کتاب اصول آنالیز ریاضی – والتر رودین/ علی اکبر عالم زاده

35,000 تومان

تالیف: والتر رودین

ترجمه: علی اکبر عالم زاده

انتشارات: علمی و فنی

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

توضیحات

کتاب اصول آنالیز ریاضی تالیف والتر رودین و ترجمه علی اکبر عالم زاده توسط نشر علمی و فنی به چاپ رسیده است.

تمامی دانشجویان در رشته های مختلف فنی و مهندسی ملزم به گذراندن چند واحد درس ریاضی به صورت عمومی و تخصصی می باشند، درس “آنالیز ریاضی” نیز یکی از این دروس تخصصی است که برای دانشجویان سال آخر کارشناسی و سال اول کارشناسی ارشد ارائه می شود.

کتاب “اصول آنالیز ریاضی” به عنوان کتاب برگزیده در رشته ریاضی، با زبانی ساده و روان و به صورت جامع و کاربردی مباحث نسبتاً پیچیده و پُرتَکلّف درس آنالیز ریاضی را آموزش می دهد‌، و با ارائه ی مثال های کاربردی و طبقه بندی شده، یادگیری مخاطب را به حداکثر می رساند. کتاب مذکور متشکل از ۱۱ فصل می باشد که عبارتند از: ۱‐ دستگاه های اعداد حقیقی و مختلط ۲‐ توپولوژی پایه ۳‐ دنباله ها و سری های عددی ۴‐ پیوستگی ۵‐ مشتق گیری ۶‐ انتگرال ریمان اشتیل یس ۷‐ دنباله و سری های توابع ۸‐ چند توابع خاص ۹‐ توابع چند متغیره ۱۰‐ انتگرال گیری از فرم های دیفرانسیل ۱۱‐ نظریه لبگ

مؤلف در فصول اول و دوم فضاهای اقلیدسی، میدان مختلط، مجموعه های مرتب، مجموعه های متناهی، شمارش پذیر و شمارش ناپذیر، مجموعه های کامل و همبند و … را شرح می دهد. در فصول سوم و چهارم مخاطب را با دنباله های همگرا، زیر دنباله ها، دنباله های کشی، سری ها، آزمون های ریشه و نسبت، همگرایی مطلق، حدود توابع، پیوستگی و فشردگی و … آشنا می کند. در فصول پنجم و ششم چگونگی مشتق گیری از یک تابع حقیقی، قضایای مقدار میانگین، قضیه تیلور، خواص انتگرال، انتگرال گیری از توابع برداری، خواص انتگرال و … را مورد بحث و بررسی قرار می دهد. در فصول هفتم و هشتم همگرایی های یکنواخت، پیوستگی، مشتق گیری، قضیه استون ‐ وابیراشتراس، سری های توانی، توابع نمایی، مثلثاتی و لگاریتمی، تابع گاما و … را شرح می دهد. در فصول نهم و دهم تبدیلات خطی، اصل انقباض، دترمینان ها، قضیه رتبه، مشتقات مراتب بالاتر، افراز های واحد، سادک ها و زنجیر ها، قضیه استوکس و … را بیان می کند. و نهایتاً در فصل یازدهم تابع های اندازه پذیر، توابع ساده، ساختن اندازه لبگ، انتگرال گیری از توابع مختلط و … را مورد بررسی قرار می دهد.

کتاب اصول آنالیز ریاضی تالیف والتر رودین و ترجمه علی اکبر عالم زاده توسط انتشارات علمی و فنی به چاپ رسیده است.

 

تامین محتوا: تحریریه فروشگاه اینترنتی کتابانه

توضیحات تکمیلی

وزن 660 g
ابعاد 230 × 165 mm
موضوع

علوم ریاضی

تعداد صفحه

458

قطع

وزیری

نوع جلد

جلد نرم

نوبت چاپ

26

سال انتشار

1394

فهرست

فصل ۱‐ دستگاه های اعداد حقیقی و مختلط

فصل ۲‐ توپولوژی پایه

فصل ۳‐ دنباله ها و سری های عددی

فصل ۴‐ پیوستگی

فصل ۵‐ مشتق گیری

فصل ۶‐ انتگرال ریمان اشتیل یس

فصل ۷‐ دنباله و سری های توابع

فصل ۸‐ چند توابع خاص

فصل ۹‐ توابع چند متغیره

فصل ۱۰‐ انتگرال گیری از فرم های دیفرانسیل

فصل ۱۱‐ نظریه لبگ

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کتاب اصول آنالیز ریاضی – والتر رودین/ علی اکبر عالم زاده”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.