کتاب ارزیابی معماری معاصر غرب با معماران جهان – قنبری مطلق

تألیف: مهران قنبری مطلق- رضاباباخانی

انتشارات: سیمای دانش

قیمت برای شما: 48,000 تومان

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

نظر شما درباره ی این کتاب چیست ؟

توضیحات

 كتاب “ارزيابى معمارى معاصرغرب” اثر مهران قنبرى مطلق و رضا بابا خانى توسط انتشارات سيماى دانش به چاپ رسيده است.

تاريخ كوششى نقادانه است به منظور فهم محاسن و تشخيص مسير تحول پايدار كه جنبه پويا و متحرك دارد. يكى از مهم ترين آيتم هاى بهينه سازى ساختارزيرفضاهاى مختلف شهرى از نگاه معمارى سبزوپايدار، درك زمان و مقياس حركت انسان درهر مكان است. دراين امر، تجزيه و تحليل گرايش ها و ارزيابى كاركرد معماران معاصر جهان همان بيان تاريخى است كه طى كرده و مى كنيم. كتاب ارزيابى معمارى معاصر به گونه اى تأليف شده كه با آن مى توان دركمترين زمان ممكن در محيط هاى آموزشى عالى وپژوهشى با نظريه و شخصيت معمارى در معماران جهان آشنا شد. ارزيابى معمارى معاصرغرب؛ منبع قابل استفاده اى براى رشته هاى معمارى و عمران در مقاطع كارشناسى تا دكترى است.كتاب ارزيابى معمارى معاصر غرب، ارزيابى و شناخت نظريه هاى معمارى معماران جهان را همراه با قياس نمونه طرح هاى ارائه و اجرا شده آن ها به ما مى رساند تا براى آفرينش يك اثرهنرى سبزوپايدار تصميم گرفته و به يك روش يا روش هاى بهينه كاربردى از نگاه معمارى در نهايت عقل گرايى دست يابيم. شناخت و تحليل سبك ها و مكاتب معمارى ازاواسط قرن نوزدهم تا عصر حاضر، موضوعى است كه اساسى در كتاب ارزيابى معمارى معاص غرب به آن پرداخته شده است.

كتاب “ارزيابى معمارى معاصرغرب” اثر مهران قنبرى مطلق و رضا بابا خانى توسط انتشارات سيماى دانش به چاپ رسيده است.

توضیحات تکمیلی

وزن 700 g
ابعاد 232 × 170 mm
موضوع

معماری

تعداد صفحه

485

قطع

وزیری

نوع جلد

جلد نرم

نوبت چاپ

1

سال انتشار

1395

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کتاب ارزیابی معماری معاصر غرب با معماران جهان – قنبری مطلق”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

برشی از متن کتاب

“بدين ترتيب طى چندين سال دانشگاه در صدردانشگاه هاى ايالات متحده قرارگرفت. ويليام توماس پس از مدعى رابرت پارك را به دانشگاه شيكاگو دعوت كرد. رابرت پارك سال ١٩١٦ پس از ورود به دانشگاه شيكاگو مقاله اى تحت عنوان ” شهر: پيشنهادى براى تحقيق درباره رفتار انسان  در محيط شهرى” نوشت. دراين اثر پارك جامعه رابه اورگانيسم تشبيه مى كند. البته او در استفاده از اين مدل تنها نبود. وجامعه شناسان ديگرى هم دراوايل قرن بيستم به همين شكل به علوم زيستى روى آورده بودند. مفاهيم مانند انطباق، تكامل اجتماعى و كاركرد هنوزهم در جامعه شناسى متداول است. اوطى سلسله مقالات دقيقى، به طرح مسائل شهرى نظير زندگى ماشين شهرى و فساد ناشى ازآن و زمينه هاى پيدايش تبهكارى پرداخت.

او شهر را آزمايشگاه ممتازى تشخيص داده بود كه درآن توانست انسان شهرى نوظهورى را كه درجامعه صنعتى آفريده بود مورد بررسى قراردهد. اين مطالعات سرآغازى براى مكتب شيكاگو به شمارمى آيد.

دراين دوره علاقه به استفاده از نظريات داروين درمورد مسائل اجتماعى رواج داشت. نيروهاى غير شخصى اما عقلانى كه داروين در طبيعت مشخص كرده بود، به نظرمى رسيد درجامعه نيز ديده شوند.

بدون شك نيروهاى اجتماعى به اندازه نيروهاى طبيعى پيچيده بودند. پارك علاقه مند بود تا جامعه شناسى را از قيد فلسفه خلاص كندو آن را به علم نزديك سازد به همين دليل او فكر مى كرد كه مدل بيولوژيكى بهترين وسيله براى نزديك شدن به علم است.”

فهرست

فصل اول – آشنايى با سبك و گرايش هاى هنرومعمارى معاصر:

( شنايى با گرايش هاى هنرى معاصر از قرن ١٩ تا ٢١

آشنايى با اصطلاحات گرايش هاى هنرى مختلف

آشنايى با سبك و گرايش هاى معمارى معاصر

معمارى مدرن و معمارى بعد از مدرن

معمارى سبزوپايدار

جدول آشنايى با ايده و خواستگاه لغات در سبك هاى معمارى

جدول انگاره و پندارهاى معمارى پديدارساز مطرح

اصطلاحات معمارى به زبان هاى مختلف

جدول ايده و اهداف شاخص درسبك هاى مختلف معمارى

جدول شناخت بنيان گذاران و نظريه پردازان معمارى جهان)

فصل دوم- آشنايى با معمارى معماران جهان:

(جدول خلاصه اطلاعات ١٩٩ معمار جهان

معرفى و شناخت معماران برگزيده جهان

شناخت جوايز معمارى برترمعماران جهان

شناخت آثار معماران جهان در ايران

نمونه گفتار از معماران معاصر

فهرست از معماران كشورهاى مختلف جهان

معرفى معماران برتر زن جهان

جمع بندى و نتيجه گيرى)

فروشگاه آنلاین کتاب | کتابانه

لذت خرید کتاب به صورت آنلاین

مردم ایران به دسترسی آسان به کالاهای مورد نیاز خود علاقه‌مند هستند؛ اما بسیاری باور دارند که خرید کتاب در برخی نقاط کشور، بسیار سخت و یا غیر ممکن است. از طرفی بسیاری از ناشران به دلیل پهناور بودن کشورمان و نیز هزینه‌های بالای بازاریابی و توزیع، به تمام بازار و موقعیت‌های فروش دسترسی ندارند؛ فضایی که چه ناشران بزرگ و مشهور و چه ناشران کوچک و کمتر شناخته‌شده، در آن گرفتار هستند. میروک با مدیریت مرتضی محرابی سعی کرده است به عنوان توزیع کننده کتاب و محصولات فرهنگی در فضای مجازی به کمتر کردن فاصله میان ناشرین و مصرف کنندگان کمک کند و مشتریان را به‌راحتی به طیف گسترده‌ای از محصولات، با استفاده از رایانه و یا تلفن همراه، در مکان و زمان دلخواه‌شان متصل کند.