کتاب تیزهوشان ریاضی کانگورو چهارم (4) ابتدایی آبرنگ

12,500 تومان

(به همراه پاسخنامه تشریحی)

تألیف: سحر گنجو حقیقی

انتشارات: آبرنگ

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

توضیحات

کتاب تیزهوشان مسابقات ریاضی کانگورو ویژه ی دانش آموزان پایه ی چهارم دبستان با تالیف خانم سحر گنجو حقیقی و توسط انتشارات بین المللی آبرنگ تدوین و به چاپ رسیده است.

این کتاب بر اساس مسابقات بین المللی کانگورو دروس ریاضی جهت ارتقاء درک ریاضی دانش آموزان و رشد توانمندی خلاقانه ی ایشان پدید آمده است. درباره ی مسابقات بین المللی کانگورو بهتر است بدانیم که این مسابقه موجب پی بردن به اهمیت آموزش ریاضی در تمام دنیاست و باعث افزایش میزان اعتماد به نفس دانش آموزان در امر یادگیری ریاضی میباشد و همچنین از اهداف دیگر این مسابقه کمک به درک کاربرد ریاضی در فعالیت های روزانه ی فراگیران می باشد. کتابی که پیش رو داریم مجموعه ای از 10 دوره سوالات مسابقات ریاضی کانگورو، مطابق با سر فصل مطالب کتاب درسی ریاضی پایه ی ششم ابتدایی تدوین شده و تمامی پرسش ها نیز به صورت سه امتیازی، چهار امتیازی و پنج امتیازی طبقه بندی شده است؛ همچنین در پایان دارای پاسخنامه ی تشریحی به صورت کامل و جامع می باشد. این پاسخنامه ی تشریحی بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش گردآوری شده است تا اطمینان خاطر هرچه بیشتر خوانندگان از درستی جواب ها را فراهم آورد.

کتاب تیزهوشان مسابقات ریاضی کانگورو ویژه ی دانش آموزان پایه ی چهارم دبستان توسط انتشارات بین المللی آبرنگ با تالیف خانم سحر گنجو حقیقی تدوین و به چاپ رسیده است.

 

تامین محتوا: تحریریه فروشگاه اینترنتی کتابانه

توضیحات تکمیلی

وزن 170 g
ابعاد 285 × 210 mm
موضوع

تیزهوشان و نمونه دولتی

تعداد صفحه

64

قطع

رحلی

نوع جلد

جلد نرم

سال انتشار

1393

برشی از متن کتاب

-در یک خیابان خانه های یک سمت با اعداد فرد متوالی از 1 تا 39 و خانه های سمت دیگر با اعداد زوج متوالی 2 تا 34 شماره گذاری شده اند. چند خانه در این خیابان وجود دارد ؟

1)31                     2)38            3)28                    4)36                    5)73

پاسخ: گزینه ی 1 صحیح میباشد. خانه ها در قسمت زوج از 2 تا 34 شماره گذاری شده است. پس 34 خانه در این خیابان وجود دارد. بعلاوه خانه ی شماره ی 35، 37، 39 که میشود 37 خانه.

-احسان، مهدی، بهنام و علی در مسابقات شطرنج مدرسه توانستند رتبه های اول تا چهارم را کسب کنند. اگر مجموع رتبه ی احسان، مهدی و علی برابر 6 و مجموع رتبه ی مهدی و بهنام هم برابر 6 باشد و همچنین مهدی رتبه ی بهتری از احسان کسب کرده باشد، کدام یک برنده ی اول این مسابقات است؟

1)احسان         2)مهدی             3)بهنام               4)علی               5)نمی توان گفت

پاسخ: گزینه ی 4 صحیح است. مجموع رتبه احسان، مهدی و علی برابر 6 شده است پس هیچ کدام نفر چهارم نشده اند. در نتیجه بهنام رتبه ی چهارم را کسب کرده و چون مجموع رتبه ی بهنام و مهدی برابر شش شده پس رتبه ی مهدی دوم است و چون مهدی رتبه ی بهتری از احسان کسب کرده رتبه ی سوم برای احسان است و رتبه ی اول را علی کسب کرده است.

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کتاب تیزهوشان ریاضی کانگورو چهارم (4) ابتدایی آبرنگ”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.