کتاب هرمتیکا، حکومت مفقوده ی فرعونان

19,800 تومان

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

(گزیده ای از متون هرمسی)

نویسنده: تیموتی فرک – پیتر گندی

مترجم: فریدالدین رادمهر

انتشارات: مرکز

کتاب هرمتیکا، حکمت مفقوده ی فرعونان اثر تیموتی فرک و پیتر گندی با ترجمه فریدالدین رادمهر توسط نشر مرکز به چاپ رسیده است.

هرمس یکی از آن نام هاست که سالکان و پویندگان طریقت در وادی حقیقت با آن روبرو می شوند. آئین هرمسی بسیار قدیمی است و ریشه در خدایان دارد و از این روی، در هر دینی نامی بر آن نهاده اند. واقعیت زندگی او با اسطوره ها و افسانه ها در هم تنیده است، او را بانی علوم و هنرها می دانند و صاحب علم غیب گویی و پیش بینی. آئینی و آثاری به وی نسبت می دهند که دست به دست گشته است و به روزگار ما رسیده است. چند و چون در حقیقت این ماجرا دلکش است ولی دلکش تر آن است که سخنان او و طرز فکر و شیوه حقیقت جویی وی بر جای مانده است. شوربختانه گرد و غبار تاریخ، بر حقیقت آن نشسته است، ولی نیکبختانه آن را از بین نبرده است. آنچه از او بر جای مانده است، منسوب به سال های بسیار دراز پیشین است ولی حقیقت حرف های او هنوز با طراوت و نضارت به نظرمی آید.

اطلاعات بیشتر

وزن 270 g
ابعاد 210 × 150 mm
تعداد صفحات

قطع

نوبت چاپ

نوع جلد

فهرست

1-         پیشگویی های هرمس

2-         تشرف هرمس

3-         وجود آتوم

4-         تامل در آفرینش

5-         کیهان زنده

6-         دور زمان

7-         خدایان

8-         طبقات آفرینش

9-         آفزینش نوع انسان

10-        تولد فرهنگ بشری

11-        آدمی یک اعجاز است

12-        منطقه البروج و تقدیر

13-        عام و خاص

14-        تجسد روح

15-        مرگ و جاودانگی

16-        غفلت از روح

17-        معرفت آتوم

18-        تولد دوباره

19-        تعالیم سری

20-        در ستایش آتوم

برشی از متن کتاب

هرمس حکمت خود را از یک تجلی عرفانی نمایشی اخذ می کند. زمانی که ذهنش بیدار اما تهی است، می شنود که خداوند با وی سخن می گوید . هرمس تقاضا می کند که حقیقت طبیعت واقع را به او نشان دهد و ناگهان هر چیزی در برابرش شروع به تغییر می کند .

او در مکاشفه ای راز آمیز، شاهد خلقت جهان است. این مکاشفه به معنای درک عقلانی نیست بلکه مبتنی بر تامل و مراقبه است، نظیر تصوراتی که از یک رویا بر می آید . با این حال، می توانیم در اندکی از معنای عمیق آن تعمق کنیم .

تجربه نخست هرمس قبول تام نور الهی است که آنطورکه وی می بیند، مانند آب خروشان تاریک بر همه چیز سایه می اندازد . بعدها به او گفته میشود که این نور، همان عقل خداست و آب های تاریک همان توان های نامحدود هستند که خداوند به یاری آن جهان را شکل بخشیده است .

این یک مکاشفه روحانی درباره نخستین عمل آفرینش است و آشکارا شبیه به نظریه علمی مدرن ما یعنی انفجار بزرگ می باشد . انفجار بزرگ نور و انرژی به آرامی سرد می گردد تا رحم تاریک فضایی گردد که خورشید و ستارگان و عاقبت خود ما در آن به دنیا می آییم . این تولد مانند هر تولد دیگری، همراه با درد زه است و هرمس گریه مبهمی را میشنود که از اعماق خروشان و آشفته بر می آید . نور مزبور آرامش می بخشد . این کلمه شبیه طرحی کلی است که کیهان و قاعده مندی را از دل بی نظمی درآورده و سامان می دهد . علوم مدرن شاید آن را قوانین بنیادین طبیعت بنامند . این کلمه، نخستین ایده در عقل خداوند می باشد از اینجاست که تمامی اشیا سرچشمه می گیرد .

در تشرف به اسرار خلقت، هرمس شهود الهی خود را از وجود اعلی در می یابد . به او گفته میشود که این معرفت می تواند آنانی را نجات بخشد که در تاریکی زندگی می کنند . هرمس می بایست راهنمای روحانی همه ابنای بشر گردد.

Be the first to review “کتاب هرمتیکا، حکومت مفقوده ی فرعونان”

نظرات

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

فهرست فروشگاه

ffbb

کتاب هرمتیکا، حکومت مفقوده ی فرعونان

19,800 تومان

افزودن به سبد