مقاله

معرفی بهترین کتاب های کمک درسی فارسی هفتم

معرفی بهترین کتاب های کمک درسی فارسی هفتم

همان اندازه که درس ریاضی و محاسباتش تا آخرین لحظه تحصیل در مدرسه، خرخره دانش‌آموز را چسبیده و رها نمی‌کند، یا همان‌طور که مفاهیم درس علوم تا جلسه کنکور دست از سر محتویات مغز دانش‌آموز برنمی‌دارد، فارسی هم از همان درس‌های رهانکردنی و مهم است که استفاده از کتاب های کمک درسی فارسی هفتم را ضروری می‌کند.

ازآن‌جایی‌که اهمیت زبان مادری و لزوم یادگیری درست و حسابی‌اش بر هیچ کس پوشیده نیست، بهتراست از همان سال‌های پایه که صددرصد محضِ ورود به کلاس هفتم است، مطالعه ادبیات و درس فارسی را به همان اندازه‌ای که برای یک انتخاب رشته مطلوب ضروری است، در برنامه‌ریزی تحصیلی اهمیت دهیم. البته یادتان نرود که هرچه در بحث یادگیری درس فارسی پایه هفتم عمیق‌تر باشید، برای کنکور هم کارتان آسان‌تر می‌شود و دعای خیر به جان کتابانه و اهالی‌اش می‌کنید! جدا ازشوخی، کمربندهای‌تان را محکم ببندید تا سفر دیگری را برای انتخاب بهترین کتاب های کمک درسی هفتم در درس فارسی آغاز کنیم.   


بهترین کتاب های کمک درسی فارسی هفتم

دربحث چاپ کتاب های کمک آموزشی، انتشارات‌های مختلف در ایران به اندازه‌ای خوب عمل کرده‌اند که واژه”بهترین” می‌تواند به جانِ خیلی از آن‌ها بنشیند. به‌هرحال انتخاب کتابی که به اقتضای سطح درک دانش‌آموز از ادبیات باشد، انتخاب مهمی است. قرار نیست دررویارویی با درس فارسی، دل‌زدگی و کم شدن اشتیاقِ دانش‌آموز را ببینیم. قرار است به آن‌ها این فرصت انتخاب را بدهیم که ضمن مطالعه عمیق درس فارسی، کاربردها و زیبایی‌های زبان مادری را یاد بگیرند و البته خیلی نامحسوس و غیرتهدیدآمیز! اشاره کنیم که این پروسه می‌تواند به‌شدت در انتخاب رشته دلخواه دانش آموزان و صدالبته در موفقیت کنکوری‌ها موثر باشد. به همین خاطر، در ادامه به بررسی کتاب کمک درسی فارسی هفتم می‌پردازیم.


بهترین کتاب های کار فارسی هفتم

کتاب های کار فارسی هفتم، همه‌کاره و یک پاسخ‌گوی کلی به نیازهای دانش‌آموزان در سطوح مختلف هستند. درحقیقت اگر نیازآموزشی خاصی ندارید، مثلا درس‌نامه‌های طولانی یا پرسش‌های 4گزینه‌ای متعدد و زیاد درکنار آزمون‌های طراحی‌شده جهت ورود به مدارس ویژه، در برنامه‌تان نیست، کتاب کار فارسی هفتم از بهترین گزینه‌ها برای شما است. همان‌طور که اشاره کردیم، این کتاب ها همه جنبه‌های آموزش فارسی را به صورت تقریبا یکسان موردتوجه قرار می‌دهند و ازاین جهت داشتن کتاب کار فارسی هفتم در خانه هرکلاس هفتمی ضروری است.

خرید کتاب کارپوچینو فارسی هفتم گاج

کتاب کار پوچینو فارسی هفتم گاج

انتشارات گاج کتاب های کار را با عنوان کارپوچینو منتشر کرده است اما بهتراست گول نخورید و فکر نکنید کارپوچینو به اندازه لذت نوشیدن کاپوچینو می‌تواند برای‌تان دلچسب باشد! واقعیت این است که خواندن کتاب های فارسی مخصوصا از انتشارات متعهدی مانند گاج، می‌تواند خیلی بیشتر از آن نوشیدنیِ معروف، تاثیرگذار باشد و به مطالعه مشتاق‌تان کند.

القصه کتاب های کارپوچینوی گاج، هم درس‌نامه دارد و هم نمونه‌سوال‌های زیاد و متنوع. هم برای آموزش مناسب است و هم برای خودارزیابی از طریق حل سوال‌هایش. یک گزینه تمام‌عیار برای کلاس‌هفتمی‌ها!


خرید کتاب کار فارسی هفتم خیلی سبز

کتاب کار فارسی هفتم خیلی سبز

یادگیری فارسی هفتم یقینا با لحن و بیان شیرین و صمیمی مولفین انتشارات خیلی سبز، آسان‌تر می‌شود. انتشارات خیلی سبز، کتاب فارسی هفتم از سری کتاب کار خیلی سبز را با هدف بمبارانی از تمرین‌های نزدیک به کتاب درسی و حتی فراتراز آن، به چاپ رسانده است. شما با کتابی روبه رو هستید که در کنار درس‌نامه‌ها، انواع و اقسام تمرینات نزدیک به امتحانات مدارس را روبه‌روی تان قرار می‌دهد و مثل یک معلم مهربان اما سخت‌پسند! جواب سوال‌هارا می‌خواهد.

البته در خرید اینترنتی کتاب های کمک آموزشی فارسی هفتم،  بهتراست بدانید که کتاب های کار در بعضی از موارد، پاسخ‌نامه مفصل تشریحی ندارند و باید با همراهی دبیر مربوطه، حل و رفع اشکال شوند.


خرید کتاب شاهکار فارسی هفتم کلاغ سپید

کتاب شاهکار فارسی هفتم کلاغ سپید

کتاب شاهکار فارسی هفتم را انتشارات کلاغ سپید خلق کرده است. این کتاب دقیقا هم شاهکار است و هم یک گام به گامِ همه‌چیزتمام! البته شاخک‌های شیطنت‌تان را غیرفعال کنید! چون این گام به گام از آن گام به گام‌های معلم را به خانه ببرید، نیست! بلکه در هرگام، آرام‌آرام مباحث را توضیح داده و مطابق با سرفصل‌های کتاب درسی پیش می‌رود.

درس‌نامه‌های مختصر و کاربردی در کنار دریایی از تمرینات متنوع که به دلیل نداشتن پاسخ می‌تواند ابزار دست معلم‌ در امتحانات باشد و البته وجود بانک تستی که پاسخ‌هایی کاملا تشریحی دارد، از مزیت‌های قابل‌توجه کتاب های شاهکار کلاغ سپید هستند.


بهترین کتاب های تیزهوشان فارسی هفتم

انتخاب بسیاری از دانش‌آموزان پایه هفتم این است که از همان اول میخ ادبیات را محکم بکوبند تا در کنکور سال‌های آتی رستگار شوند! شاید هم برای آزمون خاصی مثل سمپاد یا تیزهوشان آماده می‌شوند و تست‌های سایر کتاب های کمک آموزشی برای‌شان کافی نیست. به همین دلیل سراغ همه فن حریف‌ترین نوع کتاب کمک آموزشی، یعنی کتاب های تیزهوشان و نمونه دولتی فارسی هفتم می‌روند. بررسی عملکرد انتشارات‌های مختلف در زمینه چاپ بهترین کتاب کمک آموزشی فارسی هفتم، آن‌هم از نوعِ تیزهوشانش، قابل‌توجه است: 

خرید کتاب تیزهوشان فارسی هفتم [7] خیلی سبز

کتاب تیزهوشان فارسی هفتم خیلی سبز  

کتاب تیزهوشان فارسی هفتم از انتشارات خیلی‌سبز، منبعی درخشان برای استعدادهای درخشان است و قبولی در آزمون‌های ویژه را تاحدودی تضمین می‌کند. در کتاب تیزهوشان فارسی هفتم خیلی سبز، درس‌نامه، تست و پاسخ‌نامه کنارهم گرد‌آمده‌اند و البته به‌واسطه لحن خودمانی و صمیمی خیلی‌سبزی‌ها، فقط مختص دانش‌آموزان تیزهوش نیست.

خیلی‌سبز معتقد است هر دانش‌آموزی که به یادگیری صرف در چهارچوب کتاب درسی رضایت نمی‌دهد و عاشق بررسی جزئیات مطالب درسی است، نمی‌تواند دست رد به سینه کتاب های تیزهوشان خیلی سبز بزند!


خرید کتاب مرشد فارسی هفتم مبتکران

کتاب مرشد فارسی هفتم مبتکران

انتشارات مبتکران با سری کتاب های مرشد، به دانش‌آموزان دوره متوسطه اول نشان داد که درپناه یک راهنمای دلسوز ولو اگر یک کتاب کمک آموزشی خوب باشد، یادگیری در عمیق‌ترین شکل ممکن اصلا دور از ذهن نیست.

درس‌نامه کتاب مرشد فارسی هفتم از انتشارات مبتکران، بسیارکامل است و درکنارش مولفین سوال‌های تستی متنوع با نکات باارزشی را گنجانده‌اند که فرایند پاسخ‌گویی به آن‌ها می‌تواند برای دانش‌آموزِ اهل تلاش، چالش هیجان‌انگیزی محسوب شود. همچنین وجود نمونه‌سوالات فراوان برای آمادگی در آزمون‌های ورودی مدارس ویژه و برتر، یکی دیگر از دلایل عدم‌بهانه‌جویی برای انتخاب این کتاب از سری کتاب های مرشد مبتکران است.


خرید کتاب آی کیو IQ فارسی هفتم (7) گاج

کتاب IQ (آی کیو) فارسی هفتم گاج

خرید کتاب کمک درسی فارسی هفتم اگر از نوع گاجش باشد! خرید لذت‌بخشی است. انتشارات گاج این‌بار کتاب IQ (آی کیو) فارسی هفتم را کمی متفاوت‌تراز سایر انتشارات‌ها چاپ کرده‌است. این کتاب رویکردی تاحدودی کنکوری دارد و سطحی فراتراز کتاب درسی؛ از آن‌جایی‌که در کنکور، قسمت‌های مختلف ادبیات جداگانه مورد سوال قرار می‌گیرند، بهتراست از همان پایه هفتم، دانش‌آموزان چگونگی روند مطالعه مناسب برای این آزمون را یاد بگیرند و صرفا به پاس‌کردن امتحانات فکر نکنند.

کتاب آی کیو فارسی از انتشارات گاج، واژگان، دستورزبان، آرایه‌های ادبی، تاریخ ادبیات و دیگر قسمت‌ها را به‌صورت جداگانه آموزش و مورد پرسش قرار می‌دهد که فرصت خوبی برای شیرجه در دنیای عمیق و دوست‌داشتنی ادبیات است.


بهترین کتاب های آموزش فارسی هفتم

اگر از نوادگان فردوسی بزرگ هم باشید، برای درس فارسی، آن‌هم در مقطع حساسی مثل پایه هفتم، بهتراست کتابی با رویکرد آموزشی داشته باشید تا در کنار تدریس معلم، مطالب به‌صورت عمیق‌تر و اصولی‌تر در ذهن‌تان بنشیند. کتاب های آموزش فارسی هفتم، رویکردی آموزش‌محور دارند و از تنوع زیاد سوال‌های تستی در آن‌ها خبری نیست. بیشتر وقت‌ها آزمون‌های فصل‌به‌فصل یا متناسب با بودجه‌بندی ترم اول و دوم هم در این کتاب ها دیده می‌شود که شما را چند قدم به 20 گرفتن در درس فارسی نزدیک می‌کند. اگر احساس نیاز به درس‌نامه‌های مفصل و سوالات تشریحی شبیه‌سازی شده با تمرینات و فعالیت‌های کتاب درسی دارید، لطفا قفسه کتاب های کمک آموزشی‌تان را برای کتاب آموزش فارسی هفتم خالی نگه دارید که حسابی به کارتان می‌آید!

خرید کتاب پیشتاز فارسی هفتم خیلی‌سبز

کتاب پیشتاز فارسی هفتم خیلی سبز

کتاب پیشتاز فارسی از انتشارات خیلی سبز حقیقتا از بهترین کتاب های کمک درسی فارسی هفتم به‌شمار می‌رود. البته برای پیشتاز بودن دلایل قابل تاملی هم دارد. خیلی سبز، کتاب آموزش فارسی هفتم را در پنج بخش ارائه کرده‌است.

بخشی که مربوط به واژگان است، بخش تحلیل و معناکردن ابیات و جمله‌ها، بخش دانش‌های ادبی با حضور افتخاری پرسش‌های 4گزینه‌ای و پاسخ تشریحی در انتها، بخش پرسش‌های درس‌به‌درس که پاسخ‌های تشریحی و  نکات خوبی دارد و درنهایت، بخش آخر که گل سرسبد کتاب های پیشتاز خیلی سبز است: آزمون‌های 4گزینه‌ای، خوراکِ ورود به مدارس برتر!


عکس کتاب فارسی هفتم مبتکران (طالب‌تبار)

کتاب فارسی هفتم طالب تبار | مبتکران

کتاب فارسی هفتم مبتکران که به تالیف آقای حمید طالب تبار و به نام خود ایشان منتشر شده‌است، یک کتاب 4بخشیِ همه‌چیزتمام است. ظاهرا رویکرد کتاب به‌واسطه کامل بودن همه بخش‌ها و پوشش‌دهی بی‌نظیر کتاب درسی( شما بخوانید فراتراز آن!) یک انتخاب تضمین شده است.

برای بالا بردن سطح ادبی دانش‌آموزی که ازقضا هدف قبولی در آزمون‌های مدارس برتر را در ذهن می‌پروراند، چاره‌ای به غیراز انتخاب این کتاب همه‌جانبه نیست! از طرف دیگر دانش‌آموزان ضعیف‌تر هم می‌توانند با خیال راحت این کتاب را تهیه کنند. لحن کتاب برای همه قابل‌فهم است و توضیحات روان درکنار تست‌های عالی، باعث می‌شود کتاب، موردقبول طیف گسترده‌ای از دانش‌آموزان باشد.


خرید کتاب پرسمان فارسی هفتم گاج

کتاب پرسمان فارسی هفتم گاج

کتاب های پرسمان گاج از سری کتاب های قدیمی‌تر این انتشارات هستند که البته هیچ‌وقت از زمان خودشان عقب نمی‌مانند. تصور کنید هم فرصت استفاده از درس‌نامه‌های کاربردی را داشته باشید و هم سوالات امتحانی که پاسخ‌های مفصل و تشریحی دارند.

البته این‌ها باعث نشده‌اند که گاج، لذت حل سوال‌های تستی و چالش‌برانگیز را از شما دریغ کند! به کتاب پرسمان فارسی هفتم گاج، بخشی دیگر هم پیوست شده است که شامل اصطلاحات ادبی، آرایه‌ها و معرفی قالب‌های متنوع شعری است.


بهترین کتاب های نمونه سوالات امتحانی فارسی هفتم

اگر انباری از کتاب های کمک درسی برتر فارسی هفتم را در خانه داشته باشید، بازهم شب‌های امتحان، گیج‌ترین دانش‌آموز دنیا هستید! کتاب های نمونه سوالات امتحانی فارسی هفتم، فرصتی برای بازیابی دانسته‌های شما به شیوه‌ای است که اضطراب و استرس شب‌های امتحان را آرام‌تر کند. پس می‌توانید یک نفس عمیق بکشید، کتاب را باز کنید و از حل انواع و اقسام سوالات شبیه‌سازی‌شده امتحانی حض ببرید. البته حض‌بردن از حل نمونه‌سوالات امتحانی کمی اغراق‌آمیز است، قبول داریم! همین که بخوانید و تالاپ‌تولوپ قلب‌تان کمی آهسته‌تر شود، کافی است!

خرید کتاب شب امتحان فارسی هفتم خیلی سبز

کتاب شب امتحان فارسی هفتم خیلی سبز

کتاب شب امتحان انتشارات خیلی‌سبز از هر برگه‌اش آزمون می‌بارد! درواقع هرنوع آزمونی که عشق‌تان می‌کشد را می‌تواند به‌واسطه لطف خیلی سبزی‌ها در انتشار این کتاب، ببینید. آزمون‌های نوبت اول و دوم، آزمون‌های طبقه‌بندی‌شده و حتی طبقه‌بندی‌نشده! به همراه پاسخ‌هایی که برای موفقیت در امتحانات به‌شدت نکته سنجانه در کتاب گنجانده شده‌اند.

البته خیلی‌سبز نکات کاربردی را هم مثل همیشه در قالب درس‌نامه‌های مختلف آورده است. خلاصه که این کتاب، هرچه از امتحان درس فارسی پایه هفتم انتظار دارید، با تقلب، از قبل به شما می‌رساند. البته تقلب از نوع ثواب‌دارش!


خرید کتاب ادبیات فارسی هفتم اسفندیاز

کتاب فارسی هفتم اسفندیار

انتشارات اسفندیار، کتاب فارسی هفتم را با عنوانی قدرقدرت و باستانی وارد میدان رقابت با سایر کتاب ها کرده است. باتوجه به قیمت به‌صرفه و عنوان این کتاب، توقع داریم که در رویارویی با  سوال‌های امتحان، با حل نمونه‌سوالات این منبع کمک آموزشی، پیروزِ نهاییِ میدان باشیم. راستی این کتاب فاقد سوال‌های تستی است، اما در حل تشریحی‌ها استادتان می‌کند!


daafd984d8a8d8b1daaf d981d8a7d8b1d8b3db8c d987d981d8aad985 7 daafd984 d988d8a7da98d987 2

کتاب گلبرگ فارسی هفتم گل واژه

کتاب گلبرگ فارسی هفتم از نشر گل واژه، یک کتاب است اما چندین کتاب را در دل خود دارد. از بهترین کتاب های کمک درسی فارسی هفتم که هم مشاور خوبی است و هم پاسخگوی نیازهای مطالعاتی دانش‌آموزان در سطوح مختلف است.  چه سوالات 4گزینه‌ای بخواهید چه جای خالی یا صحیح، غلط، کتاب گل‌برگ فارسی می‌تواند انتخاب فوق‌العاده ای باشد. چرا فوق‌العاده؟ چون انتشارات گل‌واژه فلش‌کارت‌هایی را هم برای این کتاب تدارک دیده‌است که به‌واسطه آن‌ها نکات خوبی را یادآوری می‌کند.


کتابانه پیشنهاد می‌کند قبل از خرید اینترنتی کتاب های کمک آموزشی فارسی هفتم، در قسمت دیدگاه‌ها نظر و تجربیات خود را به اشتراک بگذارید تا دیگران هم در لذت طی این مسیر برای انتخاب کتاب کمک درسیِ فارسی در پایه هفتم و پیشرفت تحصیلی شما شریک باشند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.