کتاب دختری با گوشواره مروارید – شوالیه

18,000 تومان

نویسنده: تریسی شوالیه

ترجمه: طاهره صدیقیان

انتشارات: کتابسرای تندیس

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

توضیحات

 دختری با گوشواره مروارید اثر تریسی شوالیه به مترجمی طاهره صدیقیان در انتشارات کتابسرای تندیس به چاپ رسیده است.

کتاب درباره ی یک قصه ی عاشقانه است که به زبان ساده و دلنشین روایت شده است. داستان در هلند اتفاق می افتد. پدری که حرفه او نقاشی روی کاشی بود در اثر سانحه ای بینایی خود را از دست می دهد و به ناچار دختر خود “گریت” را به عنوان خدمتکار به منزل یک نقاش معروف می فرستد. در حالی که ارباب گریت، خود وضعیت مالی خوبی ندارد اما قبول می کند. از آنجا که گریت خود روحی هنرمند دارد، “ورمر” متوجه ذوق هنری گریت می شود و تمیز کردن اتاق کارش را بر عهده ی گریت می گذارد. در ادامه گریت به ارباب خود دل می بندد. به نظر می رسد نقاش نیز عاشق اوست. از آنجا که ورمر همسر و فرزندان خود را به کارگاه راه نمی دهد تمام این کارها پنهانی انجام می شود. در ادامه داستان می خوانیم که گریت توجه پسری به نام پیتر را به خود جلب می کند. اما گریت او را دوست ندارد. در یک مهمانی که در منزل ورمر برگزار شده، مردی ثروتمند اما منحرف از گریت خوشش می آید و از ورمر می خواهد که تابلوای از او و گریت را بکشد. اما ورمر با شناختی که از او دارد قبول نمی کند و زمانی که گریت به دزدی متهم می شود ورمر از او دفاع می کند. در نهایت ورمر تصمیم می گیرد از گریت تصویری بکشد و برای این تصویر گریت گوشواره های همسر ورمر را استفاده می کند و تا پایان نقاشی همراه ورمر می ماند. اما همسر ورمر پرتره را می بیند و …این کتاب از آثاری است که بسیاری از نویسندگان، نقاشان و فیلم سازان از آن ایده گرفته اند. فیلم ” دختری با گوشواره مروارید” از این اثر الهام گرفته شده است.

توضیحات تکمیلی

ابعاد210 × 145 mm
تعداد صفحات

قطع

نوبت چاپ

نوع جلد

برشی از متن کتاب

پدرم لحنی آشفته داشت. او باور نمی کرد تنها نظافت کارگاهِ یک نقاش بتواند کاری کند که بو روی لباسها، پوست و موهایم باقی بماند. حق با او بود. انگار حدس می زد اکنون جایی می خوابم که روغن نیز هست، که ساعتها مدل نقاشی می شوم و عطر روغن را به خود جذب می کنم. او حدس می زد و با این حال نمی توانست آن را بیان کند. نابینایی اعتماد به نفسش را از بین برده بود، به طوری که دیگر به افکاری که از ذهنش می گذشت اطمینان نداشت. یک سال قبل ممکن بود به او کمک کنم آنچه در سرش می گذشت را بیان کند، راضی اش کنم افکارش را بر زبان آورد. هر چند، حال تقلای خاموشش را به نظاره می نشستم، همچون سوسکی که بر پشت افتاده باشد و نتواند خودش را برگرداند. مادرم نیز حدس هایی زده بود، گر چه نمی دانست چه حدسی زده است. گاهی اوقات نمی توانستم به چشمانش نگاه کنم. هنگامی که چنین می کردم حالتش ترکیبی از خشم ناگفته بود، از کنجکاوی، از آزردگی. می کوشید دریابد چه بر سر دخترش آمده است.

نویسنده

 

تریسی شوالیه” متولد 1962در انگلستان می باشد. وی تحصیلات خود را در رشته نویسندگی خلاق از دانشگاه (East Anglia) به پایان رساند. او آمریکایی الاصل است و اکنون در لندن زندگی می کند. “تریسی شوالیه” در کتاب جذاب “دختری با گوشواره مروارید” تاریخ و افسانه را از نظر هنری و احساسی، در هم می آمیزد. از آثار وی می توان به “سقوط فرشتگان”، “نور شعله ور” و “آخرین فراری” اشاره کرد.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کتاب دختری با گوشواره مروارید – شوالیه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.