کتاب خوشه های خشم – جان اشتاین بک | نگاه

75,000 تومان

نویسنده: جان اشتاین بک

مترجم: عبدالحسین شریفیان

انتشارات: نگاه

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

توضیحات

کتاب خوشه های خشم نوشته ی جان اشتاین بک با ترجمه ی عبدالحسین شریفیان در انتشارات نگاه به چاپ رسیده است.

“خوشه های خشم” داستان کشاورزانی است که به عصر صنعت و ماشین پای می گذارند. کشاورزانی که برای درو کردن محصولات خود احساس می کنند که نیاز به یک تراکتور دارند. از آن وسیله های بزرگ آهنی که صنعت برایشان به ارمغان آورده است. اما برای خرید تراکتور نیاز به پول و منابع دارند. به همین دلیل کشاورزان به بانک مراجعه می کنند تا با دریافت وام بتوانند برای خودشان تراکتور بخرند. آن ها خانه ها و مزارع خود را در قبال دریافت وام، به تملک بانک ها در می آورند. کشاورزان صاحب تراکتور می شوند و به وسیله ی آن ها برروی زمین های خود کار می کنند. اما پس از مدتی که دیگر نمی توانند اقساط وام را پرداخت کنند، خانه ها و مزارع خود را از دست می دهند. آن ها دیگر زمینی ندارند که برروی آن کار کنند؛ در نتیحه دیگر پولی هم ندارند که خرج کنند. در این هنگامه کشاورزان با خبر می شوند که در کالیفرنیا به نیروی کار نیاز است. همه آن کشاورزان به کالیفرنیا مهاجرت می کنند، اما به دلیل خیل عظیم کارگر و کمبود کار با مشکل مواجه می شوند. از طرفی کارفرمایان هم روز به روز حقوق را کاهش می دهند. روزی فرا می رسد که هر کدامشان برای دریافت مقداری پول و در بعضی مواقع یک وعده غذا حاضر می شوند که …خوشه های خشم بر اساس واقعیت است. داستان این رمان در دهۀ 30 و در دورۀ بحران اقتصادی بزرگ آمریکا رخ می دهد. “خوشه های خشم” در سال 1939 منتشر شد و در سال 1940 جایزه “پولیترز” را برای نویسنده به ارمغان آورد. با اقتباس از این رمان فیلمی ساخته شده که کارگردانی آن را “جان فورد” بر عهده داشت.

توضیحات تکمیلی

وزن670 g
ابعاد220 × 160 mm
تعداد صفحات

قطع

نوبت چاپ

نوع جلد

سال انتشار

برشی از متن کتاب

“کالیفرنیا زمانی به مکزیکو تعلق داشت و زمین هایش به مکزیکی ها، و خیلی از آمریکاییان ژنده پوش تب آلوده ی گرسنه به درون آن ریختند. و اینان آن چنان گرسنه ی زمین بودند که همه ی زمین ها را گرفتند – زمین های سوتر و گوئرو را دزدیدند، امتیازات را گرفتند و آن ها را شکستند و بر سر آن ها ستیز به راه انداختند و جنگیدند، اینان مردانی فوق العاده و به طرز وحشتناکی گرسنه بودند و از سرزمین هایی که دزدیده بودند با تفنگ پاسداری کردند. خانه ها و انبارها بنا کردند و زمین ها را برگرداندند و درخت کاشتند و بذر ریختند و محصول به بار آوردند. نو این چیزها دارایی بود و دارایی یعنی تملک.

مکزیکیان ضعیف بودند و پای به فرار نهادند. نمی توانستند پایداری کنند، زیرا اینان بر خلاف آمریکاییان که به طرز وحشت آوری زمین می خواستند چیزی در این دنیا نمی خواستند.

اندکی بعد، چون دیر می گذشت، این بیکاران خوش نشین دیگر خوش نشین و بیکار بر زمین نمی نشستند، بلکه خود مالک شده بودند و فرزندانشان به بار آمدند و بر زمین زاد و ولد کردند و گرسنگی، گرسنگی وحشی، جونده، گرسنگی درنده خویانه ی زمینی، آب و خاک و آسمان خوب بر بالای آن، گرسنگی گیاهان سرسبز، و ریشه های متورم از دامن شان چنگ بر گرفت و این چیزها را آن قدر به فراوانی یافتند که دیگر چیزی از آن ها نمی دانستند. آن ها دیگر آن گرسنگی شهوت انگیز یک جریب زمین و تیغه های درخشان برای شخم زدن آن، برای افشاندن بذر و برای به حرکت در آوردن شیره های آسیاب بادی در هوا را از دست داده بودند.”

نویسنده

“جان اشتاین بک” نویسنده آمریکایی در تاریخ 1902 میلادی در ایالت کالیفرنیا متولد شد. وی یکی از بهترین نویسندگان دهۀ 30 و 40 میلادی آمریکا است. از مهم ترین آثار او می توان به “خوشه های خشم” اشاره کرد. “جای اشتاین بک” در سال 1962 برندۀ جایزه نوبل ادبیات شد. وی در سال 1968 میلادی بر اثر بیماری قلبی در نیویورک در گذشت. برخی دیگر از آثار نویسنده عبارت اند از:  1- جام زرین.  2- سبزه زارهای بهشت.  3- تورتیلا فلت.  4- نبردی مشکوک.  5- موش ها و آدم ها.  6- دره طویل.  7- ماه پنهان است.  8- راسته کنسروسازی.  9- اتوبوس سرگردان.  10- داستان مروارید.  11- یکبار جنگی رخ داد.  12- به خدای ناشناخته.  13- اسب سرخ.  14- پنجشنبه شیرین.  15- شرق بهشت

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کتاب خوشه های خشم – جان اشتاین بک | نگاه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.