کتاب آیین نامه طراحی ساختمان ها در برابر زلزله اساندارد 2008 – نوآور

19,000 تومان

(نکات جامع و سوالات طبقه بندی شده آزمون های نظام مهندسی)

تألیف: محمد حسین علیزاده

انتشارات: نوآور

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

توضیحات

کتاب آیین نامه طراحی ساختمان ها در برابر زلزله اساندارد 2008 (نکات جامع و سئوالات طبقه بندی شده آزمون های نظام مهندسی) به تألیف محمد حسین علیزاده در نشر نوآور به چاپ رسیده است.

هدف از تدوین و تعیین مقررات آیین نامه 2800 آن است که در هنگام وقوع زلزله های شدید، ساختمان های با اهمیت متوسط آسیب عمده سازه ای و غیر سازه ای ندیده و تلفات جانی حداقل باشد و ساختمان ها در هنگام وقوع زلزله های خیلی شدید، ایستایی خود را حفظ کرده و ریزش نکند. ساختمان های با اهمیت خیلی زیاد، در هنگام وقوع زلزله های شدید تغییر مقاومت و سختی در اجزای سازه ای و غیر سازه ای نداشته و به گونه ای باشد که بی وقفه قابلیت بهره وری از آن وجود داشته باشد، همچنین  این ساختمان ها می بایست در هنگام وقوع زلزله های خیلی شدید حداقل آسیب را دیده و قابل مرمت سریع باشند. این کتاب حاوی نکات کلیدی آزمون نظام مهندسی طبق آخرین ویرایش آیین نامه طراحی ساختمان ها در برابر زلزله (ویرایش چهارم استاندارد 2800) می باشد که سوالات مهم طبقه بندی شده آزمون های نظام مهندسی رشته عمران محاسبات، عمران نظارت و عمران اجرا در آن ارائه شده است.

کتاب آیین نامه طراحی ساختمان ها در برابر زلزله اساندارد 2008 (نکات جامع و سئوالات طبقه بندی شده آزمون های نظام مهندسی) به تألیف محمد حسین علیزاده در انتشارات نوآور به چاپ رسیده است.

 

تامین محتوا: تحریریه فروشگاه اینترنتی کتابانه

توضیحات تکمیلی

وزن 220 g
ابعاد 210 × 145 mm
موضوع

مهندسی عمران

تعداد صفحه

208

قطع

رقعی

نوع جلد

جلد نرم

نوبت چاپ

5

سال انتشار

1397

فهرست

1- نکات آیین نامه طراحی ساختمان ها در برابر زلزله

2- تحلیل استاتیکی غیر خطی یک سازه

3- تغییر شکل دیافراگم ها

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کتاب آیین نامه طراحی ساختمان ها در برابر زلزله اساندارد 2008 – نوآور”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

کتاب آیین نامه طراحی ساختمان ها در برابر زلزله (استاندارد 2800)

25,000 تومان

(ویـــــراســــت چهــــارم)

انتشارات: مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

توضیحات

کتاب آیین نامه طراحی ساختمان ها در برابر زلزله تألیف کمیته دائمی بازنگری آیین نامه طراحی ساختمان ها در برابر زلزله توسط نشر مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به چاپ رسیده است.

در جهت عزم ملی و برنامه های دولت برای کاهش خسارات وارده پدیده زلزله، نقش موثر و سازنده «آیین نامه طراحی ساختمان ها در برابر زلزله» در ترویج ساخت و ساز ایمن بر همگان مشخص است. وقوع زمین لرزه های شدید در ایران و سایر نقاط جهان، موجب شده تا تغییراتی در آیین نامه های طراحی ساختمان در مقابل این پدیده وحشتناک به وجود آید و اطلاعات جدید و به روزی با توجه به پیشرفت صنعت ساختمان سازی در برداشته باشد؛ به همین جهت تجدیدنظر این آیین نامه در هر پنج سال باید صورت پذیرد. کتاب حاضر نیز در طول قریب به پنج سال تلاش مداوم و مستمر توسط چندین استاد دانشگاه و پژوهشگران، تهیه و تدوین گردیده است و با بیان نمودن تمامی بخش های بوجود آمدن زمین لرزه و آیین نامه های طراحی ساختمان ها، توانسته است اطلاعات مفیدی در اختیار خوانندگان قرار دهد و تلاش برای اجرای فراگیری آن می تواند نقش بسزایی در ضابطه مند نمودن ساخت و ساز در کشور و کاهش خسارات ناشی از زلزله داشته باشد.

کتاب آیین نامه طراحی ساختمان ها در برابر زلزله تألیف کمیته دائمی بازنگری آیین نامه طراحی ساختمان ها در برابر زلزله توسط انتشارات مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی به چاپ رسیده است.

 

تامین محتوا: تحریریه فروشگاه اینترنتی کتابانه

توضیحات تکمیلی

وزن 370 g
ابعاد 235 × 170 mm
موضوع

مهندسی عمران – معماری – مهندسی شهرسازی

تعداد صفحه

240

قطع

وزیری

نوع جلد

نرم

نوبت چاپ

21

سال انتشار

1398

برشی از متن کتاب

آیین نامه حدود کاربرد برای طرح و اجرای ساختمان های بتن آرمه، فولادی، چوبی و ساختمان های با مصالح بنایی به کار می رود. سازه های زیر مشمول این آیین نامه نیستند: سازه های خاص مانند سد ها، پل ها، اسکله ها و سازه های دریایی و نیروگاه های هسته ای. در طرح این ساختمان ها باید ضوابط ویژه ای که در آیین نامه های خاص آنها تعیین می شود، رعایت گردد. در این ضوابط ویژه، در هر حال شتاب مبنای طرح نباید کمتر از مقدار مندرج در این آیین نامه در نظر گرفته شود. در مواردی که برای این ساختمان ها مطالعات خاص لرزه خیزی ساختگاه انجام می شود، نتیجه آن ها می تواند ملاک عمل قرار گیرد، مشروط بر آن که مقادیر طیف طرح ویژه ساختگاه از 80 درصد مقادیر طیف طرح استاندارد بدون در نظر گرفتن ضرایب اهمیت I و رفتار Ru، کمتر نباشد. ساختمان های آجری مسلح و ساختمان های بلوک سیمانی مسلح که در آن ها از مصالح بنایی برای تحمل فشار و از میلگرد های فولادی برای تحمل کشش استفاده می شود، مشمول ضوابط و مقررات فصل سوم این آیین نامه می شوند. طراحی این گونه ساختمان ها تا زمانی که آیین نامه ویژه ای در مورد آن ها تدوین نگردیده است، باید بر اساس یکی از آیین نامه های معتبر بین المللی باشد.

فهرست

فصل اول: کلیات
زلزله های مبنای طراحی
ملاحظات معماری
گروه بندی ساختمان ها بر حسب اهمیت
گروه بندی ساختمان ها بر حسب سیستم سازه ای

فصل دوم: حرکت زمین
نسبت شتاب مبنای طرح A
طبقه بندی نوع زمین
طیف طرح استاندارد
تاریخچه زمانی شتاب

فصل سوم: ضوابط طراحی لرزه ای سازه های ساختمانی
ملاحظات کلی
روش های تحلیل سازه
روش تحلیل استاتیکی معادل
روش های تحلیل دینامیکی خطی
طراحی اجزای سازه ای که جزئی از سیستم باربر جانبی نیستند
روش ساده شده تحلیل و طراحی

فصل چهارم: ضوابط طراحی لرزه ای اجزای غیر سازه ای
نیروی زلزله
مهار اجزای غیر سازه ای
ضوابط خاص اجزای مکانیکی و برقی

فصل پنجم: ضوابط طراحی لرزه ای سازه های غیر ساختمانی
ضوابط تحلیل و طراحی سازه های غیر ساختمانی مشابه ساختمان ها
ضوابط تحلیل و طراحی سازه های غیر ساختمانی غیر مشابه ساختمان ها و متکی بر سازه های دیگر

فصل ششم: الزامات ژئوتکنیکی
شناسایی نوع زمین
ناپایداری های زمین ناشی از زلزله
بزرگنمایی ناشی از توپوگرافی
دیوار نگهبان خاک

فصل هفتم: ضوابط ساختمان های با مصالح بنایی کلافدار
هندسه ساختمان
مصالح
کلاف بندی
نماسازی
خرپشته

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کتاب آیین نامه طراحی ساختمان ها در برابر زلزله (استاندارد 2800)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.