کتاب مکانیک خاک(جلد دوم) – بهنیا/ انتشارات دانشگاه تهران

10,500 تومان

تالیف: کامبیز بهنیا- امیرمحمد طباطبایی

انتشارات: دانشگاه تهران

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

توضیحات

کتاب مکانیک خاک جلد دوم (مهندسی پی) تالیف کامبیز بهنیا و امیرمحمد طباطبایی توسط نشر دانشگاه تهران به چاپ رسیده است.

مکانیک خاک شاخه ‌ای از مهندسی است که به توضیح رفتار خاک می ‌پردازد. علم مکانیک خاک متفاوت از مکانیک سیالات و مکانیک جامدات است به این دلیل که خاک محیطی است ناهمگون و متشکل از سیالات (معمولاً هوا و آب) و ذرات گوناگون (معمولاً رس، ماسه یا شن) یا گاهی مواد آلی، مایعات و گازها که مطالعه ی آن برای دانشجویان مهندسی عمران بسیار حائز اهمیت می باشد‌.

کتاب “مکانیک خاک” منبعی جامع و کامل برای دانشجویان رشته های مهندسی عمران، زمین شناسی و ژئوتکنیک می باشد که در دو جلد مجزا به چاپ رسیده است؛ جلد اول با زبانی ساده و روان مقدمات و مسائل نظری رفتار خاک و جریان آب در خاک و نشست و گسیختگی را بررسی می کند و جلد دوم به صورت جزء به جزء و دقیق بناهای نگهبان و نگهدار، پی های سطحی و عمیق، پایداری شیروانی ها و حفره های زیر زمینی و شناسایی را مورد بررسی قرار می دهد. جلد دوم از کتاب مذکور متشکل از ۸ فصل (فصول 9 تا 16) می باشد که عبارتند از: ۹‐ دیوار های نگهبان ۱۰‐ سپر های فلزی ۱۱‐ دیوار های جدا کننده (جدار های قالب ریزی شده) ۱۲‐ پی های سطحی ۱۳‐ پی های عمیق ۱۴‐ پایداری شیروانی ها ۱۵‐ پایداری حفره های زیر زمینی ۱۶‐ شناسایی ها

فصول نهم و دهم گوه لغزش و فشار، گوه کولمب، ضریب رانش خاک ها در حال سکون، ضریب ایمنی، رابطه پونسله، تأثیر شکل خاک ریز، پایداری دیوار های وزنی، دیوارهای نگهبان بتن مسلح، سپرهای فلزی و رانش مقاوم، آزمایش های چبوتاریف، روش بلوم یا روش تیر متعادل، محاسبه مهار، شرط رگاب، سپر بندی گودها و … را مورد مطالعه قرار می دهند. فصول یازدهم و دوازدهم مخاطب را با انجام گودکنی دیوارهای جدا کننده، بتن ریزی، کنترل گل حفاری، جدارهای ویژه، رئولوژی، گوه کوالوسکی، پی های تکی و پی های گسترده، گسیختگی و ظرفیت باربری، ضرایب ظرفیت باربری، تنش های مجاز، ضریب ایمنی، ژرفای مشخصه و … آشنا می کنند. فصول سیزدهم و چهاردهم به معرفی شمع ها و چاه ها، روابط کوبش، رابطه کراندال، اصطکاک جانبی منفی، قاعده فلد، لغزش ها، سقوط، ضریب پس مانده، پایداری شیروانی ها، روش های فلنیوس و بیشاپ،جریان های دو بعدی، خطی و … می پردازند و نهایتاً فصول پانزدهم و شانزدهم حالت تعادل اولیه توده، محیط کشسان خمیری، تأثیر تغییر شکل های ثانوی بر پوشش، حفاری های عمیق، شناسایی لرزه ای، گمانه زنی تخریبی با درج مشخصات حفاری، پرسیومتر خود حفار و … را شرح می دهند.

شایان ذکر است که این کتاب در انتهای فصول با ارائه ی مسائل کاربردی و طبقه بندی شده، یادگیری مخاطب را به حداکثر می رساند.

کتاب مکانیک خاک جلد دوم (مهندسی پی) تالیف کامبیز بهنیا و امیرمحمد طباطبایی توسط انتشارات دانشگاه تهران به چاپ رسیده است.

 

تامین محتوا: تحریریه فروشگاه اینترنتی کتابانه

توضیحات تکمیلی

وزن 840 g
ابعاد 230 × 160 mm
موضوع

مهندسی عمران

تعداد صفحه

567

قطع

وزیری

نوع جلد

جلد نرم

نوبت چاپ

8

سال انتشار

1390

برشی از متن کتاب

فصل چهاردهم: پایداری شیروانی ها

۱۱۴ کلیات

۱۱۱۴ تشریح لغزش ها

یکی از مهم ترین و در عین حال مشکل ترین و مباحث مکانیک خاک، مسئله پایداری شیروانی هاست.

لغزش های زمین در شرایط بسیار متفاوتی به وقوع می پیوندند. این لغزش ها ممکن است شیب های طبیعی را عارض شود و یا موجب به هم خوردن پایداری شیروانی های حاصل عمل انسان ها شود. وقوع این لغزش ها ممکن است یک باره صورت گیرد و یا چندین ماه و حتی سال ها به طول انجامد.

لغزش ‌ها غالباً طی سطوح مشخصی که بیش تر استوانه ‌ای هستند، پدید می‌ آید. آغاز این نوع لغزش همواره با پیدایش شکاف‌ هایی در سطح فوقانی شیروانی همراه است.

نوع دیگری از لغزش هیچ‌ گونه شکل مشخصی ندارد و دلیل آن هم ظاهراً معلوم نمی باشد.

دلیل لغزش ممکن است نیرو های ثقل، و یا جریان‌ های آب باشد. می ‌توان مثال های بی شماری ارائه داد که لغزش ها به گونه های بسیار متفاوتی پدید آمده اند. هم چنین تجربه نشان داده که لغزش های مختلف از نظر شکل ممکن است در هر نوع خاکی اعم از دانه ای و یا چسبنده به وجود آید.

نحوه پدید آمدن گسیختگی ها

شناخت شرایط وقوع زمین از اهمیت زیادی برخوردار است. بدین منظور در زیر در دو حالت شیب ‌های طبیعی و شیروانی های مصنوع دست انسان این شرایط بررسی می‌ شود. در حالت شیب های طبیعی، گسیختگی ها معمولاً به مسائل مربوط به جریان آب یا فرسایش پای توده در اثر آب شستگی رودخانه یا دریا مربوط می ‌شود. مسائل گسیختگی دراز مدت در این موارد بیش تر مطرح است.

در بسیاری از بنا های ساخته شده نیز گسیختگی در اثر لغزش ملاحظه می‌ شود. شیروانی ها در این حالات حاصل عملیات خاک برداری یا خاک ریزی هستند. به این نوع ابنیه در تمامی عملیات خاکی خواه در مقیاس منطقه و خواه برای احداث خطوط آهن یا راه برخورد می ‌شود.

بند ها و سد های خاکی نیز دسته دیگری از ابنیه را تشکیل می دهند که در معرض خطرات ناشی از لغزش قرار دارند. در حالت اخیر بیش تر مسائل تراوش و فرسایش حاصل از آب شستگی عامل پدید آورنده لغزش است. …

فهرست

فصل نهم: دیوار های نگهبان

فصل دهم: سپر های فلزی

فصل یازدهم: دیوار های جدا کننده (جدار های قالب ریزی شده)

فصل دوازدهم: پی های سطحی

فصل سیزدهم: پی های عمیق

فصل چهاردهم: پایداری شیروانی ها

فصل پانزدهم: پایداری حفره های زیر زمینی

فصل شانزدهم: شناسایی ها

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کتاب مکانیک خاک(جلد دوم) – بهنیا/ انتشارات دانشگاه تهران”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.