کتاب 340 بازی موثر در پرورش هوش کودکان (هوش منطقی، ریاضی – هوش دیداری، فضایی)

17,000 تومان

نویسنده: گروه نویسندگان

تصویرگر: وانا نبی پور

انتشارات: شهرقلم

 

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

توضیحات

کتاب­ 340 بازی موثر در پرورش هوش کودکان (هوش منطقی – ریاضی – هوش دیداری، فضایی) اثر داریوش صادقی، علی اکبر صلاحی، صهبا جمشیدی، شایا عمادی، رویا حبیبی، نسیبه مختاری، سحر خزان، زهرا سیمرغ، علی صادقی، فاطمه ندافی با تصویرگری وانا نبی پور توسط نشر شهر قلم به چاپ رسیده است.

“340 بازی موثر در پرورش هوش کودکان” با محوریت ” هوش منطقی، ریاضی، هوش دیداری، فضایی “، یک جلد از 4 مجموعه کتاب­هایی می­باشد که مطالبی بسیار جذاب و کاربردی را برای نقویت هوش سرشار کودکان ارائه می­دهد. این اثر ارزشمند و مفید توسط تعدادی روان شناس کودک و نوجوان جمع­آوری و تهیه شده که استفاده از آن به همه­ی والدین کودکان 3 تا 12 سال توصیه می­شود. از دیرباز تربیت و پرورش کودکان یکی از دغدغه­های مهم­ پدر و مادرها بوده و مدام آن­ها را به دنبال یافتن روش­هایی مناسب برای نیل به این هدف، وادار ساخته است؛ اما امروزه این دغدغه شکل دیگری به خود گرفته و جنبه­های مختلف دیگری را نیز شامل می­شود. یکی از این جنبه­ها، پرورش هوش منطقی – ریاضی  و هوش دیداری-فضایی در کودکان است که موضوع این جلد از کتاب را به خود اختصاص می­دهد. منظور از منطقی – ریاضی استعدادی است که در آن فرد در حل مسایل و پی بردن به مفاهیم  پیچیده با استفاده از استدلال های منطقی، تبحر دارد، که لازم است پدر و مادرها به آن توجه کافی داشته باشند؛ مولفان برای دستیابی به این هدف، بازی­های آموزشی بسیار جذاب و موثری را به مخاطب ارائه می­دهند که با بکارگیری آن­ها علاوه بر ایجاد سرگرمی و تفریح برای کودک، این بعد از هوش او را نیز پرورش و تقویت می­کند. به­طور کلی اگر به دنبال راهکارهایی مفید و کاربردی برای تربیت و استعدادیابی فرزندانتان هستید به هیچ وجه این اثر ارزشمند را از دست ندهید.

کتاب­ 340 بازی موثر در پرورش هوش کودکان (هوش منطقی – ریاضی – هوش دیداری، فضایی) اثر داریوش صادقی، علی اکبر صلاحی، صهبا جمشیدی، شایا عمادی، رویا حبیبی، نسیبه مختاری، سحر خزان، زهرا سیمرغ، علی صادقی، فاطمه ندافی با تصویرگری وانا نبی پور توسط نشر شهر قلم به چاپ رسیده است.

 

تامین محتوا: تحریریه فروشگاه اینترنتی کتابانه

توضیحات تکمیلی

وزن120 g
ابعاد220 × 170 mm
تعداد صفحات

سال انتشار

قطع

نوبت چاپ

نوع جلد

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کتاب 340 بازی موثر در پرورش هوش کودکان (هوش منطقی، ریاضی – هوش دیداری، فضایی)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کتاب 340 بازی موثر در پرورش هوش کودکان (هوش جنبشی، حرکتی – هوش هستی گرا، طبیعت گرا)

16,000 تومان

نویسنده: گروه نویسندگان

تصویرگر: وانا نبی پور

انتشارات: شهرقلم

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

توضیحات

کتاب­ 340 بازی موثر در پرورش هوش کودکان (هوش جنبشی – حرکتی و هوش هستی­ گرا – طبیعت­گرا) اثر داریوش صادقی، علی اکبر صلاحی، صهبا جمشیدی، شایا عمادی، رویا حبیبی، نسیبه مختاری، سحر خزان، زهرا سیمرغ، علی صادقی، فاطمه ندافی توسط نشر شهر قلم به چاپ رسیده است.

“340 بازی موثر در پرورش هوش کودکان” با محوریت ” هوش جنبشی-حرکتی و هوش هستی­ گرا – طبیعت­گرا “، یک جلد از 4 مجموعه کتاب­ هایی می­باشد که مطالبی بسیار جذاب و کاربردی را برای آموزش هوش سرشار کودکان ارائه می­دهد. این اثر ارزشمند و مفید توسط تعدادی روان شناس کودک و نوجوان جمع­ آوری و تهیه شده که استفاده از آن به همه­ ی والدین کودکان 3 تا 12 سال توصیه می­شود. از دیرباز تربیت و پرورش کودکان یکی از دغدغه­ های مهم­ پدر و مادرها بوده و مدام آن­ها را به دنبال یافتن روش­هایی مناسب برای نیل به این هدف، وادار ساخته است؛ اما امروزه این دغدغه شکل دیگری به خود گرفته و جنبه­ های مختلف دیگری را نیز شامل می­شود. یکی از این جنبه­ ها، پرورش “هوش جنبشی-حرکتی و هوش هستی­گرا – طبیعت­گرا” در کودکان است که موضوع این جلد از کتاب را به خود اختصاص می ­دهد. کودکان باید به نحو مناسبی آموزش ببینند تا بتوانند به طور کامل از دست­ها، انگشتان، پاها و تمامی اعضای فیزیکی بدن خود برای انجام کارها استفاده کنند و در نهایت توانایی حفظ کنترل حرکات بدن شامل تعادل، توازن و انعطاف ­پذیری و طراوت بدنی خود را به­دست آورند؛ مولفان کتاب سعی کرده­اند با ارائه­ و آموزش بازی­ های ساده و در عین حال موثر، در پرورش این بعد از هوش کودکان، به والدین یاری برسانند و با به ­کارگیری آن­ها کودکانی موفق و شایسته پرورش دهند.

کتاب­ 340 بازی موثر در پرورش هوش کودکان (هوش جنبشی – حرکتی و هوش هستی­ گرا – طبیعت­گرا) اثر داریوش صادقی، علی اکبر صلاحی، صهبا جمشیدی، شایا عمادی، رویا حبیبی، نسیبه مختاری، سحر خزان، زهرا سیمرغ، علی صادقی، فاطمه ندافی توسط انتشارات شهر قلم به چاپ رسیده است.

 

تامین محتوا: تحریریه فروشگاه اینترنتی کتابانه

توضیحات تکمیلی

ابعاد220 × 170 mm
تعداد صفحات

سال انتشار

قطع

نوبت چاپ

نوع جلد

برشی از متن کتاب

بازی 1: حفط تعادل

روش اجرا

1- چند تشک نرم در اطراف بگذارید تا اگر کودک افتاد، آسیبی نبیند. دو بالش را روی هم بگذارید و از کودک بخواهید که روی بالش ها بایستد.

2- اگر توانست تعادلش را حفظ کند، تعداد بالش­ ها را بیش­تر کنید.

3- اگر نتوانست تعادلش را حفظ کند از بالش­ های کوچک­تری استفاده کنید که کودک بتواند با دو بالش تعادل خود را حفظ کند.

4- می­توانید یک پشتی روی بالش­ها بگذارید و یک الاکلنگ درست کنید و از کودک بخواهید که روی آن راه برود و تعادلش را حفظ کند.

5- این بازی به کودک کمک می­کند که برای استفاده­ی بهتر از توان جسمی ­اش آمادگی بیش­تری داشته باشد. در ضمن یک بازی هیجانی است که باعث تخلیه­ ی انرژی کودک می­شود. در زمان انجام این بازی از کودک مراقبت و احتیاط لازم را رعایت کنید و تا در صورت افتادن کودک آسیبی نبیند.

بازی 2: مسابقه­ ی دو با کیسه­ ی شن

روش اجرا

1- هر دو پای کودک را در کیسه یا گونی بگذارید.

2- از کودک بخواهید گونی یا کیسه را با دست­هایش بگیرد.

3- از او بخواهید مسیری را با پرش­های متوالی طی کند.

4- این بازی را به صورت انفرادی یا رقابتی با کودکان انجام دهید.

بازی 3: پرتابک

روش اجرا

1- یک سطل (سبد) بزرگ و چند توپ کوچک (روزنامه باطله­ی مچاله شده، یا چند جوراب که داخلش را با روزنامه پر کرده­اید) تهیه کنید.

2- از کودک بخواهید در فاصله­ی دو متری سطل بایستد.

3- از او بخواهید توپ­ها را یکی یکی داخل سطل یا سبد بیندازد.

4- هر وقت موفق شد همه ­ی توپ­ها را داخل سبد بیندازد یک متر به فاصله ­اش بیفزایید.

5- می­توانید این بازی را با چشمان بسته (در فاصله ­های کم) کم نیز انجام بدهید.

6- برای سخت­تر شدن بازی می­توانید از کودک بخواهید از پشت سر توپ­ها را پرت کند.

بازی 4: پرتاب حلقه

روش اجرا

1- از تعدادی میله ­های پلاستیکی و حلقه ­های گرد استفاده کنید.

2- حلقه­ها را در فاصله­های یک متری امتحان کنید و از کودک بخواهید آن­ها را داخل میله بیندازد.

3- سعی کنید کودک این کار را ابتدا از فاصله­ی کم و با هر دو دست انجام دهد.

4- این بازی را به صورت دیگری هم می­توانید انجام دهید.

5- یک حلقه را به آرامی به هوا پرتاب کنید و از کودک بخواهید دستش را داخل حلقه کند، نباید آن را بگیرد، بلکه باید دستش را داخل حلقه ببرد و آن را مهار کند.

بازی 5: بالا بلندی

روش اجرا

1- برای این بازی تعداد کودکان باید بیش از سه نفر باشد. بازی باید در فضای باز انجام شود. بچه­ ها دور هم جمع شوند و یک عدد را انتخاب کنند؛ مثلا عدد 10.

2- از شماره­ی 1 تا 10 شروع کنند به شمردن. وقتی عدد مورد نظر به یکی از کودکان رسید، آن کودک به عنوان گرگ انتخاب می­شود و باید به دنبال کودکان دیگر بدود و تلاش کند تا یکی از آن­ها را قبل از این­که به بلندی برود، بگیرد.

3- کودکان دیگر باید فرار کنند تا دست گرگ به آن­ها نخورد و هر چه زودتر خودشان را به یک بلندی…

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کتاب 340 بازی موثر در پرورش هوش کودکان (هوش جنبشی، حرکتی – هوش هستی گرا، طبیعت گرا)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کتاب 340 بازی موثر در پرورش هوش کودکان (هوش اخلاقی، معنوی – هوش احساسی، هیجانی)

18,000 تومان

نویسنده: گروه نویسندگان

تصویرگر: وانا نبی پور

انتشارات: شهر قلم

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

توضیحات

کتاب 340 بازی موثر در پرورش هوش کودکان (هوش اخلاقی-معنوی و هوش احساسی-هیجانی) اثر داریوش صادقی، علی اکبر صلاحی، صهبا جمشیدی، شایا عمادی، رویا حبیبی، نسیبه مختاری، سحر خزان، زهرا سیمرغ، علی صادقی، فاطمه ندافی توسط نشر شهر قلم به چاپ رسیده است.

“340 بازی موثر در پرورش هوش کودکان” با محوریت “اخلاقی-معنوی و احساسی-هیجانی”، یک جلد از 4 مجموعه کتاب­هایی می­باشد که مطالبی بسیار جذاب و کاربردی را برای آموزش هوش سرشار کودکان ارائه می­دهد. این اثر ارزشمند و مفید توسط تعدادی روان شناس کودک و نوجوان جمع­آوری و تهیه شده که استفاده از آن به همه­ ی والدین کودکان 3 تا 12 سال توصیه می­شود. از دیرباز تربیت و پرورش کودکان یکی از دغدغه­ های مهم­ پدر و مادرها بوده و مدام آن­ها را به دنبال یافتن روش­هایی مناسب برای نیل به این هدف، وادار ساخته است؛ اما امروزه این دغدغه شکل دیگری به خود گرفته و جنبه­ های مختلف دیگری را نیز شامل می­شود. یکی از این جنبه ­ها، پرورش اخلاقی-معنوی و احساسی-هیجانی کودکان است که موضوع این جلد از کتاب را به خود اختصاص می­دهد. منظور از جنبه ­های ذکر شده این است که کودکان توانایی­هایی از قبیل: یافتن الگوهای مناسب برای زندگی، تصمیم­ گیری­های درست، برقراری ارتباط محترمانه با دیگران، ارتباط با خداوند، رفتارهای عادلانه، ابراز احساسات شخصی، تشخیص احساسات دیگران، ایجاد حس همدلی با هم­نوعان و … را به دست آورند؛ این موضوع یکی از مهم­ترین مواردی است که لازم است به آن توجه بسیار ویژه­ای شود که مولفان، با ارائه­ و آموزش بازی­های ساده و در عین حال موثر، در پرورش این بعد از هوش کودکان، به والدین یاری می­رسانند و در نهایت با به­کار بستن آن­ها، افرادی دارای ویژگی­های شخصیتی برجسته­ ی با روابط اجتماعی سالم، سودمند و دلسوز به جامعه تحویل می­ دهند که مایه­ی سربلندی و سرافرازی خانواده­ هایشان می­شوند.

کتاب­ 340 بازی موثر در پرورش هوش کودکان (هوش اخلاقی-معنوی و هوش احساسی-هیجانی) اثر داریوش صادقی، علی اکبر صلاحی، صهبا جمشیدی، شایا عمادی، رویا حبیبی، نسیبه مختاری، سحر خزان، زهرا سیمرغ، علی صادقی، فاطمه ندافی توسط انتشارات شهر قلم به چاپ رسیده است.

 

تامین محتوا: تحریریه فروشگاه اینترنتی کتابانه

توضیحات تکمیلی

وزن150 g
ابعاد220 × 170 mm
تعداد صفحات

نوع جلد

سال انتشار

نوبت چاپ

قطع

برشی از متن کتاب

بازی 1: نمایش احساسات

روش اجرا

1- یک کتاب داستان انتخاب کنید و همراه کودک داستان را بخوانید.

2- با توجه به متن کتاب و اتفاقات داستان، سعی کنید حالت­های شادی، خشم، نگرانی، تعجب، غرور، کنجکاوی را همراه هر اتفاق نشان دهید.

3- بخشی از کتاب را بخوانید و از کودک بخواهید احساس خود را با چهره یا اندام نشان دهد.

4- در هر قسمت کتاب که تشخیص دادید یکی از حالت­های احساسی بیان شده است. به همراه کودک با داستان همراهی کنید؛ مثلا چون خرس کوچولو از روی درخت افتاده، پس حتما خیلی درد دارد. با حالت چهره، درد کشیدن را نشان دهید. صدای آن را هم در بیاورد (آخ آخ، وای کمرم درد گرفت و …)

5- در هر داستانی می­توانید بسیاری از این حالت­های احساسی را پیدا کنید و همراه با شخصیت­های داستان، با غم و شادی و نگرانی و خشم آن­ها را همراهی کنید.

6- می­توانید این کار را با کارتون­های سینمایی هم انجام دهید و همراه با شخصیت اصلی هر کارتون، این احساسات را نشان داده یا ان­ها را تقلید کنید.

توضیحات

سه سال اول زندگی در ایجاد استعداد همدلی نقش مهمی دارد؛ اگر نیازهای عاطفی کودکان به طور کامل ارضا نشده باشد، نمی­توانند درک کنند که لازم است به نیازهای عاطفی دیگران هم حساس باشند و به ان­ها توجه نشان دهند. بنابراین توجه به کودکان و ایجاد ارتباط عاطفی درست با آن­ها در سنین زیر 3 سال، کمک می­کند احساسات­شان نسبت به دیگران درست پرورش یابد.

بازی 2: بگو چه احساسی داری؟

کودکان، در کنار والدین، صحبت­های آن­ها را می­شنوند و به تدریج با تقلید از آن­ها صحبت کردن را می­آموزند. ضروری است که کودکان بتوانند واژه­های احساسی را هم یاد بگیرند و در هنگام لزوم، احساسات خود را ابراز کنند.

روش اجرا

1- تعداد 5 یا 7 کارت مقوایی 15 سانتی متر در 15 سانتی­متر تهیه کنید.

2- روی هر مقوا تصویری از احساسات هیجانی مانند خشم، تعجب، خوشحالی، ناراحتی، ترس، تاسف و … بکشید. یا از تصاویر مجلات یا اینترنت استفاده کرده و بچسبانید.

3- کارت­ها را به پشت، روی زمین بگذارید. به طوری که تصویر آن­ها معلوم نباشد.

4- یکی از کارت­ها را بردارید و بدون اینکه آن را به کودک نشان دهید، سعی کنید آن حالت را تقلید کنید تا کودک حدس بزند چه احساسی است.

5- حالا از کودک بخواهید این کار را انجام دهد.

6- می­توانید همه کارت­ها را روی زمین بگذارید، به صورتی که عکس همه­ی آن­ها معلوم باشد. سپس حالتی را نشان دهید. کودک روی کارت مربوط به آن حالت انگشت بگذارد و آن را نشان دهد.

بازی3: داستان­هایی از احساسات

روش اجرا

1- لیستی از احساسات مختلف تهیه کنید. مثل آرام، آسوده، ناراحت، امیدوار، بی حال، بی­حوصله، پیروز، ترسان، حسود، خسته، خشمگین، خوشحال، دلتنگ، دلواپس، دیوانه، شاد، شجاع، عصبانی، غمگین،کنجکاو، مایوس، مغرور، مودب، وحشت­زده، هیجان­زده و …

2- یک داستان ساده از آدمی بسازید که خیلی آرام و بی حوصله بوده است.

3- درباره اینکه دیگران در مورد این آدم آرام چه می ­گفته ­اند و او چه خصوصیاتی داشته، در داستان خود مطالبی را بیاورید؛ مثلا…

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کتاب 340 بازی موثر در پرورش هوش کودکان (هوش اخلاقی، معنوی – هوش احساسی، هیجانی)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کتاب 340 بازی موثر در پرورش هوش کودکان (هوش موسیقیایی، آوایی- هوش کلامی، زبانی)

17,000 تومان

نویسنده: گروه نویسندگان

تصویرگر: وانا نبی پور

انتشارات: شهرقلم

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

توضیحات

کتاب­ 340 بازی موثر در پرورش هوش کودکان (هوش موسیقیایی – آوایی و هوش کلامی – زبانی) اثر داریوش صادقی، علی اکبر صلاحی، صهبا جمشیدی، شایا عمادی، رویا حبیبی، نسیبه مختاری، سحر خزان، زهرا سیمرغ، علی صادقی، فاطمه ندافی توسط نشر شهر قلم به چاپ رسیده است.

“340 بازی موثر در پرورش هوش کودکان” با محوریت ” هوش موسیقیایی – آوایی و هوش کلامی – زبانی “، یک جلد از 4 مجموعه کتاب­ هایی می­باشد که مطالبی بسیار جذاب و کاربردی را برای آموزش هوش سرشار کودکان ارائه می­دهد. این اثر ارزشمند و مفید توسط تعدادی روان شناس کودک و نوجوان جمع­ آوری و تهیه شده که استفاده از آن به همه­ ی والدین کودکان 3 تا 12 سال توصیه می­شود. از دیرباز تربیت و پرورش کودکان یکی از دغدغه­ های مهم­ پدر و مادرها بوده و مدام آن­ها را به دنبال یافتن روش­ هایی مناسب برای نیل به این هدف، وادار ساخته است؛ اما امروزه این دغدغه شکل دیگری به خود گرفته و جنبه­ های مختلف دیگری را نیز شامل می­شود. یکی از این جنبه­ها، پرورش هوش موسیقیایی – آوایی و هوش کلامی-زبانی در کودکان است که موضوع این جلد از کتاب را به خود اختصاص می­دهد. منظور از هوش موسیقیایی، توانایی تولید و درک صداها و آواهای محیط اطراف و نغمه­ های طبیعت است که با پرورش آن در کودکان موجب ایجاد آرامش فکری و ذهنی، بیان عواطف و احساسات، تقویت حافظه و بسیاری موارد سودمند دیگر می­شود که لازم است پدر و مادرها به آن توجه کافی داشته باشند؛ مولفان برای دستیابی به این هدف، بازی­های آموزشی بسیار جذاب و موثری را به مخاطب ارائه می­ دهند که با بکارگیری آن­ها علاوه بر ایجاد سرگرمی و تفریح برای کودک، این بعد از هوش او را نیز پرورش و تقویت می­کند. به­طور کلی اگر به دنبال راهکارهایی مفید و کاربردی برای تربیت و استعدادیابی فرزندانتان هستید به هیچ وجه این اثر ارزشمند را از دست ندهید.

کتاب­ 340 بازی موثر در پرورش هوش کودکان (هوش موسیقیایی – آوایی و هوش کلامی – زبانی) اثر داریوش صادقی، علی اکبر صلاحی، صهبا جمشیدی، شایا عمادی، رویا حبیبی، نسیبه مختاری، سحر خزان، زهرا سیمرغ، علی صادقی، فاطمه ندافی توسط انتشارات شهر قلم به چاپ رسیده است.

 

تامین محتوا: تحریریه فروشگاه اینترنتی کتابانه

توضیحات تکمیلی

وزن120 g
ابعاد220 × 170 mm
نوع جلد

تعداد صفحات

سال انتشار

نوبت چاپ

قطع

برشی از متن کتاب

بازی 1: صدای کاغذ

این بازی تفاوت صدای کاغذ و مقوا را به کودکان آموزش می­دهد و قدرت تشخیص و تمیز صداها را در او تقویت می­کند.

روش اجرا

1- یک کاغذ را مچاله یا پاره کنید تا کودک صدای آن را بشنود.

2- حالا همین کار را با مقوا، روزنامه و انواع دیگری از کاغذ (مانند کاغذ کاهی، کلاسه و …) انجام دهید.

3- از کودک بخواهید چشمانش را ببندد و به شما بگوید هر صدا مربوط به چیست؟ مثلا بگوید این صدا مربوط به پاره کردن روزنامه بود.

توضیحات

برای پیچیده ­تر کردن این بازی و استفاده آن در سنین بالاتر، می­توانید از چند کاغذ به طور هم زمان استفاده کنید و ببینید آیا کودک می­تواند این صداها را از هم تشخیص دهد.

بازی 2: چند صدا

کودک از طریق این بازی می­آموزد که به محیط اطرافش بیش­تر دقت کند و به صداهایی که تاکنون بی توجه بوده است، توجه کند.

روش اجرا

1- کودک را به محیط دلخواه ببرید (مثلا پارک).

2- حالا از او بخواهید چشمانش را ببندد.

3- از او بخواهید تمامی صداهای اطراف را نام ببرد (مثلا بگوید این صدای موتور بود که رد شد).

توضیحات

در صورتی که کودک صداهای کمی را نام برد از او بخواهید دقتش را بیش­تر کند. اگر صدایی را از قلم انداخته است، با حالات پرسشی به او گوشزد کنید. (مثلا بگویید آیا صدای جوی آب را هم می­شنوی؟)

بازی3: صدای حیوانات

این بازی کودک را با صدای جانوران مختلف آشنا می­کند.

1- صدای حیوانات مختلف را برای کودک تقلید کنید.

2- از کودک بپرسید صدای تولید شده مربوز به چه حیوانی است.

3- از کودک بخواهید خودش هم صدا را تقلید کند.

توضیحات

برای او توضیح دهید که این صدا متعلق به چه حیوانی بوده است.

بازی4: صدا در حمام

این بازی کودک را با چگونگی تغییر آواها در محیط های مختلف آشنا می­کند.

روش اجرا

1- بیش از آن که کودک را به حمام ببرید برایش شعر بخوانید و با او صحبت کنید.

2- داخل حمام همان کار را تکرار کنید.

3- از کودک هم بخواهید داخل حمام صحبت کند تا متوجه تغییر صدای خود در حمام بشود.

توضیحات

این بازی علاوه بر افزایش هوش آوایی موجب از بین رفتن ترس از حمام نیز می­شود.

بازی5: صدای ضبط شده در نوار

این بازی به کودک می ­آموزد که به محیط اطرافش بیش­تر دقت کند و صداهای هر شی یا موجودی که در اطرافش وجود دارد را فرا بگیرد.

روش اجرا

1- یک ضبط صوت تهیه کنید.

2- صداهای اطراف مانند صدای پنکه، شیر آب، ماشین­ها و حیوانات خانگی را ضبط کنید.

3- حالا نوار را برای کودک پخش کنید و از او بخواهید بگوید هر صدا متعلق به چیست.

بازی6: دست زدن هماهنگ

این بازی کودک را با مفهوم سرضرب و ضرب­آهنگ آشنا می­کند و باعث می­شود او بتواند حرکاتش را با آن­ها هماهنگ کند.

روش اجرا

1- یک موسیقی برای کودک بگذارید. دقت کنید که این موسیقی ریتم داشته باشد. (حالت آوازی نداشته باشد).

2- هماهنگ با موسیقی دست بزنید و از کودک بخواهید از شما تقلید کند.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کتاب 340 بازی موثر در پرورش هوش کودکان (هوش موسیقیایی، آوایی- هوش کلامی، زبانی)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.