کتاب واژه نامه روانشناسی – محمدنقی براهنی و …/ فرهنگ معاصر

30,000 تومان

(و زمینه های وابسته)

(انگلیسی-فارسی و فارسی-انگلیسی)

تألیف: هیأت مؤلفان

انتشارات: فرهنگ معاصر

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

توضیحات

کتاب واژه نامه روانشناسی و زمینه های وابسته به تألیف محمد نقی براهنی، علی اکبر سیف، جمال عابدی، هامایاک آوادیسیانس، محمد رضا باطنی، یوسف کریمی، نیسان گاهان و جلال بامدادی در نشر فرهنگ معاصر به چاپ رسیده است.

اکثر کتاب های درسی دانشگاهی در واقع ترجمه ای از کتب زبان اصلی (انگلیسی) می باشند؛ این کتاب های درسی خارجی غالباً به فاصله چند سال و آن هم به طور تصادفی به دست مترجم ایرانی می رسند و کار ترجمه، آماده سازی و انتشار آن، اگر بخت یاری کند سه تا چهار سال طول می کشد و نهایتاً بعد از ویرایش های نهایی پنج تا ده سال دیرتر به دست دانشجویان می رسند؛ سپس تا بیست الی سی سال بعد از آن این کتاب ها بدون ذره ای تغییر در دانشگاه ها تدریس می شود. این در حالی است که نسخه ی اصلی کتب ۳ الی ۴ بار مورد تجدید نظر قرار گرفته اند. این آمار و اطلاعات نشان می دهد که اگر دانشجویان و اساتید بخواهند فقط از منابع و مراجع ترجمه شده استفاده کنند، مطالب علمی را خیلی دیرتر از جوامع پیشرفته خواهند آموخت، پس ابزاری نیاز است که خودشان بتوانند از منابع زبان اصلی بهره ببرند. علاوه بر این، نظریه ها و آزمایش های نوین در هر علمی پیش از آن که در به کتب درسی راه یابند، نخستین بار در مجله های علمی به چاپ می رسند که این مجلات و مقالات به زبان فارسی ترجمه نمی شوند.

با توجه به موارد مذکور و  برای تسلط دانشجویان و اساتید، کتاب هایی تحت عنوان واژه نامه اختصاصی در هر علمی به چاپ رسیده اند؛ کتاب “واژه نامه روان شناسی و زمینه های وابسته” یکی از ابزار های لازم برای بهره گیری دانشجویان رشته روان شناسی از کتاب ها و مجلاتی است که به زبان انگلیسی منتشر می شوند.

متأسفانه در سیستم آموزشی ما برای تسلط دانشجویان به اصطلاحات و واژه های مربوط به تخصص خود، تنها چند واحد درسی را به آن اختصاص می دهند که ابداً کافی نیست؛ برای رشته روان شناسی نیز چند واحد درسی به زبان اصلی (متون روان شناسی به زبان های خارجی) ارائه می شود، اما مخاطب در این دروس فقط بر زبان انگلیسی تسلط پیدا می کند نه به اصطلاحات موجود در رشته تخصصی خود. کتاب یاد شده حاصل مطالعه چندین آثار از  استادان ایرانی و خارجی رشته روان شناسی می باشد که از دو بخش تشکیل می شود: قسمتی واژه نامه انگلیسی به فارسی و دیگری فارسی به انگلیسی می باشد که کار پیدا کردن واژگان را برای مخاطبین بسیار راحت تر می کند. از آن جایی که رشته روان شناسی وابسته به علومی چون فیزیولوژی، روان شناسی، آمار، علوم تربیتی و زیست شناسی می باشد، علاوه بر اصطلاحات روان شناسی و روان پزشکی، اصطلاحات مربوط به این علوم نیز در کتاب مذکور بیان شده اند.

کتاب واژه نامه روانشناسی و زمینه های وابسته به تألیف محمد نقی براهنی، علی اکبر سیف، جمال عابدی، هامایاک آوادیسیانس، محمد رضا باطنی، یوسف کریمی، نیسان گاهان و جلال بامدادی در انتشارات فرهنگ معاصر به چاپ رسیده است.

 

تامین محتوا: تحربربه فروشگاه اینترنتی کتابانه

توضیحات تکمیلی

وزن 540 g
ابعاد 235 × 165 mm
موضوع

روانشناسی، مرجع و فرهنگ

تعداد صفحه

386

قطع

وزیری

نوع جلد

جلد نرم

نوبت چاپ

23

سال انتشار

1397

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کتاب واژه نامه روانشناسی – محمدنقی براهنی و …/ فرهنگ معاصر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.