خرید بهترین کتاب های علوم و فنون ادبی کنکور

بهترین منابع علوم فنون ادبی کنکور 1402

اهمیت علوم و فنون ادبی در کنکور انسانی

سؤالات بخش زبان و ادبیات فارسی در دفترچه تخصصی رشته علوم‌ انسانی از کتاب‌ های علوم و فنون ادبی پایه دهم، یازدهم و دوازدهم هستند. در این درس، اکثر مطالب نیاز به‌ مرور زیاد دارند، به جز آرایه‌ها و عروض و قافیه که بیشتر نیازمند به حل تست‌های زیاد هستند. منابع این درس باید پوشش مناسبی هم بر روی مباحث حفظی، مروری و هم بر روی مباحث مفهومی داشته باشد تا داوطلب بتواند 30 سؤال این بخش را در سی دقیقه به نحو احسن پاسخ دهد.

همین امر باعث شده که انتخاب بهترین کتاب علوم و فنون ادبی کنکور از میان کتاب‌ های معروف رشته انسانی، چالشی برای داوطلبان باشد. با ما همراه باشید، در ادامه، به معرفی و مقایسه منتخب این کتاب‌ ها پرداخته شده است.


فهرست بهترین کتاب علوم و فنون ادبی کنکور

کتاب تست علوم و فنون ادبی کنکور خیلی سبز

کتاب علوم و فنون ادبی انتشارات خیلی سبز، یکی از کتب کارآمد در کنکور سراسری انسانی است. این کتاب، با متمایز کردن نکات برتر، پوشش تیپ‌های مختلف سؤالات شامل تست‌های تک‌ موضوعی، ترکیبی و الفبایی، طبقه‌ بندی سؤالات از متوسط به دشوار و… توانسته نظر داوطلبان و معلمان را به خود جلب کند.

کتاب علوم و فنون ادبی جامع خیلی سبز در بخش‌های مختلف و جداگانه به بررسی کلیات ادبیات پایه دهم، عروض و قافیه، آرایه‌های ادبی، سبک‌شناسی، مفهوم و قرابت معنایی هر سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم پرداخته است. همچنین در بخش آخر کتاب، به ارائه پاسخنامه کلیدی و تشریحی پرداخته شده است.

در هر بخش، درسنامه به‌ صورت کامل، نکات ضروری را پوشش داده و سؤالات امتحانی و تست‌هایی برای تثبیت اطلاعات در ذهن دانش‌آموزان ارائه می‌شود. در بخش پرسش‌های چهارگزینه‌ای، تست‌های زیاد و متنوعی به همراه پاسخنامه کلیدی و تشریحی ارائه می‌شود.

فهرست کتاب تست علوم و فنون ادبی خیلی سبز

کتاب تست علوم و فنون ادبی کنکور مشاوران

کتاب علوم و فنون ادبی انتشارات مشاوران آموزش، یکی از کتاب‌ های معروف رشته انسانی در درس زبان و ادبیات تخصصی کنکور است. این کتاب به چهار بخش «سبک‌شناسی و تاریخ ادبیات»، «عروض و قافیه»، «آرایه‌های ادبی» و «قرابت معنایی» تقسیم شده است. در این بخش‌ها، سعی شده به‌ وسیله نمودارها و جداول مقایسه‌ای، جهت یادگیری درس علوم و فنون ادبی از سمت حفظی به سمت مفهومی تغییر پیدا کند.

همچنین کتاب علوم و فنون ادبی مشاوران با آموزش‌های گام‌ به‌ گام، تمرین‌ها و مثال‌های متنوع، باعث شده که مباحث ملکه ذهن خواننده شوند. در این درسنامه، سعی شده تا سؤالات کنکور تحلیل شوند و با شبیه‌ سازی آن‌ها، سطح علمی داوطلب سنجیده و با مرور مفاهیم در بخش پاسخنامه تشریحی، این مفاهیم در ذهن تثبیت شود.

فهرست کتاب تست علوم و فنون ادبی مشاوران

کتاب تست میکرو علوم و فنون ادبی کنکور گاج

کتاب علوم و فنون ادبی جامع کنکور از سری کتاب های میکرو گاج، یکی دیگر از کتاب‌ های معروف رشته انسانی در درس ادبیات تخصصی کنکور است. این درس هم مانند اکثر کتاب‌ های دیگر انتشارات گاج، چیدمانی درس به درس براساس پایه‌ های تحصیلی دارد که داوطلب می‌تواند از مطالعه درسنامه آغاز کرده و برای تسلط بیشتر، از تست‌های متنوع موجود در درسنامه استفاده کنند.

همچنین در انتهای هر فصل کتاب میکرو علوم و فنون ادبی انتشارات گاج، آزمون‌های جامعی از مباحث بیان شده برای جمع‌بندی آن‌ها ارائه شده است. پس از تسلط کافی، داوطلبان می‌توانند با مراجعه به بانک تست، به سنجش آموخته‌های خود بپردازند. سطح این تست‌ها با تاکید بر کنکور سراسری تعیین شده است. در قسمت پاسخنامه تشریحی این کتاب، داوطلبان می‌توانند به بررسی پاسخ‌های خود بپردازند و از درست بودن پاسخ‌هایشان اطمینان حاصل کرده و چرایی غلط بودن گزینه‌های دیگر را نیز بررسی کنند.

فهرست کتاب علوم و فنون ادبی میکرو گاج

دیدگاهتان را بنویسید

منوی سایت