معرفی بهترین کتاب های کمک درسی شیمی دهم

ورود به دوره دوم متوسطه در بین تمام دوره‌های تحصیلی، از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. دانش‌آموز وارد دوره‌ای می‌شود که به‌تدریج باید آینده تحصیلی و شغلی خود را مشخص نموده و برای شرکت در آزمون سراسری آماده شود. یکی از دروس مهم و کاربردی این دوره خصوصاً برای رشته‌های ریاضی و تجربی، درس شیمی است که به بررسی ساختارهای شیمیایی مواد می‌پردازد. از این رو استفاده از کتاب های کمک درسی شیمی دهم امری ضروری می‌باشد.

 امروزه، خصوصاً با ترویج و گسترش روش‌های آموزش غیرحضوری، آموزش صحیح مفاهیم درسی علاوه بر معلمان مجرب و کارآزموده، نیازمند کمک و مشارکت والدین دانش‌آموزان نیز است. در این میان استفاده از کتاب کمک ‌درسی معتبر و استاندارد در کنار کتاب تجربی دهم، می‌تواند نقش مهمی در بهبود کیفیت آموزش دانش‌آموزان دهم و آماده‌سازی آن‌ها برای شرکت در آزمون سراسری ایفا کند. در این میان درس شیمی دهم به سبب پیچیدگی خاص خود از این قاعده مستثنا نیست و کتاب‌ های کمک درسی برتر شیمی دهم ازجمله ابزارهای آموزشی مؤثر برای دستیابی به این هدف بشمار می‌روند.

 در این مطلب سعی داریم به معرفی برخی از بهترین کتاب ‌های کمک‌ درسی شیمی دهم و نیز راه‌های خرید کتاب‌ های کمک ‌آموزشی شیمی دهم بپردازیم.

کتاب درسی شیمی دهم


بهترین کتاب ‌های کمک ‌درسی شیمی دهم

 همان‌طور که اشاره شد استفاده از کتاب‌های کمک درسی شیمی مناسب و استاندارد می‌تواند تأثیر بسزایی در آموزش بهتر مباحث و تفهیم بهتر مفاهیم شیمی به دانش‌آموزان دهم داشته باشد. این کتاب‌ها علاوه بر درس‌نامه‌های کاربردی و مفید دربردارنده‌ی نکات کلیدی مهم کتب درسی همراه با نمونه سؤالات مرتبط می‌باشد.

کتاب‌های کمک ‌درسی شیمی دهم بسته به نوع کاربرد و نیاز دانش‌آموز، به گروه‌های مختلفی طبقه‌بندی می‌شوند که ازجمله‌ی آن می‌توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • کتاب های ‌کار شیمی دهم
  • کتاب های تست شیمی دهم
  • کتاب های آموزش شیمی دهم
  • کتاب های نمونه سؤالات امتحانی شیمی دهم

به‌منظور آشنایی شما دانش‌آموزان عزیز، در ادامه مطلب به معرفی بهترین کتاب‌ های کمک‌ درسی شیمی دهم هر گروه خواهیم پرداخت.


بهترین کتاب های کار شیمی دهم

کتاب کار شیمی دهم اغلب شامل بخش‌های آموزشی، تمرینات و سؤالات متنوع (چهار گزینه‌ای، جای خالی، درست و نادرست، تشریحی و…) استاندارد و هدفمند است که به درک عمیق، تسلط بیشتر و تثبیت بهتر آموخته‌های دانش‌آموزان این مقطع تحصیلی کمک شایانی می‌کند. برخی از بهترین کتاب های کار شیمی دهم عبارت‌اند از:

خرید کتاب کار شیمی دهم گاج

کتاب کار شیمی دهم گاج

کتاب کار شیمی دهم انتشارات گاج از مجموعه کتاب ‌های کمک ‌درسی شیمی دهم ویژه‌ی دانش‌آموزان رشته‌های ریاضی و تجربی است. این کتاب مشتمل بر پرسش‌ها و تمرینات متنوع منطبق با مباحث کتاب درسی با استفاده از رویکردی متفاوت است. سؤالات این کتاب به‌صورت طبقه‌بندی‌شده از سخت به آسان بوده و تا حد امکان از زیاده‌گویی و بیان سؤالات تکراری اجتناب شده است.

خرید کتاب کار شیمی دهم [10] گاج


خرید کتاب کار شیمی دهم مهروماه

کتاب کار شیمی دهم مهروماه

کتاب کار شیمی دهم انتشارات مهروماه، ارائه‌ای جامع و مفهومی از درس‌نامه‌ها و مباحث کتاب درسی شیمی دهم همراه با پرسش‌ها و تمرین‌های متنوع (جای خالی، درست و نادرست، انتخاب گزینه و…) می‌باشد که به‌منظور آشنایی کامل دانش‌آموزان با مباحث و مفاهیم این کتاب درسی به تألیف رسیده است. کتاب حاضر علاوه بر درس‌نامه‌های کاربردی و سؤالات، دارای 28 کارگاه حل مسئله است که به سهولت یادگیری دانش‌آموز کمک می‌کند.

خرید کتاب کار شیمی 1 دهم [10] مهروماه


خرید کتاب کار شیمی دهم خیلی سبز

کتاب کار شیمی دهم خیلی سبز

کتاب کار شیمی دهم انتشارات خیلی سبز، از مجموعه کتاب‌های کمک ‌درسی شیمی دهم مختص دانش‌آموزان رشته‌های تجربی و ریاضی است که با هدف تمرین و تکرار بیشتر مسائل شیمی توسط دانش‌آموزان دهم به تألیف رسیده است.

کتاب کار شیمی دهم خیلی سبز مشتمل بر درس‌نامه‌های آموزشی مختصر و مفید برای مرور سریع مطالب درسی و آمادگی ذهنی دانش‌آموز پیش از شروع تمرین، سؤالات و تمرین‌های متنوع بر اساس محتوای آموزشی کتب درسی و نیز نمونه سؤال‌های امتحانی است. کتاب کار خیلی سبز بر اساس رویکرد معلم محوری تهیه شده و به همین سبب بدون پاسخنامه هستند.

خرید کتاب کار شیمی 1 دهم [10] خیلی سبز


بهترین کتاب‌های تست شیمی دهم

کتاب های تست شیمی دهم، شامل سؤالات چهارگزینه‌ای مربوط به کلیه‌ی مباحث موجود در کتاب شیمی دهم است که به‌منظور آشنایی دانش‌آموز با سؤالات آزمون سراسری، آزمون‌های آزمایشی و سایر آزمون‌ها و نیز کسب آمادگی بیشتر گردآوری شده است. برخی از بهترین کتاب‌های تست شیمی دهم عبارت‌اند از:

خرید کتاب تست شیمی 1 دهم خیلی سبز

کتاب تست شیمی دهم خیلی سبز

کتاب تست شیمی دهم خیلی سبز یکی از جامع‌ترین کتاب های شیمی کنکور موجود موردنیاز دانش‌آموزان پایه دهم است که با همکاری مشترک نیما سپهری و مهدی براتی به تألیف رسیده است. به‌منظور درک بهتر و افزایش بهتر مباحث کتاب درسی، فصول کتاب به بخش‌های کوچک‌تر تقسیم می‌شود.

سؤالات تستی موجود در کتاب تست شیمی دهم خیلی سبز به‌صورت دو سری سؤال A  و Z است. سؤالات A شامل تست‌های کنکور سراسری و تست‌های مفهومی بر اساس مباحث و روند آموزشی کتاب درسی و سؤالات Z برای آشنایی با سؤالات سخت کنکور است. کلیه‌ی سؤالات چهارگزینه‌ای دارای پاسخنامه تشریحی دقیق است که علاوه بر تشریح گزینه صحیح به بررسی علل نادرست بودن سایر گزینه‌ها می‌پردازد.

خرید کتاب تست شیمی 1 دهم [10] خیلی سبز


خرید کتاب میکرو شیمی دهم گاج

کتاب میکرو شیمی دهم گاج

کتاب میکرو شیمی دهم گاج شامل آموزش کامل کلیه‌ی نکات و مباحث درس شیمی دهم است که با هدف سهولت یادگیری، درک کامل مفاهیم و افزایش مهارت تست‌زنی دانش‌آموزان به تألیف رسیده است. کتاب شیمی دهم از مجموعه کتاب های میکرو گاج دربردارنده‌ی سؤالات چهارگزینه‌ای و پاسخنامه دقیق تشریحی به همراه ارائه‌ی روش‌های حل مسائل شیمی است که کلیه‌ی مباحث کتاب ازجمله مثال‌ها، پاورقی‌ها و…را پوشش می‌دهد. در بین سؤالات چهارگزینه‌ای این کتاب به سؤالات چهارگزینه‌ای ترکیبی مطابق با سبک جدید کنکور سراسری نیز اشاره شده است.

خرید کتاب میکرو شیمی دهم گاج


خرید کتاب شیمی دهم مبتکران (جلد اول)

کتاب تست شیمی دهم مبتکران

کتاب تست شیمی دهم انتشارات مبتکران با هدف آشنایی دانش‌آموزان پایه دهم با سؤالات تستی، افزایش مهارت تست‌زنی و آمادگی آن‌ها برای آزمون‌های آزمایشی و کنکور سراسری در دو جلد به تألیف رسیده است.

کتاب شیمی دهم بهمن بازرگانی شامل درس‌نامه‌های مختصر، جامع و کاربردی مطابق سرفصل‌های کتاب درسی است که با استفاده از طراحی جذاب، راهکارهای متنوع و شیوه تدریس متفاوت، به سهولت یادگیری مباحث دشوار درس شیمی کمک می‌کند. سؤالات چهارگزینه‌ای این کتاب بر اساس مباحث کتاب و به‌صورت طبقه‌بندی‌شده از آسان به دشوار طراحی شده است. تمامی سؤالات دارای پاسخنامه تشریحی دقیق است.

خرید کتاب شیمی دهم مبتکران (جلد اول)


خرید خرید کتاب شیمی 1 دهم نشر الگو

کتاب تست شیمی دهم نشر الگو

کتاب تست شیمی دهم نشر الگو، در زمره‌ی کتاب‌های کمک‌آموزشی تست شیمی دهم متوسطه است که با هدف آشنایی دانش‌آموزان با سؤالات چهارگزینه‌ای و آمادگی برای کنکور سراسری به تألیف رسیده است.

درس‌نامه‌های کامل همراه با توضیحات جامع برای فهم بهتر مباحث دروس، پوشش کلیه‌ی نکات کتاب درسی، خلاصه نکات مهم در ابتدای فصل، جمع‌بندی مطالب در انتهای فصل، سؤالات طبقه‌بندی‌شده، ارائه ترفندهای محاسباتی حل مسائل شیمی و پاسخنامه تشریحی همراه با ارائه نکات تکمیلی از ویژگی‌های اصلی این کتاب بشمار می‌روند.

خرید کتاب شیمی 1 دهم نشر الگو


بهترین کتاب‌های آموزش شیمی دهم

کتاب‌های آموزش شیمی دهم به‌منظور سهولت یادگیری و کمک به تفهیم بهتر کلیه‌ی مباحث و مفاهیم موجود در کتاب‌ درسی شیمی دهم طراحی ‌شده‌اند. برخی از بهترین کتاب های کمک آموزشی شیمی دهم عبارت‌اند از:


خرید کتاب سیر تا پیاز شیمی دهم گاج

کتاب سیر تا پیاز شیمی دهم گاج

کتاب سیر تا پیاز شیمی دهم گاج، به سبب آموزش ساده و روان مباحث و پوشش صفر تا صد کلیه‌ی مطالب کتاب درسی شیمی دهم یکی از منابع کمک آموزشی جامع درس شیمی این مقطع تحصیلی بشمار می‌رود. کتاب سیر تا پیاز شیمی دهم نشر گاج علاوه بر شرح کامل مباحث شیمی دهم، شامل سؤالات چهارگزینه‌ای طبقه‌بندی‌شده، تست‌های کنکور سراسری، نمونه سؤالات امتحانی درس شیمی دهم و پاسخ تشریحی دقیق به‌منظور سنجش آموخته‌های دانش‌آموز است.

خرید کتاب سیر تا پیاز شیمی دهم گاج


خرید کتاب ماجراهای من و درسام شیمی 1 دهم خیلی سبز

کتاب ماجراهای من و درسام شیمی دهم خیلی سبز

کتاب ماجراهای من و درسام شیمی دهم خیلی سبز از سری کتاب های کمک آموزشی درس‌نامه محور درس شیمی دهم رشته‌های ریاضی و تجربی است که با هدف یادگیری بهتر و عمیق‌تر مطالب درسی، آشنایی با نمونه سؤالات مختلف و افزایش مهارت حل سؤالات شیمی به تألیف رسیده است.

کتاب حاضر از سری کتاب های ماجراهای من و درسام خیلی سبز شامل درس‌نامه‌های جامع و دقیق همراه با طرح تمرین، سؤال و مثال‌های کاربردی متعدد، نمونه سؤالات امتحانی، نمونه آزمون‌های درسی و پاسخ‌نامه تشریحی دقیق است و یکی از بهترین کتاب ‌های کمک ‌آموزشی شیمی دهم بشمار می‌رود.

خرید کتاب ماجراهای من و درسام شیمی 1 دهم خیلی سبز


خرید کتاب پرسمان شیمی دهم

پرسمان شیمی دهم گاج

پرسمان شیمی دهم گاج، ارائه‌ای مختصر و کاربردی از کلیه‌ی مطالب کتاب شیمی دهم متوسطه در قالب درس‌نامه همراه با سؤالات و تمرین‌های متنوع و پاسخنامه تشریحی این سؤالات برای سنجش آموخته‌های دانش‌آموز است که به‌منظور سهولت یادگیری و درک عمیق مفاهیم کتاب درسی گردآوری شده است. انتهای کتاب فهرست جامعی از چند دوره آزمون نوبت‌های اول و دوم درس شیمی دهم برای آشنایی دانش‌آموز با پرسش‌های درسی ارائه شده است.

خرید کتاب پرسمان شیمی دهم گاج


بهترین کتاب‌های نمونه سؤالات امتحانی شیمی دهم

کتاب های نمونه سوالات امتحانی شیمی دهم، با هدف آماده‌سازی و آشنایی دانش‌آموزان با روند سؤالات امتحانی درس شیمی دهم در مدارس مختلف و شناخت نقاط ضعف و قوت دانش‌آموزان این مقطع تحصیلی طراحی ‌شده‌اند. برخی از بهترین کتاب‌های نمونه سوالات امتحانی شیمی دهم عبارت‌اند از:

خرید کتاب شب امتحان شیمی 1 دهم [10] خیلی سبز

کتاب شب امتحان شیمی دهم خیلی سبز

کتاب شب امتحان شیمی دهم خیلی سبز، از مجموعه کتاب های کمک آموزشی شیمی دهم انتشارات خیلی سبز می‌باشد که با هدف آماده‌سازی دانش‌آموزان برای امتحانات درسی شیمی دهم به تألیف رسیده است. کتاب شب امتحان شیمی دهم خیلی سبز مشتمل بر درس‌نامه‌های مختصر و کاربردی، نکات آموزشی کلیدی، آزمون‌های طبقه‌بندی‌شده نوبت اول و دوم بر اساس آزمون‌های پایانی و پرسش‌های کلاسی به همراه پاسخنامه تشریحی دقیق است.

خرید کتاب شب امتحان شیمی 1 دهم [10] خیلی سبز


خرید کتاب شیمی دهم اسفندیاز

کتاب شیمی دهم اسفندیار

کتاب شیمی دهم انتشارات اسفندیار از مجموعه کتاب های کمک آموزشی شیمی دهم دارای بیشترین نمونه سؤالات امتحانی است که با هدف آماده‌سازی دانش‌آموزان برای امتحانات این درس گردآوری شده است. کتاب حاضر علاوه بر آزمون‌های نوبت‌های اول و دوم و پاسخنامه تشریحی دقیق این آزمون‌ها دارای فلش کارت‌هایی برای یادآوری خلاصه دروس و نکات کلیدی و نیز جدول بارم‌بندی طراحی سؤال آموزش‌وپرورش می‌باشد.

خرید کتاب شیمی 1 دهم [10] اسفندیار


خرید کتاب گلبرگ شیمی 1 دهم [10] گل واژه

کتاب گلبرگ شیمی دهم گل‌واژه

کتاب گلبرگ شیمی دهم نشر گل واژه از سری کتاب های نمونه سؤالات امتحانی شیمی دهم جهت آماده‌سازی دانش‌آموزان برای شرکت در آزمون‌های نوبت اول و دوم درس شیمی دهم سال تحصیلی است.

گلبرگ شیمی دهم گل واژه شامل سؤالات متنوع کلیه‌ی دروس به‌صورت چهارگزینه‌ای، وصل کردنی، جای خالی، صحیح و غلط و…، پاسخنامه تشریحی، خلاصه مطالب و مفاهیم کتاب در قالب فلش کارت و آزمون‌هایی جامع همراه با بارم‌بندی سوالات است. بخش‌هایی تحت عنوان مشاوره برای راهنمایی دانش‌آموزان برای شرکت در امتحانات نیز در کتاب قرار دارد.

خرید کتاب گلبرگ شیمی 1 دهم [10] گل واژه


کلیه‌ی کتاب‌های ذکرشده در زمره‌ی بهترین کتاب ‌های کمک ‌درسی شیمی دهم بشمار می‌روند و پیشنهاد کارشناسان فروش کتابانه به معلمان، دانش‌آموزان و اولیاء محترم هستند. کارشناسان ما در تلاش‌اند تا با معرفی کتاب ‌های کمک‌ درسی برتر شیمی دهم، شما عزیزان را در امر آموزش صحیح و عمیق مفاهیم درس شیمی به فرزندانتان یاری نمایند. برای خرید اینترنتی کتاب های کمک آموزشی شیمی دهم با کارشناسان ما در سایت کتابانه تماس بگیرید. همچنین کارشناسان ما آمادۀ شنیدن نظرات و دیدگاه‌های شما مخاطبان گرامی در مورد بهترین کتاب ‌های کمک ‌درسی شیمی دهم هستند.

خرید پک کامل کتاب درسی دهم ریاضی

تجربه‌های خود در زمینه‌ی استفاده از کتاب‌های کمک ‌درسی شیمی دهم را در اختیار ما و سایر مخاطبین قرار دهید. منتظر شنیدن نظرات مؤثر و راه گشای شما عزیزان هستیم. نظرات شما ما را در بهبود کیفیت محصولات و رفع کمبودها یاری می‌رساند.

دیدگاهتان را بنویسید

منوی سایت