمت این کتاب ها با سایر فروشگاه‌ها، متوجه تنوع بیشتر و قیمت‌های بهتر آن‌ها خواهید شد. با خرید اینترنتی کتاب سیاست از کتابانه می‌توانید از تخفیفات ارزشمند این فروشگاه نیز بهره‌مند گردید.