کتاب کارگاه صفحه آرایی – کامران افشار مهاجر

7,000 تومان

(صفحه آرایی مجله و روزنامه)

تألیف: کامران افشار مهاجر

انتشارات: فاطمی

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

توضیحات

کتاب “کارگاه صفحه آرایی” تألیف کامران افشار مهاجر توسط نشر فاطمی به چاپ رسیده است.

صفحه آرایی، هنر جذب مخاطب در آثار نوشتاری چون مجله و روزنامه  است که با دانش بصری و انتخاب شکل و اندازهِ صحیح نوشتار، گرافیک تصاویر  سعی در تأثیرگذاری بیشتر بر مخاطب دارد. مهارت صفحه آرایی در رشته گرافیک، یکی از نقاط قوت متقاضی در بازار کار حرفه ایست و دسترسی به منابع آموزشی این مهارت، از دغدغه های این گروه محسوب می شود؛ لذا تدوین کتب آموزشی- مهارتی، به عنوان نیاز جامعه در دستور کار ناشران و مؤلفین محترم قرار گرفته و به همت انتشارات فاطمی، کتاب آموزشی اصول و فنون صفحه آرایی در 13 فصل تدوین شده است.

کتاب “کارگاه صفحه آرایی” براساس سرفصل های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تنظیم گردیده و قدم به قدم مراحل صفحه آرایی(قبل و بعد از آن) و نکات مهم در هر مرحله نشریح می شود و همچنین در هر بخش تمرین هایی جهت آموزش بهتر و مستمر در اختیار خواننده قرار می گیرد. کتاب “کارگاه صفحه آرایی”  از جمله کتب درسی رشته گرافیک دوره کاردانی و فنی و حرفه‌ای می باشد و راهنمای آموزشی مفید برای یادگیری مهارت صفحه آرایی است که به دانش آموزان و دانشجویان رشته گرافیک، آموزشکده های فنی و حرفه ای و دانشگاه های جامع علمی و کاربردی و علاقمندان به صفحه آرایی پیشنهاد می شود.

کتاب “کارگاه صفحه آرایی” تألیف کامران افشار مهاجر توسط انتشارات فاطمی  به چاپ رسیده است.

توضیحات تکمیلی

وزن 210 g
ابعاد 210 × 215 mm
موضوع

گرافیک

تعداد صفحه

99

قطع

خشتی

نوع جلد

جلد نرم

نوبت چاپ

2

سال انتشار

1391

برشی از متن کتاب

لیتوگرافی

این واژه به معنی چاپ سنگی است و چون در چاپ افست در مرحله ای که نقش و حروفی که باید چاپ شود باید روی زینک ثبت شود و این فرایند به چاپ سنگی شباهت دارد، در چاپ افست رایج شده است. لیتوگرافی شامل سه مرحله عکاسی، مونتاژ و کپی است. عکاسی به معنی تصویربرداری از هر صفحه کامل صفحه آرایی شده است و مونتاژ به معنی تنظیم هر فرم چاپی است که کدام صفحات مجله در یک زمان باید چاپ شوند. برای درک بهتر مفهوم مونتاژ، یک کاغذ A4 را از طرف طول مستطیل تا کنید و سپس دوباره آن را از طرف طول تا کنید. اگر یک بار دیگر هم این عمل را تکرار کنید، می بینید سطح کاغذ به هشت مستطیل تقسیم شده است که نمایی از یک فرم چاپی مجله است که هشت صفحه پشت آن جمعا شانزده صفحه مجله را شامل می شود. هر مجله از تعداد مشخصی از این فرم های چاپی تشکیل می شود و تعداد صفحات آن غیر از جلد،32، 48، 64 یا 80 صفحه است یا یک یا چند شانزده صفحه بیش از این ها و هر طرف فرم چاپی با هم چاپ می شود.

 

فهرست

کلیات صفحه آرایی مجله
مراحل قبل از صفحه آرایی مجله
صفحه آرایی مجله
نکته های مربوط به صفحه آرایی مجله
عکس در صفحه آرایی مجله
زاویه دید در عکس
عنوان اصلی و عناوین فرعی
فهرست
نشانه های بخش های ثابت و ریزنقش ها
تبلیغ تجاری در مجله و صفحه آرایی آن
مراحل بعد از صفحه آرایی مجله
صفحه آرایی روزنامه و صفحه اول آن
نکته هایی مربوط به صفحه آرایی روزنامه
منابع

 

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کتاب کارگاه صفحه آرایی – کامران افشار مهاجر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.