کتاب اصول علم اقتصاد 1 – دهقانی

46,000 تومان

موجود

  • کتاب درسی اقتصاد خرد
  • مولف: دکتر علی دهقانی 
  • انتشارات: آوا قلم 

کتاب اصول علم اقتصاد (جلد اول) به قلم علی دهقانی در انتشارات آوا قلم به چاپ رسیده است.

این کتاب به عنوان کتاب درسی اقتصاد خرد، برای کلیه ی دانشجویان رشته های مدیریت، حسابداری، مهندسی صنایع، مالی و طیف وسیعی از رشته های مشابه دانشگاهی و بر اساس سرفصل های مصوب و هماهنگ با این درس تهیه و تدوین شده است. در این اثر سعی گردیده که مفاهیم و سرفصل های درس اقتصاد خرد، به زبانی ساده و به گونه ای روان و مفهومی و با بهره گیری نه چندان زیاد از ریاضیات ارائه گردد.

ساختار این اثر به گونه ای است که دانشجویان بعد از آشنایی با عنوان های مطرح شده، مطالب هر فصل را به روش توصیفی و نموداری و همراه با مثال های حل شده فرا می گیرند. در انتهای هر فصل نیز خلاصه ی مفیدی از مطالب، همراه با واژگان کلیدی و مجموعه ای از پرسش ها و تمرین ها برای فراگیری بهتر مطالب و آزمون دانشجویان از نظر یادگیری مطالب، آمده است. کتاب مذکور مشتمل بر هشت فصل می باشد:  1- مقدمه ای بر اقتصاد خرد  2- تقاضا، عرضه و تعادل در بازار 3- انواع کشش 4- نظریه رفتار مصرف کننده  5- نظریه رفتار تولیدکننده  6- نظریه هزینه  7- بازار رقابت کامل  8- بازار انحصار کامل در فروش

فصل اول، مخاطب را با برخی از مفاهیم در اقتصاد خرد آشنا می کند. فصل دوم، به  بررسی تقاضا، عرضه و تعادل در بازار، می پردازد. فصل سوم، توضیحات کاملی پیرامون کشش های قیمتی تقاضا و هم چنین انواعی از کشش ها را ارائه می دهد. فصل های چهارم و پنجم، نظریه های مربوط به رفتار مصرف کنندگان و تولیدکنندگان را مورد بررسی قرار می دهند. فصل ششم نظریه ی هزینه و مطالب مرتبط با آن را توصیف می کند. فصل های هفتم و هشتم، به انواع ساختارهای بازار مانند رقابت کامل و انحصار کامل می پردازند.

بخش پایانی کتاب نیز به پاسخ تشریحی مجموعه پرسش ها و تمرین های انتهایی کلیه ی فصل های کتاب می پردازد که از ویژگی های مهم این کتاب به شمار می رود.

اطلاعات بیشتر

وزن460 g
ابعاد230 × 160 mm
تعداد صفحات

سال انتشار

قطع

نوبت چاپ

نوع جلد

فهرست

فصل 1- مقدمه ای بر اقتصاد خرد

فصل 2- تقاضا، عرضه و تعادل در بازار

فصل 3- انواع کشش

فصل 4- نظریه رفتار مصرف کننده

فصل 5- نظریه رفتار تولیدکننده

فصل 6- نظریه هزینه

فصل 7- بازار رقابت کامل

فصل 8- بازار انحصار کامل در فروش

پاسخنامه: پاسخ پرسش ها و تمرین های فصل های اول تا هشتم

واژه نامه

منابع و خواندنی های پیشنهادی

Be the first to review “کتاب اصول علم اقتصاد 1 – دهقانی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

فهرست فروشگاه

-علم-اقتصاد-1-دهقانی-1

کتاب اصول علم اقتصاد 1 - دهقانی

46,000 تومان

افزودن به سبد