حراج!

کتاب تست فیزیک 1 دهم [10] تجربی خیلی سبز

74,000 تومان 59,500 تومان

تألیف: رضا سبز میدانی – احمد مصلایی – نوید شاهی

انتشارات: خیلی سبز

توضیحات

کتاب پرسش های چهارگزینه ای فیزیک دهم تجربی به تالیف رضا سبزمیدانی، احمد مصلایی و نوید شاهی درانتشارات خیلی سبز به چاپ رسیده است.

کتاب حاضربراساس آخرین تغییرات کتاب درسی جدید طراحی وتالیف شده است. دراین کتاب سعی شده با استفاده ازتمرینات متنوع ومختلف تمامی مفاهیم وموضوعات کتاب درسی به دانش آموزان آموزش داده شود. دراین مجموعه هرفصل کتاب به بخش های مختلفی تقسیم شده وهربخش دارای درسنامه کامل ومفیدی می باشد. دراین بخش سعی شده تا تمامی مطالب ونکات کلیدی درس به زبانی ساده و روان همراه با مثال های متعدد بیان شود. هربخش دارای پرسش های چهارگزینه ای فراوان و متنوعی از پرسش های تالیفی و کنکور و … می باشد. تعدادی ازاین سوالات با شماره های رنگی تدوین شده ومختص داوطلبانی است که فرصت اندکی برای مطالعه دارند. هم چنین دربخش هایی ازاین مجموعه پرسش هایی تحت عنوان سری  گنجانده شده و مناسب برای فراگیرانی است که به سوالات ساده بسنده نمی کنند و به دنبال سوالات سخت وچالشی هستند. پاسخ تشریحی سوالات درپایان هرفصل جمع آوری شده است. درانتهای کتاب بخشی با عنوان ضمائم طراحی شده وشامل آزمون جامع کنکورسراسری سال 95 و96 به همراه پاسخ تشریحی می باشد.

کتاب پرسش های چهارگزینه ای فیزیک دهم تجربی در انتشارات خیلی سبز به تالیف رضا سبزمیدانی، احمد مصلایی و نوید شاهی به چاپ رسیده است.

توضیحات تکمیلی

وزن 840 g
ابعاد 285 × 205 mm
موضوع

تست

تعداد صفحه

338

قطع

رحلی

نوع جلد

جلد نرم

سال انتشار

1398

برشی از متن کتاب

جامد: مواد درحالت جامد دارای ویژگی های زیرهستند: فاصله بین ذرات، کم ودرحدود یک آنگستروم است. ذره ها تحت تاثیرنیروهایی که به هم وارد می کنند، درمکان های مشخصی نسبت به هم قرارمی گیرند و دراطراف آن نوسان های کوچکی انجام می دهند. این را هم بدانید که نیروهایی که ذره ها به هم وارد می کنند عمدتا الکتریکی هستند. نیروهای بین ذره ای قوی باعث می شود اجسام جامد تراکم ناپذیرباشند وحجم و شکل ثابتی داشته باشند. وقتی جسم جامد گرم می شود، دامنه ی نوسان ذره های آن بیشترمی شود وجسم منبسط می شود. مدل شبکه ی بلوری جسم جامد: با این مدل می توانیم خیلی ازرفتارهای یک جسم جامد را بهتردرک کنیم. دراین مدل اتم ها را مانند گوی هایی درنظرمی گیرند که با فنرهای ریزی به گوی های مجاورمتصل اند. این فنرها به مولکول اجازه می دهند دریک فضای محدود درجهت های مخالف نوسان کنند. وقتی جسم جامد را متراکم می کنیم، فاصله ی گوی ها ازحد معینی کم ترمی شود و فنرهای بین گوی ها متراکم می شوند.

 

فهرست

فصل اول: فیزیک واندازه گیری
درسنامه 1: الفبای زندگی
درسنامه 2: خطا دقت تخمین
درسنامه 3: چگالی
پاسخ نامه تشریحی
فصل دوم: کار
انرژی وتوان
درسنامه 1: مفهوم کاروانرژی
درسنامه 2: ارتباط بین کاروانرژی مکانیکی
درسنامه 3: توان وبازده
پاسخ نامه تشریحی
فصل سوم: ویژگی های فیزیکی مواد
درسنامه 1: ویژگی های ماده
درسنامه 2: مفهوم فشار
درسنامه 3: اصل پاسکال
درسنامه 4: کاربرد اصل هم فشاری
درسنامه 5: شناوری
درسنامه 6: معادله پیوستگی
پاسخ نامه تشریحی
فصل چهارم: دما وگرما
درسنامه 1: دما ودما سنجی
درسنامه 2: انبساط
درسنامه 3: گرما واثرآن براجسام
درسنامه 4: تعادل گرمایی
درسنامه 5: گرما چطورمنتقل می شود؟
درسنامه 6: رابطه ی نسبی گازها
درسنامه 7: معادله ی حالت
درسنامه 8: مسئله های ترکیبی
پاسخ نامه تشریحی
ضمائم

پاسخ نامه کلیدی

آزمون جامع
سوالات کنکور95
پاسخ تشریحی
آزمون جامع
سوالات کنکور96
پاسخ تشریحی
کتاب نامه

 

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کتاب تست فیزیک 1 دهم [10] تجربی خیلی سبز”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.