کتاب ترمودینامیک مهندسی شیمی (جلد دوم)، اسمیت – کلباسی

10,000 تومان

(سیستم متریک و مهندسی)

تألیف: جوزف اسمیت

ترجمه: منصور کلباسی

انتشارات: جهاد دانشگاهی امیر کبیر

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

توضیحات

کتاب ترمودینامیک مهندسی شیمی جلد دوم به تالیف جوزف ماک اسمیت و ترجمه منصور کلباسی در انتشارات جهاد دانشگاهی به چاپ رسیده است.

لغت ترمودینامیک به معنی قدرت گرما و یا توان ناشی از گرماست که منعکس کننده ی منشاء آن در تحلیل ماشین های بخار است. از نقطه نظر علم جدید، ترمودینامیک با تغییر شکل تمام انواع انرژی از نوعی به نوعی دیگر سر وکار دارد؛ محدودیت های کلی که در آن چنین تغییراتی رخ می دهد به عنوان قوانین اول و دوم ترمودینامیک شناخته می شود. این قوانین را نمی توان از طریق ریاضی اثبات نمود زیرا اعتبار آنها بر مبنای تجزیه است، با تخصیص بیان ریاضی، این قوانین منتهی به شبکه ای از معادلات می شود که از آن حوزه ی وسیعی از نتایج عملی و مباحث استنتاج می گردد. کاربرد جامع این علم بدین معناست که هم به وسیله ی فیزیکدانان و شیمی دانان و هم به وسیله ی مهندسین مورد استفاده قرار می گیرد؛ اصول اساسی همیشه مشابهند لکن کاربردها متفاوت می باشند، مهندس شیمی باید با مسائل متعدد مواجه و از عهده حل آن برآید. از میان مهمترین آنها، تعیین گرما و کار لازم برای فرآیندهای فیزیکی و شیمیایی، تعیین شرایط تعادل برای واکنش های شیمیایی و برای انتقال مواد شیمیائی بین فازها است. محتویات کتاب به گونه ای است که برای دانشجویان همه ی رشته های مهندسی و علوم قابل استفاده بوده و برای رشته ی مهندسی شیمی از ویژگی خاصی برخوردار است. هدف این کتاب میسر نمودن بررسی معارفه ای ترمودینامیک از دیدگاه یک مهندس شیمی است. جستجو برای ارائه ی مطالب به روشی که تفهیم آن به وسیله ی دانشجوی متوسط امکانپذیر بوده و در عین حال معیار دقت و سختی مورد تقاضا توسط تحلیل ترمودینامیکی قابل درک حفظ گردیده باشد نیز به عمل آمده است.

کتاب ترمودینامیک مهندسی شیمی جلد دوم در انتشارات جهاد دانشگاهی به تالیف جوزف ماک اسمیت و ترجمه منصور کلباسی به چاپ رسیده است.

توضیحات تکمیلی

وزن 430 g
ابعاد 235 × 165 mm
موضوع

مهندسی شیمی

فهرست

فصل 12- تعادل فاز در فشارهای پائین تا متوسط

فصل 13- ترمودینامیک محلول

فصل 14 خواص ترمودینامیکی و VLE توسط معادلات حالت

فصل 15- تعادل واکنش شیمیائی

فهرست علائم

 

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کتاب ترمودینامیک مهندسی شیمی (جلد دوم)، اسمیت – کلباسی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.