کتاب غرور و تعصب – جین آستین

65,000 تومان

نویسنده: جین آستین

مترجم: رضا رضایی

انتشارات: نی

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

توضیحات

کتاب غرور و تعصب اثر جین آستین و ترجمه رضا رضایی می باشد که در نشر نی به چاپ رسیده است.

“غرور و تعصب” دومین کتاب “جین آستین” است که در سال 1796 نوشته شد، اما با تاخیری 12 ساله؛ در سال 1813 به چاپ رسید. از این کتاب اقتباس­هایی صورت گرفته و فیلم هایی ساخته شده است. “جین آستین” با این کتاب و سه اثر دیگر که نگاشت توانست سبکی جدید در زمینه ادبیات داستانی بیافریند؛ سبکی که تماما به وی تعلق داشت. او این شیوۀ نگارش را با مطالعه داستان های گوناگون از نویسندگان مختلف، فرا گرفت و توانست تاثیر به سزایی بر غرب و ادبیات آن بگذارد. داستان این کتاب درباره آقا و خانم “بنت” است؛ که به تازگی یک جوان مجرد و پولدار وارد شهر آنان شده و “ندرفیلد پارک” را خریداری کرده است. خانم “بنت” در پی آن است که بتواند با این جوان پولدار رابطه­هایی ایجاد کند تا بلکه یکی از پنج دختر خود را برای ازدواج با او آماده کند؛ اما آقای “بنت” علاقه­ای به این کار ندارد، آن را بیهوده می­انگارد و به همسرش اظهار دارد که نیازی به این کارها نیست. در یکی از روزها که آن جوان پولدار مهمانی ترتیب داده و خانم بنت به همراه دخترش حضور دارد؛ یکی از دوستان صمیمی آن جوان که آقای “دارسی” نام دارد در آن مهمانی شرکت کرده است. در مهمانی آقای “دارسی” با دختر خانم “بنت” آشنا می­شود که این آشنایی منجر به رابطه­ای عاشقانه میان آن دو می­شود اما…

توضیحات تکمیلی

وزن600 g
ابعاد220 × 150 mm
موضوع

داستان خارجی

تعداد صفحه

448

قطع

رقعی

نوع جلد

جلد سخت

نوبت چاپ

23

برشی از متن کتاب

موقعی که آقای دارسی نامه را به الیزابت داده بود، الیزابت طبعاً انتظار نداشت که او در نامه­اش دوباره خواستگاری کند، اما انتظار خواند چنین مطالبی را هم نداشت. به این ترتیب، می­توان حدس زد که الیزابت با چه التهاب و اشتیاقی نامه را خواند و چه احساسات متضادی به سراغش آمد. نمی­شد احساساتی را که هنگام خواند نامه داشت وصف کرد. اول از همه، در کمال تعجب فهمید که آقای دارسی استعداد عذرخواهی هم دارد. همچنین دریافت که هرگونه توضیحی که می­دهد واقعاً با نوعی شرمساری همراه است که به چشم می­آید. الیزابت با پیش داوری شدید نسبت به آنچه آقای دارسی م­خواست بگوید، شروع کرده بود به خواندن مطالب او دربارۀ آنچه در ندرفیلد روی داده بود. با چنان ولعی نامه را می­خواند که زیاد از مطالب سر در نمی­آورد و چون بی صبرانه به سراغ جمله­های بعدی می­رفت نمی­توانست معنای جمله­های قبلی را خوب تشخیص بدهد. خیلی زود نتیجه گرفت که دارسی دربارۀ بی احساسی خواهر او دروغ می­گوید، و با خواندن توضیحات مربوط به موانع دشوار این وصلت چنان به خشم آمد که دیگر حتی دلش نمی­خواست جانب انصاف را در حق دارسی نگه دارد. دارسی برای کاری که کرده بود اصلاً متاسف نبود تا لااقل الیزابت دلش به این تاسف خوش بشود. طرز نوشتن نامه هیچ بویی از پشیمانی نمی­داد، بلکه مغرورانه هم بود. سراسر غرور و نخوت بود.” (صفحه 240 و 241)

درباره نویسنده:

“جین آستین” در 16 دسامبر 1775 در “همپشر” انگلستان متولد شد. “جین” سبکی متفاوت در نگارش­ داستان­ها داشت که با خواندن آثار بزرگان ادبیات جهان توانسته بود آن را کسب کند. وی انسان سرحال و خوش خلقی بود اما تنها خواهرش “کاساندرا” بیش از همه به او نزدیک بود. “جین آستین” اشخاصی را که برای نوشتن داستان­هایش انتخاب می­کرد؛ اکثرا از قشر متوسط جامعه بودند که تلاش داشتند بتوانند پیشرفت کنند و خود را با اشراف و اعیان در یک ردیف قرار دهند. وی به سبک دراماتیک علاقه­ای نداشت و همیشه کسانی را که بدین شکل آثاری را خلق می­کردند مورد تمسخر قرار می­داد. در عوض او علاقه­مند بود لحظه­های احساسی و عاشقانه را مختصر ولی مفید ارائه دهد. برخی معتقدند که جین دارای نبوغی دو جانبه بود؛ از طرقی طنز جذابی را ارائه می­داد و از طرف دیگر اخلاقیات و حالات روحی انسان را بسیار زیبا به تصویر می­کشید. وی در تاریخ 1817 و در سن 41 سالگی در منچستر انگلستان چشم از جهان فرو بست. باستان شناسان هنوز مدارکی دال بر اینکه او چگونه فوت کرده است نیافته اند و مرگ “جین آستین” هنوز هم در حاله­ای از ابهام قرار دارد.

فهرست

سخن مترجم

بخش اول (فصل های 1 تا 23)

بخش دوم (فصل های 1 تا 19)

بخش سوم (فصل های 1 تا 19)

فهرست نام ها

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کتاب غرور و تعصب – جین آستین”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.