کتاب فرهنگ ضرب المثل ها – سلیمان حییم

75,000 تومان

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

(فارسی به انگلیسی)

مولف: سلیمان حییم

انتشارات: فرهنگ معاصر

کتاب فرهنگ ضرب المثل ها اثر سلیمان حییم توسط نشر فرهنگ معاصر به چاپ رسیده است.

مولف زبان فارسی را زبانی غنی از ضرب المثل ها و گزین گویه های فراوان می داند که ریشه در فرهنگ ایرانی، با افسانه ها و اسطوره های بی مانندش دارد. از همین روست که مولف دشواری برگرداندن برخی حکایت های ادبیات فارسی را به جان خریده و هر جا که نیاز بوده، از ارائه ی این حکایت ها به زبان انگلیسی دریغ نکرده است.

این فرهنگ دارای دو بخش اصلی (فارسی به انگلیسی) به اضافه ی یک فهرست انگلیسی است که عبارتند از: بخش یک: شامل ضرب المثل ها و تعبیرات مثلی، بخش دو: شامل اصطلاحات (عامیانه)، همایندها و افعال گروهی و در آخر هم فهرست الفبایی معادل های انگلیسی به کار رفته در فرهنگ آمده است. در نسخه ی اصلی، این فرهنگ شامل سه بخش اصلی (فارسی به انگلیسی) و یک فهرست انگلیسی بوده است. بخش های اصلی تحت این عناوین مشخص شده بودند: 1- امثال و تعبیرات مثلی 2- اصطلاحات (به اضافه ی پاره ای لغت عامیانه و آنچه اختصاص به محاوره دارد) و 3- بخش ضمیمه تحت عنوان: مواد افزوده شده، اصطلاحات و ترکیبات لغتی. این بخش در واقع صرفا افعال پیشوندی و برخی اصطلاحات عامیانه را دربر می گیرد. در انتهای فرهنگ هم همان فهرست معادل های انگلیسی به ترتیب الفبا درج شده بود.

لازم به ذکر است با آن که این فرهنگ به لحاظ صوری و از نظر ظاهری به کلی تغییر کرده است، اما همه ی این ها با حفظ امانت داری و وفاداری به محتوای فرهنگ صورت گرفته است و چنانچه نیاز بوده که اطلاعات روزآمدی درباره ی املا یا معنای کلمه ای ارائه شود و یا در مواردی اندک، معادل جدیدی افزوده شود، این اطلاعات در قالب کروشه های توضیحی یا پانویس آمده اند. از این رو مطالعه ی بخش «راهنمای استفاده از فرهنگ» به مخاطبان، برای استفاده ی بهینه از فرهنگ توصیه می شود.

 

اطلاعات بیشتر

وزن670 g
ابعاد220 × 150 mm
تعداد صفحات

قطع

نوبت چاپ

نوع جلد

فهرست

سخن ناشر

دیباچه

پیشگفتار

راهنمای استفاده از فرهنگ

فهرست اختصارات

حوزه های سبکی و کاربردی

بخش اول: ضرب المثل ها و زبان ردها

بخش دوم: اصطلاحات و همایندها

Foreword

Preface

فهرست انگلیس معادل ها

Be the first to review “کتاب فرهنگ ضرب المثل ها – سلیمان حییم”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

فهرست فروشگاه

کتاب-فرهنگ-ضرب-المثل-ها-فارسی-انگلیسی-سلیمان-حییم-3

کتاب فرهنگ ضرب المثل ها - سلیمان حییم

75,000 تومان

افزودن به سبد