کتاب ساختمان سازی (جلد 1 تا 5) – اردشیر اطیابی

تألیف: رابین بری

ترجمه: اردشیر اطیابی

انتشارات: جویبار

قیمت برای شما: 20,000 تومان

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

نظر شما درباره ی این کتاب چیست ؟

توضیحات

کتاب ساختمان سازی (جلد 1 تا 5)  به تالیف رابین بری و با ترجمه ی اردشیر اطیابی توسط نشر جویبار به چاپ رسیده است.

ساختمان سازه ای است که برای سکونت و به عنوان سرپناه و یا برای ایجاد یک فضای کاری ساخته می شود و چگونگی ساخت آن آرامش و سلامت انسان ها را تحت تأثیر قرار می دهد. لازمه ی ساخت یک ساختمان و بنای استاندارد، تسلط داشتن به مجموعه ایی از مهارت ها و آموزش هایی است که به صورت تجربی بدست می آیند.

کتاب “ساختمان سازی” ترجمه ای از کتاب The Construction of Buldings  می باشد که به عنوان جدیدترین و کامل ترین کتاب در زمینه جزئیات و روش های اجرایی ساختمان شناخته شده است که مراحل ساخت یک بنا را به صورت کامل و جزء به جزء شرح می دهد. این کتاب بر اساس آخرین استانداردها و مقررات ساختمانی بریتانیا تدوین شده است که جزء بالاترین استانداردهای ساختمانی دنیا محسوب می شود‌. کتاب مذکور متشکل از ۵ بخش مجزا (جلدهای 1 تا 5) می باشد که هر کدام تعداد فصولی را در بر می گیرند: جلد اول به بررسی انواع سنگ ها و خاک ها، انواع پی ها، زهکشی زمین، بتن، آماده سازی محوطه، بتن سطحی، عایق رطوبتی کف، دیوارهای آجری و بلوکی، آجرها، بلوک های ساختمانی، پیوندها، ملات آجرچینی و بلوک چینی، بندکشی، دیوارهای بنایی سنگی، دیوارهای چوبی و … می پردازد.  جلدهای دوم و سوم، نور طبیعی روز، عایق بندی حرارتی دیوارها، سوخت های جامد، انواع پلکان ها، آتشدان، قرنیزهای پای دیوار و روکوب ها، خرپاهای مشبک، طاق های گهواره ای و … را بررسی می کنند. جلدهای چهارم و پنجم، پروفیل های فولادی، سنگدانه ها، سیمان ها، دیوارهای یکپارچه، ساخت کف ها، قاب های بتن مسلح، آبرسانی لوله های سرد و گرم، کانال لوله، آب باران بام و … را شرح می دهند.

کتاب ساختمان سازی (جلد 1 تا 5)  به تالیف رابین بری و با ترجمه ی اردشیر اطیابی توسط انتشارات جویبار به چاپ رسیده است.

 

تامین محتوا: تحریریه فروشگاه اینترنتی کتابانه

 

 

توضیحات تکمیلی

وزن 1550 g
ابعاد 282 × 210 mm
موضوع

معماری

قطع

رحلی

نوع جلد

جلد نرم

نوبت چاپ

6

سال انتشار

1387

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کتاب ساختمان سازی (جلد 1 تا 5) – اردشیر اطیابی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

فهرست

  • جلد اول: ساختمان سازی ۱

فصل  ۱‐ پی ها و بتن سطحی

فصل ۲‐ دیوارها

فصل ۳‐ کف ها

فصل ۴‐ بام ها

  • جلد دوم: ساختمان سازی ۲

فصل  ۱‐ پنجره ها

فصل ۲‐ درها

فصل ۳‐ بخاری های دیواری، بخاری ها و دودکش ها

فصل ۴‐ پلکان ها

فصل ۵ رویه های داخلی و اندودهای خارجی

  • جلد سوم: ساختمان سازی ۳

فصل  ۱‐ ساخت خرپای مشبک، تیر، قاب دروازه ای (پرتال) و بام تخت

فصل ۲‐ ورق های پوششی بام و دیوارها و سقف پوشی بام

فصل ۳‐ نورگیرهای بام

فصل ۴‐ سازه های پوسته ای

فصل ۵ ساخت دیوار دیافراگمی و پره ای

فصل ۶ عایق بندی حرارتی

فصل ۷ بام های تخت

  • جلد چهارم: ساختمان سازی ۴

فصل  ۱‐ پی ها و زیرسازه ها

فصل ۲‐ قاب های فولادی

فصل ۳‐ بتن

فصل ۴‐ قاب های سازه ای بتنی

فصل ۵ دیوارهای خارجی ساختمان های قابی

  • جلد پنجم: ساختمان سازی ۵

فصل  ۱‐ آبرسانی 

فصل ۲‐ لوازم بهداشتی

فصل ۳‐ لوله کشی لوازم بهداشتی

فصل ۴‐ فاضلاب

فصل ۵ تخلیه آب باران بام و آب سطحی

فصل ۶ برق

فصل ۷ گاز

فصل ۸‐ انبار زباله

برشی از متن کتاب

جلد اول: ساختمان سازی ۱

فصل  ۱‐ پی ها و بتن سطحی

بتن آماده: بسیاری از مراکز تهیه بتن آماده در بریتانیا توانایی تحویل بتن را به تمامی محوطه های ساختمانی به جز مناطق بسیار دور افتاده دارند. در این مراکز مخلوط بتن با کنترل دقیق آماده می شود و توسط کامیون هایی که برای به تاخیر انداختن گیرش بتن آن را دائماً بر هم می ‌زنند، به محل ساختمان تحویل می‌ گردد. به خاطر راحتی و کنترل دقیق این مخلوط ها مقدار زیادی از بتن مورد استفاده عملیات ساختمانی امروزی از این مراکز تهیه می شود. برای سفارش دادن بتن آماده تنها باید نوع مخلوط مقرر، برای مثال C 10 P، سیمان، نوع و اندازه سنگ دانه و کارایی مخلوط را مشخص کرد. کارآیی مخلوط بسته به سادگی کار با بتن ریزی و تراکم به کارآیی متوسط یا بالا تقسیم می گردد

در برخی از خاک ها نظیر خاک رس خمیری سولفات های محلول در آبی وجود دارد که با سیمان معمولی وارد واکنش می شود و به مرور بتن را ضعیف می کنند. روش معمول ساخت بتنی که با خاک ها سولفات دار در تماس قرار می گیرد، استفاده از نوعی سیمان ضد سولفات است.

سیمان پرتلند آهن گدازی: این سیمان در مقابل عملکرد مخرب سولفات ها بسیار مقاوم تر از سیمان پرتلند معمولی است و اغلب برای بتن پی هایی به کار می ‌رود که در خاک های رس خمیری شکل زیرین قرار دارند. این سیمان از آسیاب کردن مخلوط سیمان پرتلند معمولی با سرباره آهن گدازی ساخته می ‌شود. ضمناً نوع دیگر سیمان به نام سیمان ضد سولفات نیز برای همین منظور مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

سیمان پرتلند ضد سولفات: مقدار آلومینات این سیمان که با سولفات های محلول موجود در برخی از خاک ها ترکیب می شود، بسیار کم است و از آن برای ساخت بتن هایی استفاده می شود که با چنین خاک هایی در تماس قرار می گیرند.

بتن سطحی

مقاومت در برابر رطوبت زمین

تا حدود اواسط قرن نوزدهم همکف اکثر ساختمان ها بر روی خاک متراکم یا خاکریز خشکی ساخته می‌ شد که بر روی آن سطحی از تخته سنگ، آجر یا کاشی قرار می ‌گرفت و یا یک کف تخته ای به توفال ‌های کار گذاشته شده در خاک یا خاکریز متراکم شده میخ می گردید.

کفش

کف آزاد تخته ای برای ایجاد یک سطح تخته ای نسبتاً خشک در بالای خاک یا خاکریز خشک متراکم شده مورد استفاده قرار می گرفت و به تیرچه ها میخ می گردید. برای به حداقل رساندن احتمال تاثیرپذیری تیرچه ها از نم بالا رونده، معمولاً فضای زیر کف آزاد تهویه می شد. به همین جهت ورود جریان هوای تهیه کننده سرد خارج باعث می شد که پا بر روی کف احساس سرما کند. …

فروشگاه آنلاین کتاب | کتابانه

لذت خرید کتاب به صورت آنلاین

مردم ایران به دسترسی آسان به کالاهای مورد نیاز خود علاقه‌مند هستند؛ اما بسیاری باور دارند که خرید کتاب در برخی نقاط کشور، بسیار سخت و یا غیر ممکن است. از طرفی بسیاری از ناشران به دلیل پهناور بودن کشورمان و نیز هزینه‌های بالای بازاریابی و توزیع، به تمام بازار و موقعیت‌های فروش دسترسی ندارند؛ فضایی که چه ناشران بزرگ و مشهور و چه ناشران کوچک و کمتر شناخته‌شده، در آن گرفتار هستند. میروک با مدیریت مرتضی محرابی سعی کرده است به عنوان توزیع کننده کتاب و محصولات فرهنگی در فضای مجازی به کمتر کردن فاصله میان ناشرین و مصرف کنندگان کمک کند و مشتریان را به‌راحتی به طیف گسترده‌ای از محصولات، با استفاده از رایانه و یا تلفن همراه، در مکان و زمان دلخواه‌شان متصل کند.