کتاب هرمان هسه و شادمانی های کوچک

35,000 تومان

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

گردآوری و ترجمه: پریسا رضایی – رضا نجفی

انتشارات: مروارید

کتاب هرمان هسه و شادمانی های کوچک با گردآوری و ترجمه ی پریسا رضایی و رضا نجفی توسط انتشارات مروارید به چاپ رسیده است.

این کتاب، مجموعه ای از یاداشت ها، نقدها، اشعار و داستان های کوتاه “هرمان هسه”، نویسنده و نقاش آلمانی – سویسی را در برمی گیرد؛ مجموعه ای خواندنی که مخاطب را با چگونگی زندگی شخصی و نوع نگرش و دیدگاه های قابل احترام این نویسنده ی بزرگ آشنا می سازد. به طور کلی، تمامی مطالب کتاب در سه بخش جداگانه گنجانده شده است؛ بخش اول، از نوشته هایی تشکیل می شود که هسه در طی آن به ابراز نظرات، انتقادات و نوع برداشت های خود در باب موضوعات و مسائل متعدد و هم چنین اتفاقات و عادات رایج در زندگی شخصی خود و اطرافیانش می پردازد، در بخش دوم، همان طور که از عنوانش نیز برمی آید، سه داستان کوتاه از هرمان هسه، در اختیار مخاطب قرار می گیرد و بخش پایانی نیز، به مجموعه ای از اشعار دل انگیز و پرمایه ی هرمان اختصاص دارد و با ارائه ی شعرهایی زیبا و احساسی، لذتی وصف ناشدنی را برای خواننده به ارمغان می آورد. در انتها نیز، نظرات و انتقادات افراد مختلف در باب شخصیت هسه و استعداد و توانایی ادبی او، ارائه گردیده، ابعاد مختلف زندگی حرفه ای و شخصی او تحلیل و بررسی شده است و در نتیجه، مطالب جالب توجهی را در اختیار دوستداران و علاقه مندان به هرمان هسه و آثار او قرار می دهد.

اطلاعات بیشتر

وزن290 g
ابعاد210 × 145 mm
تعداد صفحات

سال انتشار

قطع

نوبت چاپ

نوع جلد

فهرست

پیش گفتار

برگزیده ای از شادمانی های کوچک

جلوی پنجره ام

چله ی تابستان

روزهای زمستانی در گراوبوندن

کنسرت تفریحی

بار دیگر در اتاق مطالعه

نامه ی زمستانی

چینی ها

یادواره ای از آسیا

سلامی از برن

یک شامگاه پاییزی در اتاق مطالعه

یادداشتی از یک دفترچه ی خاطرات

ژرف اندیشی

دلتنگی برای هند

از دوران مدرسه ام

روح رمانتیک

تلاش هایی مدرن برای معنابخشی هایی جدید

یادی از آندره ژید

ترانه های عاشقانه

برای مارولا

چهل سال مونتانیولا

گزینه ی داستان

پروانه

مردی با کتاب های بسیار

بازداشت

گزینه ی اشعار

شب

هنگام

چه سنگین روزهایی …

سرنوشت

دیرهنگام به جاده

بر فراز کشتزاران

راهی به درون

به مردمان سخت

نخستین گل ها

در آوارگی

پروانه

شب تنها

کودکی

گفت و گوی آواره با مرگ

هر از گاه

پاییز

دردها

سپتامبر

تنها

در مه

یادداشت شبانه ی آوریل

بیمار

همه ی مرگ ها

هرمان هسه و ناهمسانی های دو نویسنده

برای هرمان هشه در آستانه ی شصت سالگی

هرمان هسه: زندگی و آثار

هرمان هسه و ساعتی پس از نیمه شب

پانوشت ها

فهرست منابع

برشی از متن کتاب

یادواره ای از آسیا

هنگامی که اکنون، یعنی سه سال پس از سفرم به جزایر مالایا، شرق را به یاد می آورم، واقعیت تک تک تصاویر این سفر برایم دیگر چندان روشن و آشکار نمی نماید. دیگر نمی توانم خطوط ممیزه ی میان کلمبو و سنگاپور، ایپو و کوالا لامپور، با تانگ هاری و موئزی را به یاد بیاورم. در عوض برخی وجوه همسان در نظرم برجسته تر شده اند. اگر امروزه از من درباره ی جزئیات دقیق و محسوس پالمبانگ، پتانگ یا جامبی بپرسند، باید مدتی در ذهنم به جستجو بپردازم و برای ارایه ی پاسخی روشن نیز اندکی به زحمت خواهم افتاد. اما اگر درباره ی ارزش و تاثیرهای عمده ی کل سفرم از من بپرسند، بهتر و سریع تر از آن زمانی که تازه به کشورم بازگشته بودم، می توانم پاسخ دهم.

از هفته هایی که در شهرها و جنگل های شبه جزیره ی مالاکا و سوماترا به سر بردم، تاثیرهای بنیادی که در پی می آید به شکل تجربه بر جای مانده و به شکل صدها تکه ی کوچک در هم آمیخته است. نخستین و شاید قوی ترین تاثیر، برگرفته از چینی هاست. تاکنون به راستی هرگز تجربه نکرده بودم که یک ملت به معنای واقعی کلمه به چه معناست، چگونه توده ای فراهم آمده از مردمانی بسیار، به واسطه ی نژاد، باورها، نزدیکی های روحی و همانندی در آرمان های حیاتی، به شکل کالبدی یگانه در یک جا گرد می آید، کالبدی که در آن، فرد، فقط به گونه ای مشروط و به مثابه ی یک سلول هم زیستی می کند، درست به مانند زنبوری در کندو. تا آن زمان می توانستم، فرانسوی ها را از انگلیسی ها و آلمانی ها را از ایتالیایی ها، بایری ها را از شوابی ها و اهالی زاکسن را از مردمان فرانک باز بشناسم.

سرانجام نیز از میان اینان فقط انگلیسی ها این تاثیر را بر من داشتند که آنان را مردمانی دارای ویژگی هایی یکسره ویژه ی خود بدانم، مردمانی که به نژاد و تاریخ خود نیز می بالند. از این گذشته قشر فرومایه ی این ملت نیز در این برداشت گنجانده نمی شد. درباره ی چینی ها، برای نخستین بار دریافتم که یکپارچگی در میان این ملت، چنان تمام و کمال حاکم است که همه ی پدیده های فردی، یکسره در آن مستحیل می شود. از لحاظ ظاهری و نمود خارجی می توان درباره ی مالایی ها، هندوها یا بومیان سیاه نیز همین برداشت را داشت. رنگ پوست، شکل لباس و شیوه ی زندگی، همه ی این توده ها را به صورت واحدی به غایت عینی درمی آورد. اما درمورد چینی ها به ویژه در آغاز امر این احساس به من دست داد که با ملتی فرهنگی رو به رو شده ام، ملتی که در بطن تاریخی دراز مدت، هستی یافته و ساخته شده است و در ذهنیت فرهنگی خود، نه به پشت سر، بلکه به آینده ای پویا می نگرد.

تاثیری که اقوام بدوی در من برمی انگیزند، یکسره دیگرگونه است. من مالایی ها را با وجود فعالیت های تجاری شان، تشرف شان به دین محمد و توانایی های فوق العاده ی آنان در …

Be the first to review “کتاب هرمان هسه و شادمانی های کوچک”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

فهرست فروشگاه

کتاب-هرمان-هسه-و-شادمانی-های-کوچک-رضایی-2

کتاب هرمان هسه و شادمانی های کوچک

35,000 تومان

افزودن به سبد