مجموعه کتاب های فرانسه گام به گام – محمدتقی غیاثی (4 جلدی)

195,000 تومان

هم اکنون در انبار موجود نیست - اما میتوانید این محصول را پیش خرید کنید

(جلد اول: آشنایی، جلد دوم: زبان امروز، جلد سوم: متن آسان، جلد چهارم: زبان معیار)

نویسنده: دکتر محمدتقی غیاثی

انتشارات: مروارید

مجموعه کتاب های فرانسه گام به گام (4 جلدی)، اثر دکتر محمدتقی غیاثی توسط نشر مروارید به چاپ رسیده است.

نیاز به خودآموزی که نوآموزان را قدم به قدم از فراگیری الفبا به درک زبان فرانسه معیار برساند، مؤلف را بر آن داشته تا مجموعه ای چهارجلدی تحت عنوان “زبان فرانسه گام به گام” را به رشته ی تحریر درآورد.

جلد اول از این مجموعه با نام “آشنایی” منحصراً به آموزش تلفظ اختصاص یافته است. نگارنده در این مجلد، با ارائه ی تمرین های گوناگون، کوشید است تا نوآموز ضمن فراگیری تلفظ، با ساختار زبان فرانسه نیز آشنا گردد، قدم به قدم پیش رود و احساس یأس نکند. با بررسی افعال، ترجمه ی جمله های آسان و تکمیل جمله های ناقص، زمان و ذوق و استعداد نوآموز مورد بهره برداری قرار گرفته است. هم چنین جهت تقویت تلفظ زبان آموزان، سی متن کوتاه و بسیار ساده که شامل نیازهای اولیه ی بیان می باشند نیز در آخر این جلد ارائه گردیده است. چون همه ی این متن ها ترجمه شده اند، فرصتی برای مطالعه، بازبینی و مرور مطالب آموخته شده را در اختیار مخاطب قرار می دهد. این متن ها به غنای دایره ی واژگان زبان آموز می افزاید و او را در درک متن تواناتر می گرداند.

جلد دوم به فراگیری “زبان امروز فرانسه” اختصاص یافته است. در این مجلد متن های گوناگونی آورده شده که هدفش رفع نیازهای زندگی امروز در فرانسه است. ترجمه ی دقیق کلیه ی متن ها و گسترش زبانشناختی هر متن، گذشته از اینکه به روشنگری ساختار زبان فرانسه یاری می رساند، گنجینه ای از اصطلاحات و ترکیبات معمول و متداول را در اختيار زبان آموز قرار می دهد.

عنوان جلد سوم “متن آسان” است. این جلد یک داستان پلیسی است که یک داستان ساختگی برای آموزش زبان نیست، بلکه متن اصلی می باشد. داستان طوری تنظیم شده است که دو را حل دارد. خواننده می تواند، به دلخواه خود هر راهی را که می پسندد برگزیند. به این ترتیب، او با یک داستان، دو داستان با دو پایان مطالعه می کند. این جلد بر پنج رکن مرتبط استوار گردیده است: 1- متن داستانی 2- ترجمه ی دقیق متن 3- گسترش زبانشناختی متن 4- تمرین مسائل متن 5- توضیحات دستوری

به طور کلی در جلد سوم، مسائل مربوط به فعل جدی تر و علمی تر مورد بحث قرار می گیرد. دنباله ی بحث صفت به تفصیل ادامه دارد، کارکرد و جای ضمیر شخصی مفصلاً مورد بررسی قرار می گیرد، پرسش های غیر مستقیم و تطبیق زمان ها در جمله های غیر مستقیم نیز با جدول های روشن بررسی می گردد.

جلد چهارم مطالعه ی “زبان معیار” می باشد. این جلد، از لحاظ دستوری و ساختار متن ها و درک مفهوم، مکمل و دنباله ی جلد سوم شمرده می شود. فراگیری مطالب این جلد، فرصت و دقت بیشتری را طلب می کند. زبان آموز پس از اتمام این جلد، می تواند هر متنی را درک و ترجمه کند.

 

اطلاعات بیشتر

وزن1290 g
ابعاد210 × 150 mm
تعداد صفحات

سال انتشار

نوبت چاپ

نوع جلد

قطع

Be the first to review “مجموعه کتاب های فرانسه گام به گام – محمدتقی غیاثی (4 جلدی)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نظرات

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.

فهرست فروشگاه

فرانسه-گام-به-گام

مجموعه کتاب های فرانسه گام به گام - محمدتقی غیاثی (4 جلدی)

195,000 تومان

افزودن به سبد