مقاله

معرفی 5 مجموعه کتاب برترِ علمی برای نوجوانان

موکاپ بررسی 5 مجموعه از کتاب های علمی نوجوان

اهمیت مطالعه ی بهترین مجموعه کتاب های علمی نوجوان

آنچه در مورد چاپ کتاب های علمی حائز اهمیت است معرفی پیشرفت های علمی دنیا برای شناخت هرچه بیشتر خوانندگان و علاقه مندان می‌باشد و وقتی پای خواننده‌ای با سن کمتر یعنی نوجوان مطرح می‌شود می توان به این آثار به عنوان یک روشنی راه نیز نگریست. چرا که نوجوانان گاها با مطالعه‌ی این آثار میزان علاقه‌ی خود را به یک موضوع علمی کشف کرده و برای رسیدن به سوالاتی که در ذهنشان ایجاد می‌شود ممارست به خرج دهند و خود دست به اختراع، اکتشاف و ساخت سازه‌های بزرگتری بزنند.

لیست برترین مجموعه کتاب های علمی نوجوان

در حوزه کتاب‌ علمی نوجوان متنوعی نگاشته شده تا پاسخگوی نیاز نوجوانان در این زمینه باشد برای آشنایی با چند مجموعه کتاب علمی بهتر است با کتابانه همراه شوید.


photo 2022 03 28 16 49 56 1

مجموعه کتاب رازها

مجموعه کتاب رازها از بهترین کتاب های علمی نوجوان از انتشارات علمی و فرهنگی در چندین جلد از جمله رازهای گجت ها، نبردهای تاریخ ساز، عصر وایکینگ ها، اسرار سیاره ها، رازهای فضا، اسرار مصر باستان، ژرفای فضا و… با هدف ارائه ی مطالب علمی در زمینه های مختلف به گونه‌ای متفاوت و جذاب برای گروه سنی کودک و نوجوان تهیه و به چاپ رسیده است. متن ساده و کوتاه به همراه تصاویری واقعی با کیفیت بالا از جمله مواردی هستند که موجب نهادینه شدن اطلاعات در ذهن خواننده می شود.


photo ۲۰۲۲ ۰۳ ۲۸ ۱۶ ۴۱ ۲۹

کتاب دانستنیها

کتاب دانستنیها از نشر شهر مجموعه‌ای از بهترین کتاب‌های علمی نوجوان با موضوعات متنوع مثل؛ بزرگترین جنگ های تاریخ، دایناسورها، خودروها و … می‌باشد که به شکل کاملا مفهومی از گذشته تا آینده یک صنعت یا موجود و حتی موضوعات دیگر را مورد بررسی قرار می‌دهد و اطلاعات جامعی در اختیار خوانندگان قرار می‌دهد.


مطالعه بیشتر: بهترین کتاب های علمی حیوانات


photo ۲۰۲۲ ۰۳ ۲۸ ۱۶ ۴۱ ۳۰

مجموعه کتاب مفاهیم پایه در علوم تجربی

مجموعه‌ی مفاهیم پایه در علوم تجربی از بهترین کتاب‌های علمی نوجان انتشارات فاطمیبه عنوان جدیدترین منابع آموزشی جهان انتخاب شده و طبق برنامه‌ی درسی علوم دوران راهنمایی ارائه گردیده است. چیزی که در این کتاب مورد توجه قرارگرفته تاریخ علم و چگونگی تکامل اندیشه هاست. در این اثر سعی شده تا کاربرد علم در زندگی، اثرات متقابل علم در جامعه و پرورش مهارت‌های تصمیم‌گیری مورد توجه قرار گیرد. این مجموعه در چند عنوان مثل انرژی و زندگی، دنیای زنده، زمین، زیستگاه ما و ماده و تغییرات آن گروه بندی و ارائه گردیده است.


photo ۲۰۲۲ ۰۳ ۲۸ ۱۶ ۴۱ ۲۹ 2

مجموعه کتاب های دانشنامه مصور سایان

دانشنامه‌های مصور انتشارات سایان از بهترین کتاب‌های علمی می‌باشند که به جرات می‌توان گفت به تمام موضوعات علمی، تاریخی و یا آنچه ممکن است جای سوال برای نوجوانان و یا حتی کودکان داشته باشد پرداخته، موضوعاتی مثل،مومیایی، شوالیه، گنج، عجایب جهان و … با زبانی ساده و جملات کوتاه برای کودکان و نوجوانان ارائه شده است. داشتن جلد سخت و صفحاتی از جنس کاغذ گلاسه از دیگر ویژگی های مثبت این مجموعه می باشد.


photo ۲۰۲۲ ۰۳ ۲۸ ۱۶ ۴۱ ۱۷

مجموعه کتاب داستان های شگفت انگیز

مجموعه کتاب داستان‌های شگفت‌انگیز علم از بهترین کتاب‌های علمی انتشارات فاطمی، تاریخ علم و فناوری را به شیوه ای کاملا تازه معرفی می کند. هر یک از کتاب‌های این مجموعه دوره‌ی زمانی خاصی را از لحاظ پیشرفت‌های مهم و اصلی علمی مورد بررسی قرار می دهد. از ویژگی‌های اصلی این کتاب‌ها می توان به جدول‌های زمانی که در هر فصل به صورت رنگی نشانه‌گذاری شده، عکس‌ها و تصویرهایی که مکمل تحقیقات و اطلاعات تاریخی می باشند اشاره کرد. همچنین ستون های فرعی در کنار هر یک از صفحات وجود دارد که دربردارنده ی توضیح هایی بیشتر به منظور درک بهتر مخاطب از موضوع مطرح شده هستند.


در مطلب فوق بهترین مجموعه کتاب‌های علمی برای نوجوانان را معرفی نمودیم. شما می‌توانید برای خرید اینترنتی کتاب های علمی نوجوان یا انواع کتاب‌های کودک و نوجوان مورد نیازتان به سایت کتابانه مراجعه نمایید.


به نظر شما نام چه مجموعه کتاب‌هایی در لیست ارائه شده خالی است؟ آیا می‌توانید مجموعه کتاب‌های علمی‌ دیگری که مناسب گروه سنی نوجوان می‌باشد نام ببرید و به ما معرفی کنید؟ (+)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.