کتاب مکتب سرعت: چرنی اپوس 299

25,000 تومان

(مکتب سرعت در نواختن پیانو)

نویسنده: کارل چرنی

مترجم: ندا علی غنی

ویرایش: ویلارد پالمر

انتشارات: هنر و فرهنگ

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

توضیحات

کتاب مکتب سرعت در نواختن پیانو اثر کارل چرنی  با ترجمه ی ندا علی غنی توسط نشر هنر و فرهنگ به چاپ رسیده است.

چرنی، یکی از مشهورترین معلمان پیانو در روزگار خود بود و بتهوون شدیداً به او احترام می گذاشت تا حدی که تعلیم و تربیت برادرزاده ی محبوب خود را به او واگذار کرده بود. به دلیل این که چرنی به طور شگرفی از امکانات تکنیکی کیبورد اطلاع داشت، آموزش هایی در زمان حیاتش به عنوان مرجع قرار گرفت. هم چنین او به عنوان یک آهنگ ساز و معلم، بسیار موفق بود.

آثار او برای پیانو به دلیل تأثیر قابل توجه اش بر روی نسل نوازندگان پیانو ماندگار شده است. در قرن نوزدهم از لحاظ تکنیکی دگرگونی چشمگیری در ادبیات پیانو رخ داد. چرنی، دانش سال ها تجربه ی آموزش خود و تجزیه و تحلیل روش های مختلف را در این کتاب جمع آوری کرده است تا مهارت و توانایی هنرجویان پیانو را افزایش دهد.

آثار چرنی به فراتر از هزار اپوس می رسد که بیش از صدها قطعه از این آثار، تکنیکی و حرفه ای بوده اند. از این آثار، هنوز هم بیش از ده ها اثرش همراه با اپوس 299 مورد استفاده قرار می گیرد و به عنوان یکی از محبوب ترین کتاب های پیانویی که تاکنون نوشته شده اند، شناخته شده است.

به دلیل توجه به این اصل که تمرینات عملی و پاساژهای پیانویی با بیانی خوب در کتاب ارائه شده است و هم چنین گسترش حرکات پیانویی که باید پیانیست با آن ها بیشتر آشنا شود، به خصوص در نواختن قطعات دوره ی رمانتیک، برای آموزش پیانو مدرن هم مفید است.

علاوه بر این ها در این کتاب هر یک از قطعات با توجه به دینامیک ها و منابع موسیقیایی کاملاً آهنگسازی شده است. هنرجویی که در نواختن قطعات این کتاب به مهارت رسیده باشد در واقع یک مسیر طولانی از پیشرفت را گذرانده است.

در کتاب حاضر بسیاری از انگشت گذاری هایِ غیر ضروریِ چاپ های قبل حذف گردیده و در جاهایی که مورد نیاز بوده انگشت گذاری های جدید اضافه شده است که با مطالعه می توان آن را بهتر درک کرد.

کتاب مکتب سرعت در نواختن پیانو اثر کارل چرنی با ترجمه ی ندا علی غنی توسط انتشارات هنر و فرهنگ به چاپ رسیده است.

 

تامین محتوا: تحریریه فروشگاه اینترنتی کتابانه

توضیحات تکمیلی

وزن 340 g
ابعاد 300 × 220 mm
موضوع

موسیقی

تعداد صفحه

117

قطع

رحلی

نوع جلد

نرم

نوبت چاپ

3

سال انتشار

1396

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کتاب مکتب سرعت: چرنی اپوس 299”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.