کتاب ریاضیات گسسته – نیکوکار

18,000 تومان

تالیف: مسعود نیکوکار – محمدتقی درویشی

انتشارات: گسترش علوم پایه

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

توضیحات

کتاب ریاضیات گسسته تالیف مسعود نیکوکار و محمدتقی درویشی توسط نشر گسترش علوم پایه به چاپ رسیده است.

ریاضیات گسسته، یکی از شاخه های پر کاربرد و جذاب ریاضیات است که طی چندین دهه ی اخیر بسیار مورد توجه قرار گرفته است‌. مسائل و مطالبی که در ریاضیات گسسته مطرح می شود برای دانشجویان رشته های ریاضی و علوم کامپیوتر بسیار حائز اهمیت می باشد. مسائل این مبحث بسیار ملموس و قابل فهم هستند، هر چند که حل آن ها ساده نیست و عموماً دانشجویان در حل آن ها به مشکل بر می خوردند.

کتاب “ریاضیات گسسته” با ارائه ی درسنامه های جامع و کاربردی، مثال ها و تمرینات متعدد و گوناگون به عنوان منبعی جامع و کاربردی برای دانشجویان رشته ریاضیات شناخته شده است ولی دانشجویان مهندسی کامپیوتر و سایر علاقه مندان نیز می توانند از آن بهره ببرند. در این کتاب سعی بر آن بوده است که مطالب به زبان ساده بیان شوند و مثال های متنوعی برای هر موضوع ارائه گردد تا درک مطالب آسان و کاربرد آن ها نیز مشخص باشد. کتاب مذکور متشکل از ۷ فصل می باشد که عبارتند از: ۱‐ آنالیز ترکیبی ۲‐ تابع مولد ۳‐ روابط بازگشتی ۴‐ نظریه گراف ۵‐ تجزیه و تحلیل الگوریتم ها ۶‐ جبر بول و کاربردهای آن ۷‐ آشنایی با طرح ‌های بلوکی، مربع های لاتین های، صفحه های تصویری، کد گذاری و رمزنگاری

فصل اول، اصول شمارش، تبدیل، ترتیب، ترکیب، اصول شمول و طرد، اصل لانه کبوتر، اعداد استرلینگ و … را شرح می دهد. فصل دوم توابع مولد، شمارش تعداد جواب های صحیح و نامنفی در معادلات و نامعادلات، استفاده و محاسبه کارآمد از توابع مولد و ..‌. را بررسی می کند. فصل سوم مخاطب را با حل روابط بازگشتی، ریشه های تکراری، روابط بازگشتی ناهمگن و … آشنا می کند. فصل چهارم به بررسی تعاریف اساسی گراف، رده های خاصی از گراف ها، درخت ریشه دار، گراف های وزن دار، گراف های اویلری و هامیلتونی و … می پردازد. فصل پنجم پیچیدگی های یک الگوریتم و کلاس الگوریتم ها را توضیح می دهد. فصل ششم نظریه مجموعه ها، جبر بولی، عبارات و توابع بولی، مدارها و توابع کلیدی، ساده کردن مدارهای منطقی و … را ارائه می دارد و نهایتاً فصل هفتم طرح های بلوکی، مربع های لاتین، صفحه های آفین و صفحه های تصویری، کدگذاری و رمزنگاری و ‌‌‌… را بررسی می کند.

کتاب ریاضیات گسسته تالیف مسعود نیکوکار و محمدتقی درویشی توسط انتشارات گسترش علوم پایه به چاپ رسیده است.

 

تامین محتوا: تحریریه فروشگاه اینترنتی کتابانه

توضیحات تکمیلی

وزن 570 g
ابعاد 230 × 160 mm
موضوع

علوم ریاضی- مهندسی کامپیوتر

تعداد صفحه

405

قطع

وزیری

نوع جلد

جلد نرم

نوبت چاپ

4

سال انتشار

1392

فهرست

فصل اول: آنالیز ترکیبی

فصل دوم: تابع مولد

فصل سوم: روابط بازگشتی

فصل چهارم: نظریه گراف

فصل پنجم: تجزیه و تحلیل الگوریتم ها

فصل ششم: جبر بول وکاربردهای آن

فصل هفتم: آشنایی با طرح های بلوکی، مربع های لاتین، صفحه های تصویری، کدگذاری و رمزنگاری

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کتاب ریاضیات گسسته – نیکوکار”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.