کتاب بلدم بنویسم، بلدم بخوانم 8 – سرمشق

1,500 تومان

(مجموعه بازی های خلاق آموزشی)

(پرورش زبان آموزی – ویژه گروه سنی 6 سال)

مولف: آذر کتابی

تصویرگر: لاله ضیایی

انتشارات: سرمشق

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

توضیحات

کتاب بلدم بنویسم، بلدم بخوانم جلد هشتم از مجموعه ی بازی های خلاق آموزشی، نوشته ى آذر کتابی و تصویرگری لاله ضیایی توسط انتشارات سرمشق به چاپ رسیده است.

هدف این کتاب پرورش زبان آموزی با روش آموزش اشکال در قالب داستان و فعالیت های متناسب با هدف می باشد. کتاب دارای دو بخش است. در بخش اول یک داستان در نظر گرفته شده است. در این داستان گربه ای به نام ” پیشی “، دوست دارد زودتر خواندن و نوشتن را بیاموزد و با سواد شود. یک روز پیشی توپش را سوت می کند و توپ آن قدر دور می شود که به شکل یک نفطه در می آید، او این شکل را در نوشته ها دیده است و شکل آن را روی کاغذ می کشد و به مادرش نشان می دهد. مادرش به او می گوید اسم ” . ” علامت نقطه است و پیشی این شکل را شبیه دکمه ى لباس مادرش و چشم های ماهی می بیند. مادر او یک تکه سیم به او می دهد و او سیم را به شکل های مختلف در می آورد و به جهت های مختلف می چرخاند واین شکل ها را در وسایل مختلف اطرافش جستجو می کند. پیشی سیم صاف را در تیر چراغ برق و سرسره، آدم دراز کشیده می بیند. او سیم را خم می کند و شکل ” L ” را در پسر نشسته کنار دیوار، دختر روبه روی تلویزیون و پشتی صندلی می بیند. شکل ” V ” برای پیشی یادآور، آدم دست به کمر و شکل ” U ” شبیه بدن مادر پیشی، در خانه و تونل قطار بود. پیشی سیم را خم می کند و با آن شکل های مختلف می سازد و مشابه آن ها را در اطراف می بیند. برای هر کدام از شکل ها یک فعالیت از کودک خواسته شده است. او باید شکل را در اطراف خود جستجو کند و آن ها را نقاشی کند. این روش به کودک کمک می کند تا دنیای اطرافش را بهتر ببیند و بتواند شکل ها را تشخیص دهد. کودک می تواند با ترکیب این شکل ها، اشکال پیچیده تر بسازد. در بخش دوم چند فعالیت مانند نقاشی و گردش در پارک، داستان سازی بر اساس تصاویر، تکمیل داستان های نیمه کاره و طرح های آن ها و بازی و سرگرمی در نظر گرفته شده است. کتاب مصور و رنگی است و برای کودکان گروه سنی ۶ سال مناسب می باشد.

 

توضیحات تکمیلی

وزن90 g
ابعاد290 × 220 mm
موضوع

پیش دبستانی

تعداد صفحه

23

قطع

رحلی

نوع جلد

جلد نرم

نوبت چاپ

2

برشی از متن کتاب

پیشی کوچولو یاد گرفته بنویسد.

پیشی کوچولو که اسمش دست و پا سفید است، خیلی دوست دارد چیز های تازه یاد بگیرد. پس با دقت به همه چیز دست می زند. همه چیز را خوب نگاه می کند و به همه چیز هم خوب گوش می کند. او دلش می خواهد زود تر با سواد شود تا بتواند نوشته های توی کتاب یا روی دیوار یا روی مغازه ها را بخواند.

روزی اتفاق خیلی جالبی برایش افتاد. او در حال توپ بازی با دوستش، پیشی پلنگی با پایش توپ را شوت کرد. توپ آن قدر دور و دور تر رفت که شبیه یک نقطه شد. پیشی پلنگی به سرعت به دنبال توپ دوید. اما پیشی دست و پا سفید به فکر فرو رفت.

چه فکری؟

فکر این که این شکل را توی خیلی از نوشته ها دیده است. پس معطل نکرد. خودش را مامانش رساند و با مداد، شکلی را که دیده بود، روی کاغذ کشید.

مامان! به این شکل چه می گوید؟

مامان گفت: ” نقطه. ”

هورا! پیشی دست و پا سفید اسم یک شکل را یاد گرفت.

بعد مثل همه ی بچه ها، همه جا دنبال شکل هایی گشت که شبیه نقطه بودند. چه قدر شکل پیدا کرد …

– نقطه شبیه چشم های ماهی کوچولو .

نقطه شبیه دکمه بلوز مامان .

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کتاب بلدم بنویسم، بلدم بخوانم 8 – سرمشق”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.