کتاب نخستین درس در ریاضیات گسسته – اندرسون

7,900 تومان

تالیف: ایان اندرسون

مترجم: مرتضی اسماعیلی

انتشارات:دانشگاه صنعتی اصفهان

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

توضیحات

کتاب نخستین درس در ریاضیات گسسته تألیف ایان اندرسون و با ترجمه ی مرتضی اسماعیلی توسط نشر دانشگاه صنعتی اصفهان به چاپ رسیده است.

در اکثر کتاب های درسی ریاضیات گسسته کم و بیش بر نظریه گراف، شمارش و طرح های ترکیبی همچون مربع های لاتین تأکید شده است. در ایجاد زمینه و توان کافی برای تجزیه و تحلیل ساختارهای گسسته و امکان استفاده بهینه از آن ها، ساختمان های هندسی و جبری متناهی، همچون صفحات تصویری و میدان های متناهی ، نقش کلیدی دارند.

زیبایی این کتاب در این نهفته است که مؤلف ضمن پرداختن به اجزای سه گانه شمارش، گراف ها و طرح های ترکیبی، کوشیده است تا یک مفهوم ترکیباتی را هنرمندانه به زبان های مختلف بیان نموده و حتی الامکان آن را در قالب یک الگوی هندسی بیان نماید. درواقع این وجه تمایز اساسی این اثر با دیگر کتاب های نوشته شده پیرامون ریاضیات گسسته می باشد. به طور کلی، نکات و مطالب از لحاظ کمی و کیفی به شیوه ای تنظیم شده اند که به سادگی قابل ارائه در دوره کارشناسی بوده و پایه ی ریاضی بهتری را برای مطالعه ی بیشتر در ترکیبات و کاربردهای آن ایجاد می کند. روند آموزشی در آن بدین گونه است که هر فصل با تعداد قابل قبولی  از تمرین به پایان می رسد و راهنمایی و حل این تمرین ها در انتهای کتاب ارائه شده است. بعضی از تمرین ها کاربرد مستقیم ایده های مطرح شده در طول فصل بوده و بعضی دیگر مسائل سخت تری هستند که به خودی خود جالب بوده و یا در فصل های دیگر کتاب مورد استفاده قرار می گیرند.

کتاب نخستین درس در ریاضیات گسسته تألیف ایان اندرسون و با ترجمه ی مرتضی اسماعیلی توسط انتشارات دانشگاه صنعتی اصفهان به چاپ رسیده است.

 

تامین محتوا: تحریریه فروشگاه اینترنتی کتابانه

توضیحات تکمیلی

وزن 340 g
ابعاد 230 × 165 mm
موضوع

علوم ریاضی

تعداد صفحه

218

قطع

وزیری

نوع جلد

جلد نرم

نوبت چاپ

3

سال انتشار

1392

فهرست

فصل 1: شمارش و ضرایب دوجمله ای

فصل 2: روابط بازگشتی

فصل 3: مقدمه ای بر گراف

فصل 4: گشت کامل در یک گراف

فصل 5: افرازها و رنگ آمیزی ها

فصل 6: اصول شمول – حذف

فصل 7: مربع های لاتین و قضیه هال

فصل 8: برنامه ها و عامل سازه ها

فصل 9: مقدمه ای بر طرح ها

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کتاب نخستین درس در ریاضیات گسسته – اندرسون”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.