کتاب نی شکسته – چشمه

3,400 تومان

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

 • نویسنده: شارادا دیودی
 • مترجم: پروین علی پور
 • تصویرگر: ماریو میراندا
 • انتشارات: چشمه

کتاب نی شکسته نوشته ی شارادا دیودی و ترجمه ی پروین علی پور با تصویرگری ماریو میراندا در نشر چشمه به چاپ رسیده است.

کتاب «نی شکسته» داستانی شاد و مفرح است که برای کودکان و نوجوانان نوشته شده است. اما اگر بخواهیم کمی روحیه ی خودمان را تقویت کنیم بزرگسالان را نیز به خواندن کتاب تشویق می کنیم. داستان کتاب ماجرای «مایا» است. او ده سال دارد. مایا که بچه ای شاد و بازیگوش و در عین حال باهوش است همیشه هنگام کتاب خواندن آن را از آخر شروع می کند تا مطمئن شود کتاب پایانی خوش دارد. این نکته به ما این مژده را هم می دهد که داستان مایا نیز با تمام فراز و فرودهایش به خوبی و خوشی تمام می شود. کتاب «نی شکسته» که ماجرایش در هند می گذرد، به حال و هوای ما که در ایران زندگی می کنیم نیز بی شباهت نیست. سبک خانواده ها و طرز تفکری که در کتاب ارائه می شود به زندگی ایرانی نزدیک است و همین باعث می شود خواندن کتاب لذت بیش تری به خواننده دهد و مخاطب تصور کند که ماجرا در خانواده ی خودش اتفاق می افتد. شارادا دیودی، نویسنده ی خوش ذوق هندی است که در تاریخ و هنر نیز سررشته دارد. کتاب «نی شکسته» ی او در هند از استقبال فراوانی برخوردار شد و در ایران نیز کودکان، نوجوانان و حتی بزرگسالان خوش قریحه می توانند از نشاط ماجراهای مایا و قلم شیرین خانم دیودی لذت ببرند.

اطلاعات بیشتر

وزن 160 g
ابعاد 220 × 140 mm
نوع جلد

نوبت چاپ

سال انتشار

قطع

تعداد صفحات

برشی از متن کتاب

نی شکسته

بیشتر وقت ها تعجب می کنم! آخر چرا باید تمام داستان ها از اول شروع شوند؟ چرا نباید از آخر شروع شوند؟! البته برای این طرز فکرم هم دلیلی دارم. من داستان هایی را که پایانی خوش دارند، دوست دارم و اعتراف می کنم جزو افراد ترسویی هستم که اول، صفحه ی آخر داستان را می خوانند تا مطمئن شوند که پایانی غم انگیز ندارد! شاید بعضی ها با نظر من مخالف باشند و بگویند که این کار درستی نیست؛ اما روش من این است و هیچ چیز نمی تواند آن را تغییر دهد. بنابراین برای راحتی خیال خواننده هایی که مانند خودم هستم، می گویم که داستانم سرانجام با شادمانی به پایان می رسد؛ درست همان طور که دوست دارم! بفرمایید! این هم داستان من؛ که آن را از پایان شروع کرده ام!!

آخرش به خیر و خوشی تمام شد؛ اما واقعا نمی دانم که کی، چطور و چرا چنین شد؟! ظاهرا هیچ یک از افراد خانواده ام علاقه ی چندانی به بحث در مورد چراها و چگونگی مسائل ندارند. هر وقت درباره ی این ماجرا با پدربزرگم آبا صحبت می کنم فقط سرش را به سوی آسمان بلند می کند و می گوید خواست خدا بود. اگر از بابا بپرسم فقط لبخند می زند و بغلم می کند. ماما که اصلا چیزی نمی گوید و نیشاد، برادر کوچکم، گمان می کند که من زیاد سوال می کنم. از این رو، گاه گاهی ساکت می نشینم و به فکر فرو می روم.

فهرست

 1. نی شکسته
 2. هیولا
 3. کارآگاهان ماهر
 4. دوست شدن با یک شیاد
 5. یادداشتی برای نیشاد
 6. کوتاه کردن مو
 7. راز، فاش می شود
 8. اعجوبه
 9. زمان گریستن
 10. یاد پدر
 11. ددی-مام
 12. قصه ی غم انگیز
 13. پایان خوش
Be the first to review “کتاب نی شکسته – چشمه”

نظرات

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

فهرست فروشگاه