کتاب گفت و گو با مرگ – آرتور کوستلر

35,000 تومان

(شهادتنامه اسپانیا)

نویسنده: آرتور کوستلر

مترجمین: نصرالله دیهیمی – خشایار دیهیمی

انتشارات: نی

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

توضیحات

کتاب گفت و گو با مرگ نوشته ی آرتور کوستلر با ترجمه ی نصرالله دیهیمی و خشایار دیهیمی توسط نشر نی به چاپ رسیده است.

«آرتور کستلر» نویسنده اثر حاضر از طرفداران سرسخت جمهوری خواهان بود و از همین رو نیز هنگام جنگ داخلی اسپانیا به عنوان خبرنگار روزنامه نیوز کرونیکل لندن، عازم مالاگا شد و در میان نیروهای وفادار به جمهوری در جنگ اسپانیا کار می کرد. بعد از سقوط مالاگا او توسط سپاهیان فرانکفو دستگیر شد و چند ماه را در زندان انفرادی ماند. طی این مدت شاهد اعدام هم زنجیرهایش بود و هر لحظه نیز انتظار اعدام خود را می کشید.

کتاب «گفت و گو با مرگ» شرحی است از تجربه ی تلخی که مؤلف داشته، همچنین شرح هیجان ها، اضطراب ها و بحران های روحی انسانی است که با مرگ روبرو بوده. شاید این اثر مستند از نظر سیاسی و تاریخی نیز اهمیت داشته باشد اما به گفته ی خود نویسنده دلبستگی اصلی متن یک دلبستگی خویشتن نگرانه است و تاثیر روان شناختی سلول اعدام سبب دست به قلم شدن او گشته. آرتور کوستلر با آوردن دو دلیل نگاشتن صفحاتی که سرشار از خوف و انتظار مرگ است را توجیه می کند: نخست اینکه افکار فردی که در سلول اعدام می گذرد و هر لحظه مرگ را انتظار می کشد می تواند به لحاظ روانشناختی حائز اهمیت و جالب باشد. دیگر اینکه او در پی آن است روی دیگری از جنگ ها به خصوص جنگ های داخلی را که رنجی را با خود همراه دارند که شاید به چشم نیاید را آشکار کند

توضیحات تکمیلی

وزن300 g
ابعاد215 × 145 mm
تعداد صفحات

سال انتشار

قطع

نوبت چاپ

نوع جلد

نویسنده

آرتور کوستلر، نویسنده اثر حاضر در پنجم دسامبر ۱۹۰۵ در بوداپست متولد شد. وی پس از دبیرستان دوران تحصیل خود را در دانشگاه وین به پایان رساند. در سال ۱۹۲۷ کار نویسندگی را آغاز نمود. او در کشورهای زیادی حاضر گشته و شاهد بسیاری از رخدادها بوده است؛ در سال ۱۹۳۰ به آسیای مرکزی سفر کرد و یک سالی را هم در روسیه شوروی گذراند، و پس از آنکه نازی ها در آلمان به قدرت رسیدند به پاریس رفت. اما یکی از تجربه های مهم او هنگام جنگ داخلی اسپانیا رخ داد که جذبه ی این جنگ کوستلر را همانند آندره مالرو، ارنست همینگوی و بسیاری از نویسندگان دیگر به اسپانیا کشاند.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کتاب گفت و گو با مرگ – آرتور کوستلر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.