کتاب دینامیک خاک – داس/ نائینی

30,000 تومان

(ویراست 2)

تالیف: براجا ام. داس- جی.وی. رامانا

مترجم: سیدابوالحسن نائینی

انتشارات: دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره)

 

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

توضیحات

کتاب دینامیک خاک تالیف براجا ام. داس- جی.وی. رامانا و ترجمه سید ابوالحسن نائینی توسط انتشارات دانشگاه بین المللی امام خمینی به چاپ رسیده است.

دینامیک خاک شاخه ای از علم مکانیک است که رفتار خاک تحت بارگذاری دینامیکی را بررسی می نماید. تاثیر نیروهایی چون حرکت عبور وسایل نقلیه، انفجار، ضربات ناشی از حرکت نامیزان ماشین آلات و پدیده های طبیعی هم چون زمین لرزه و امواج طوفان بر روی شالوده های بنا شده بر روی خاک که همگی دارای طبیعت دینامیکی می باشند در به کارگیری روش های تحلیل مناسب جهت طراحی از اهمیت ویژه ای برخوردار است. در چهار قرن گذشته پیشرفت قابل ملاحظه ای در زمینه ی دینامیک خاک انجام گرفته است، دروس دینامیک خاک در بیشتر دانشگاه ها در دوره های تحصیلات تکمیلی توسعه یافته یا اضافه شده اند. دانش و آگاهی کسب شده از پژوهش و تحقیقات بی وقفه در سرتاسر جهان به تدریج در طراحی، تحلیل و اجرای دقیق انواع مختلف شالوده ها و سازه های نگهبان خاکی تاثیر نهاده است. بر اثر نتایج تحقیقات بی وقفه، این کتاب برای یک درس مقدماتی در دینامیک خاک آماده شده است؛ این کتاب شامل دوازده فصل و یک ضمیمه می باشد و از سیستم SI در سراسر کتاب استفاده شده است، یک بخش جدید در خصوص توان باربری لرزه ای و نشست شالوده های سطحی در فصل 6 اضافه گردیده است، درفصل 8 یک بخش جدید در مورد تئوری فشار محرک مونونوبه – اوکابه برای خاکریز C- f ارائه شده است، همچنین چندین تمرین حل شده، اضافه شده که برای دانشجویان مفید خواهد بود. مسائل عملی در انتهای بیشتر فصل ها و لیست منابع در انتهای هر فصل آورده شده است.

کتاب دینامیک خاک تالیف براجا ام. داس- جی.وی. رامانا و ترجمه سید ابوالحسن نائینی توسط انتشارات دانشگاه بین المللی امام خمینی به چاپ رسیده است.

توضیحات تکمیلی

وزن 790 g
ابعاد 230 × 165 mm
موضوع

مهندسی عمران

تعداد صفحه

554

قطع

وزیری

نوع جلد

جلد نرم

نوبت چاپ

4

فهرست

فصل 1: مقدمه

فصل 2: اصول ارتعاش

فصل 3: امواج در محیط الاستیک

فصل 4: خواص خاک ها تحت بارگذاری دینامیکی

فصل 5: ارتعاش پی ها

فصل 6: ظرفیت باربری دینامیک پی های سطحی

فصل 7: زلزله و ارتعاشات زمین

فصل 8: فشار جانبی زمین بر روی دیوارهای حائل

فصل 9: تراکم پذیری خاک ها تحت اثر بارهای دینامیکی

فصل 10: روانگرایی خاک

فصل 11: پی ماشین آلات بر روی شمع

فصل 12: پایداری لرزه ای سدهای خاکی

 

 

 

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کتاب دینامیک خاک – داس/ نائینی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.