کتاب تست هندسه 3 دوازدهم [12] خیلی سبز

58,400 تومان73,000 تومان (-20%)

موجود

  • نویسنده: مهریار راشدی
  • انتشارات: خیلی سبز

کتاب پرسش های چهارگزینه ای هندسه دوازدهم به قلم مهریار راشدی از انتشارات خیلی سبز به چاپ رسیده است.

درس هندسه در باور و تصور دانش آموزان درسی سخت و دشوار است. به گونه ای که یادگیری و کسب نتیجه ی خوب، از آن را ناممکن می دانند و به همین خاطر وقتی را صرف مطالعه آن نمی کنند. علت این طرز فکر، هم بخاطر این است که اکثریت دانش آموزان سعی در حفظ کردن مطالب و قضایای آن دارند و اگر به جای حفظ و مطالعه ی سطحی مفاهیم، به یادگیری دقیق و مفهومی بپردازند، خواهند دید که هندسه درسی شیرین و جذاب است و  می توان با انتخاب یک منبع مطالعاتی استاندارد و جامع نتیجه ی خوبی را بدست آورد. کتاب حاضر، کتابی کاربردی و کامل است که در راستای آموزش مفهومی کتاب درسی، هم چنین آماده سازی دانش آموزان برای شرکت در آزمون های آزمایشی مختلف به تحریر درآمده است. کتاب شامل سه فصل می باشد و هر فصل نیز، چندین درس را دربر می گیرد. در ابتدای هر درس، درسنامه ای مفید و مفهومی بیان شده که دانش آموزان با مطالعه آن به راحتی تمامی مفاهیم، نکات و قضایا را فرا می گیرند. درسنامه ها با بیانی روان و نگاهی موشکافانه به تحلیل و توصیف قضیه ها و نکات هندسی می پردازد و با ارائه راه حل های متنوع و تاکید بر نتایج حاصل از قضایا، یادگیری مطالب را برای دانش آموزان آسان تر می کند. در میان توضیحات درسنامه به منظور القای بیشتر مفاهیم، مسائل و تست های متعددی به همراه راه حل و توضیحات تشریحی گنجانده شده و دانش آموزان با حل آنها ضمن تفهیم بیشتر مطالب می توانند نحوه بکارگیری آموخته ها برای حل سوالات را بیاموزند. سپس پرسش های تستی هدفمند و استانداردی آورده شده که دانش آموزان با حل آنها علاوه بر تکمیل و تثبیت آموخته هایشان می توانند نقاط ضعف و ایراداتشان را شناسایی کنند و با آمادگی بیشتری به سراغ پرسش های چهارگزینه ایی سری Z  که برای هر درس درنظر گرفته شده بروند. پرسش های بر اساس سطح دشواری شان مرتب شده اند و ترکیبی از سوالات تالیفی و منتخب تست های کنکور سراسری سال های قبل می باشند. ضمنا پرسش هایی تحت عنوان آزمونک برای هر درس طراحی شده و این فرصت را برای دانش آموزان مهیا می کند که در پایان هر درس جمع بندی از مطالب خوانده شده داشته باشند. پاسخ نامه تشریحی سوالات در انتهای هر فصل قرار دارد و دانش آموزان جهت بررسی و تحلیل پاسخ شان می توانند به آن مراجعه کنند.

 

اطلاعات بیشتر

وزن 490 g
ابعاد 280 × 210 mm
موضوع

آموزش – تست

تعداد صفحه

245

قطع

رحلی

نوع جلد

نرم

سال انتشار

1399

نوبت چاپ

برشی از متن کتاب

مکان هندسی ؛ به احتمال زیاد به یاد دارید که در قسمت ” ترسیم های هندسی ” هندسه دهم یک سری نقطه داشتیم که ویژگی های مشترکی داشتند ؛ مثل نقاطی که روی نیمساز یک زاویه واقع اند، ویژگی این نقاط این بود که از دو ضلع زاویه به یک فاصله بودند. از این نقاط  که دارای ویژگی مشترک با نام ” مکان هندسی ” هم یاد می کنند.

در واقع ” مکان هندسی ” مجموعه نقاطی از صفحه یا فضاست که : 1 – دارای یک ویژگی مشترک باشند، 2 – هر نقطه ای که این ویژگی مشترک را داشته باشد، عضو مجموعه مورد نظر باشد.

مکان های هندسی مهم و معروف ؛

1 – مکان هندسی نقاطی از صفحه که از دو سر پاره خط AB   به یک فاصله اند، عمود منصف پاره خط AB  است.

2 – مکان هندسی نقاطی از صفحه که از دو ضلع یک زاویه، به یک فاصله اند، نیمساز زاویه مورد نظر است.

3 – مکان هندسی نقاطی از صفحه که از دو خط موازی L  و L’  به یک فاصله اند، خطی است موازی با دو خط و در وسطی آن ها.

4 – مکان هندسی نقاطی از صفحه که از خط  L  به فاصله ثابت h  باشند، دو خط d  و d’ به موازات L  و در طرفین L  است.

5 – مکان هندسی نقاطی از صفحه که از دو خط متقاطع   L و L ‘ به یک فاصله باشند، نیمسازهای زوایای بین L  و L ‘ است که بر هم عمودند.  ) d  و d’ نیمسازهای زوایای بین L  و L’ هستند. )

6 – مکان هندسی نقاطی از صفحه که از نقطه معلوم  O  به فاصله R  هستند، دایره ای به مرکز O  و شعاع R  است.

7 – مکان هندسی مرکز دایره هایی که در نقطه A  بر خط d  مماس باشند، خطی است که در نقطه A  بر d  عمود است.

8 – مکان هندسی مرکز دایره هایی به شعاع R  که بر خط d  مماس اند ( روی خط d  می غلتند )، دو خط به موازات و به فاصله R  از آن است که از مراکز دایره ها می گذرد.

9 – مکان هندسی مرکز دایره هایی که بر دو خط متقاطع L  و L ‘ مماس اند، نیمسازهای زوایای بین دو خط L  و L’  و در وسط آن ها که از مرکز دایره ها می گذرد.

10 –  مکان هندسی مرکز دایره هایی که بر دو خط متقاطع L  و L ‘ مماس اند، نیمسازهای زوایای بین دو خط L  و L ‘ است.

11 – مکان هندسی مرکز دایره هایی به شعاع R’  که روی دایره ای به مرکز O  و شعاع R  و در خارج آن می غلتند ( دو دایره، مماس خارج اند )، دایره ای است به مرکز O  و شعاع R’ + R

12 – مکان هندسی مرکز دایره هایی به شعاع R ‘  که روی دایره ای به مرکز O  و شعاع R  و در داخل آن می غلتند ( دو دایره، مماس داخل اند )، دایره ای است به مرکز o  و شعاع R – R’ .

صفحه 36 و 37

فهرست

فصل اول – ماتریس و کاربردها ؛

1 .  ماتریس و اعمال روی ماتریس ها

2 . دترمینان

3 . وارون ماتریس

فصل دوم – آشنایی با مقاطع مخروطی ؛

1 . مکان هندسی

2 . دایره

3 . بیضی

4 . سهمی

فصل سوم –  بردارها ؛

1 .  معرفی فضای R3

2 . ضرب داخلی بردارها

3 . ضرب خارجی بردارها

پاسخ نامه تشریحی

Be the first to review “کتاب تست هندسه 3 دوازدهم [12] خیلی سبز”

نظرات

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

فهرست فروشگاه

کتاب تست هندسه 3 دوازدهم [12] خیلی سبز

58,400 تومان73,000 تومان (-20%)

افزودن به سبد