کتاب حسابداری عمومی تکمیلی – شهرام روزبهانی

45,000 تومان

موجود

  • (به انضمام CD خلاصه آموزشی و آزمون الکترونیکی)
  • نویسنده: شهرام روزبهانی
  • انتشارات: فرازاندیش سبز

کتاب حسابداری عمومی تکمیلی به قلم شهرام روزبهانی توسط انتشارات فرازاندیش سبز به چاپ رسیده است.

از آنجايي كه رايانه در زندگي شخصي و اجتماعي انسان نقش پررنگي را دارا شده و اكثر روش‌هاي سنتي در زمينه‌ها و جنبه‌هاي مختلف را به چالش كشيده است، لزوم يادگيري و آموزش مباحث اين تكنولوژي بيش‌از پيش به چشم مي‌آيد. از جنبه‌هاي مهمي كه مي‌توان به رسوخ رايانه در آن اشاره داشت، سيستم‌هاي مالي و اقتصادي است كه منجر به پيدايش علم حسابداري شده؛ كه با توجه به گستردگي و پيچيدگي  فعاليت‌هاي اقتصادي و نيازي كه به وجود اطلاعات دقيق و وسيع و البته سريع در سيستم‌هاي مالي احساس مي‌شود. همين امر مبيّن لزوم كاربرد نرم‌افزارهاي مالي در ادارات و مؤسسات و اماكني كه نيازمند چنين تكنولوژي‌اي هستند؛ مي‌باشد. واضح و روشن است كه اين دانش بايد اجرا شود تا اثر و تأثير خود را در پردازش اطلاعات اقتصادي بنماياند و اين امر با آموزش و تعليم اين علم محقق مي‌گردد. علم حسابداري امروزه به علم دامنه‌داري مبدل گشته و شاخه‌هايي نيز برايش تعريف شده، كه از آن جمله مي‌توان به حسابداري مالي، حسابداري صنعتي، حسابداري مديريت، حسابداري دولتي، حسابداري مالياتي و حسابرسي اشاره نمود. جهت پرداختن به علم حسابداري، همچون ساير علوم ابتدا بايد عموميات و كليات آن را فرا گرفت. با توجه به اين مطالب، آقاي شهرام روزبهاني، اقدام به نگارش و تدوين مجموعه‌اي كامل و كاربردي در زمينه‌ي آموزش حسابداري نموده و آن را با عناويني چون « حسابداري عمومي مقدماتي» و «حسابداري عمومي تكميلي» به چاپ رسانده است كه مخاطب اصلي آن‌ها، كارآموزان آموزشگاه‌هاي آزاد، دانش‌آموزان رشته‌ي حسابداري، داوطلبان كنكور دانشگاه‌ها، مربيان و مدرسين آموزشي، علاقه‌مندان به رشته حسابداري، متقاضيان آزمون‌هاي ادواري و… مي‌باشند.

در «حسابداري عمومي تكميلي» كه مناسب مخاطباني است كه آشنايي مقدماتي با علم حسابداري و مقدمات و اصطلاحات آن دارند، مطالب تكميلي اين رشته را با توجه به استانداردهاي آموزش فني و حرفه‌اي كشور بيان نموده است. مطالبي چون موجودي مواد و كالا و ارزيابي موجودي‌ها، پيش پرداخت‌ها و سفارشات، مطالب مربوط به سرمايه‌گذاري‌هاي كوتاه مدت و دارائي‌هاي ثابت، انواع بدهي و آشنايي با مسائل مالياتي در اين اثر گنجانده شده است؛ كه همراه با نمودارها و جدول‌ها كتابي جامع و كاربردي را عرضه نموده است. كتاب در ده فصل تدوين شده است كه با توجه به رويكرد آموزشي آن، در پايان هر فصل، پرسش‌ها و مسائل و تست‌هايي مربوط به مطالب همان فصل گنجانده شده تا مخاطب و خواننده را جهت آزمون‌هاي فني و حرفه‌اي آماده نمايد. البته گفتني است كه با در نظر گرفتن اين نكته كه آزمون‌هاي سازمان فني و حرفه‌اي به صورت الكترونيكي برگزار مي‌شود و نوعي به چالش كشيدن دانش‌آموز محسوب مي‌گردد، نويسنده‌ي محترم جهت آمادگي همه جانبه‌ي مخاطبان، لوح فشرده‌اي را كه حاوي خلاصه‌اي از مباحث كتاب و نيز آزمون‌هاي الكترونيكي است، تهيه و همراه كتاب در دسترس افراد قرار داده است كه خود نكته مثبت اين اثر به حساب مي‌آيد.

اطلاعات بیشتر

وزن650 g
ابعاد235 × 165 mm
تعداد صفحات

سال انتشار

قطع

نوبت چاپ

نوع جلد

فهرست

1 – مروري بر حسابداري مقدماتي

2 – مفاهيم نظري حسابداري   

3 – آشنايي با حساب مطالبات ( حساب‌هاي دريافتني، بدهكاران، اسناد دريافتني)   

4 – موجودي مواد و كالا و ارزيابي موجودي‌ها   

5 – پيش‌پرداخت‌ها و سفارشات ( خريدهاي داخلي و خارجي)   

6 – سرمايه‌گذاري‌هاي كوتاه مدت   

7 – دارايي‌هاي ثابت   

8 – نرخ استهلاكات موضوع ماده 151 قانون ماليات‌هاي مستقيم   

9 – حسابداري دارايي‌هاي نامشهود و مخارج انتقالي به دوره‌هاي آتي   

10 – بدهي‌ها   

11 – تجزيه و تحليل صورت‌هاي مالي و نسبت‌هاي مالي   

12 – آشنايي با مسائل مالياتي

برشی از متن کتاب

چند نكته درباره تراز آزمايشي چهار ستوني

  1. تراز آزمايشي به كمك اطلاعات مندرج در حساب‌هاي دفتر كل تكميل مي‌گردد.
  2. جمع ستون‌هاي گردش عمليات حساب‌ها يعني جمع بدهكار آن‌ها و جمع بستان‌كار آن‌ها مي‌بايست برابر باشد در تراز آزمايشي مؤسسه نمونه جمع با “A” نمايش داده شده است.
  3. جمع مندرج در نكته (2) مي‌بايست با جمع بدهكار و جمع بستان‌كار دفتر روزنامه برابر باشد ( جمع هر يك از ستون‌هاي دفتر روزنامه نيز بايد برابر (A) باشد.)
  4. جمع مانده حساب‌ها كه در ستون‌هاي سوم و چهارم تراز آزمايشي انعكاس دارد يعني جمع مانده بدهكار و جمع مانده بستان‌كار بايد با هم برابر باشد. در مثال مؤسسه نمونه با حرف “B” نشان داده شده است.
Be the first to review “کتاب حسابداری عمومی تکمیلی – شهرام روزبهانی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

فهرست فروشگاه

حسابداری-عمومی-تکمیلی،روزبهانی-۳

کتاب حسابداری عمومی تکمیلی - شهرام روزبهانی

45,000 تومان

افزودن به سبد