بهترین کتاب های تاریخ جهان

معرفی 10 عنوان از بهترین کتاب های تاریخ جهان

کتاب های تاریخی خصوصا تاریخ جهان از آثار خواندنی و البته پرطرفدار محسوب می‌شوند. تاریخ جهان سرشار از وقایع و رویدادهای مختلفی است که هر یک از آن‌ها از ابعاد گوناگون قابل بررسی و موشکافی هستند. اگر شما هم به این زمینه علاقه‌مندید و به دنبال تهیه و خرید کتاب های تاریخ جهان هستید، در ادامه این مطلب قصد داریم بهترین آثار این حوزه را مورد معرفی و بررسی اجمالی قرار دهیم، پس با سایت کتابانه همراه باشید.


خرید کتاب تاریخ جهان

کتاب تاریخ جهان | آرمستو

کتاب تاریخ جهان نوشته «فرناندس آرمستو» از پرفروش ترین کتاب های تاریخ جهان است. در این کتاب روایت‌ها و حوادث مختلف از اقشار مختلف جوامع از مردم تا پادشاهان را دربر دارد. این اثر ارزشمند از جمله متون جدید است که به بیش از 20 زبان دنیا نیز ترجمه شده است. مطالب کتاب به‌گونه‌ای تهیه شده که تا حدی بتواند تاریخ بشر را از گذشته تا کنون پوشش دهد. گستردگی بالای مطالب، پیوند و جدایی انسان‌ها از فرهنگ و تأثیرپذیری از یکدیگر، مسائل طبیعت و علم و هنر از جمله موضوعاتی است که بدان پرداخته شده است. این کتاب توسط «انتشارات ققنوس» به چاپ رسیده است.


مطالعه بیشتر: معرفی بهترین کتاب های تاریخ معاصر ایران


خرید کتاب تاریخ ملل

کتاب تاریخ ملل | نشر ققنوس

کتاب تاریخ ملل نشر ققنوس به گردآوری «پیتر فورداتو» یکی از کتاب های معروف تاریخ جهان است. شناسایی تاریخ ملت‌ها از مهمترین اهداف نگارش این اثر است.در نگارش و تهیه این کتاب بیش از 25 نویسنده از نقاط جهان شرکت داشته اند. فورداتو در فصول مختلف این کتاب که درباره ملیتی خاص است، از نوبسنده و تاریخ‌دانی که اکثراً مقیم همان کشور هستند، کمک گرفته است. موضوعی می‌تواند بر انسجام متن تأثیرگذار باشد.


خرید کتاب تاریخ جهان | ارنست گامبریج

کتاب تاریخ جهان | ارنست گامبریج

کتاب تاریخ جهان «ارنست گامبریج» یکی دیگر از بهترین کتاب های تاریخ جهان است که علاقه‌مندان پرشماری دارد. زبان ساده کتاب و قابل تحلیل بودن آن در کنار حجم مناسب و قطور نبودن بر خلاف کتاب های رایج تاریخی، از جمله مهمترین مواردی است که خواندن این کتاب را بیش از پیش جذاب کرده است. این کتاب از عصر حجر تا عصر اتم را روایت کرده و دارای فصول پرشماری است که هریک به برخی از صفحات تاریخ جهان اشاره دارد. این اثر خواندنی توسط «نشر نی» منتشر شده است.


خرید کتاب نبرد من

کتاب نبرد من

کتاب نبرد من نوشته «آدولف هیتلر» است که از جمله رهبران شناخته شده آلمانی و از پرفروش ترین کتاب های تاریخ جهان است. این کتاب به نوعی مانیفست سیاسی هیتلر است که مطالعه سرگذشت آن برای بسیاری از افراد جذاب و خواندنی است. مطمئناً نگاه و جریان‌های فکری و سیاسی افراد برجسته یکی از مهمترین سندهای تاریخ جهان است که مطالعه آن‌ها می‌تواند علاوه بر جذابیت‌های خود، دستاوردهای مختلفی به دنبال داشته باشد. این کتاب خاطرات، توسط «انتشارات نگاه» به چاپ رسیده است.


خریدکتاب صلحی که همه صلح ها را بر باد داد

کتاب صلحی که همه صلح ها را بر باد داد

کتاب صلحی که همه صلح ها را بر باد داد نوشته «دیوید فرامکین» یکی دیگر از کتاب های معروف تاریخ جهان است که به نوعی کتاب سیاسی نیز به حساب می‌آید. نگاه ویژه به خاورمیانه و تاریخچه و سرنوشت امپراتوری عثمانی، محور اصلی این کتاب است. نویسنده در این کتاب از بسیاری از مسائل آن روزها همچون دخالت‌های کشورهای بیگانه نظیر انگلیس و فرانسه در امور مذهبی پرده بر می‌دارد. این کتاب با بیان رسای خود توانسته نظر منتقدین و مخاطبان را جلب کند و از جمله آثار برجسته در تاریخ جهان به شمار می‌رود. این اثر با ترجمه «حسن افشار» توسط «انتشارات ماهی» به چاپ رسیده است.


خرید کتاب جنگ های صلیبی به روایت اعراب

کتاب جنگ های صلیبی به روایت اعراب

کتاب جنگ های صلیبی به روایت اعراب به نویسندگی «امین معلوف» از بهترین کتاب های تاریخ جهان با محوریت جنگ‌های صلیبی است. این اثر با قلم جذاب و تأثیرگذار نویسنده به صورت پرشور و گرم روایت شده که می‌تواند هر خواننده‌ای را به خود جذب کند. مطمئناً اگر علاقه‌مند به این دوره زمانی و همچنین وقایع خاورمیانه هستید، این کتاب انتخاب مناسبی برای علاقه‌مندان خواهد بود.


خرید کتاب جنگ هایی که دنیا را تغییر دادند

کتاب جنگ هایی که دنیا را تغییر دادند

کتاب جنگ هایی که دنیا را تغییر دادند نوشته «چارلز مسنجر» از افسران بازنشسته ارتش انگلستان، یکی از کتاب های معروف تاریخ جهان است. این کتاب نزدیک به 25 جنگ مهم دنیا را در بردارد. از جنگ پیش از میلاد گرفته تا جنگ مغول‌های چین، جنگ‌های صلیبی، جنگ 30 ساله اروپا و… . بدون شک بررسی ابعاد مختلف جنگ‌های گوناگون می‌تواند بسیار خواندنی و تأثیرگذار باشد. 


خرید کتاب تاریخ سیاسی جهان

کتاب تاریخ سیاسی جهان

کتاب تاریخی سیاسی جهان اثر «جاناتان هولسگ» از پرفروش ترین کتاب های تاریخ جهان است که به تاریخ سه هزار ساله جهان با محوریت ریشه‌های جنگ و صلح اشاره دارد. این کتاب حوادث و رویدادهای تاریخ جهان از عصر قدیم تا امروز، از مصر باستان تا سازمان ملل را با واکاوی دلایل درگیری سرزمین‌ها و امپراتوری‌ها مورد بررسی قرار داده است.


خرید کتاب استالین اثر ادوارد رادزینسکی

کتاب استالین | ادوارد رادزینسکی

کتاب استالین نوشته «ادوارد رادزینسکی»، از کتاب های معروف تاریخ جهان و زندگی‌نامه ژوزف استالین از رهبران برجسته روسی است. این کتاب بر اساس اسناد و مدارک مختلفی از پروند‌های مخفی روسیه نگارش شده که پرده از اسرار عجیبی بر می‌دارد. حزب کمونیست، اتحاد جماهیر شوروی و جهان و جزئیاتی از وقایع مهم نظیر ترورها و نقشه‌های هولناک از موضوعات مهم این کتاب به شمار می‌رود. این کتاب با ترجمه‌ی «آبتین گلکار» توسط انتشارات نگاه منتشر شده است.


خریدکتاب چرچیل قهرمان پیش بینی ناپذیر

کتاب چرچیل؛ قهرمان پیش بینی ناپذیر | نشر ثالث

کتاب چرچیل نشر ثالث یکی از بهترین کتاب های تاریخ جهان که زندگی «وینستون چرچیل»، سیاستمدار و افسر نظامی بریتانیایی را مورد بررسی قرار داده است. این کتاب فراز و نشیب‌ها و دستاوردهای این سیاستمدار زیرک را به صورتی جذاب و متفکرانه روایت می‌کند. مطمئناً علاقه‌مندان به مطالعه تاریخ جهان خصوصاً افراد سرشناس و تأثیرگذار می‌توانند از مطالعه این کتاب استفاده فراوانی ببرند. «نشر ثالث» چاپ این کتاب را با ترجمه‌ی «محسن عسکری جهقی» به عهده دارد.


کتاب های تاریخی به ویژه آثار تاریخ جهان طرفداران فراوانی دارند. در همین راستا بسیاری از افراد اقدام به خرید کتاب های تاریخ جهان با موضوعات مختلف هماند عناوینی که در این مطلب به آن‌ها اشاره شد، می‌نمایند.

اگر شما هم از کسانی هستید که این آثار و یا سایر کتاب های تاریخ جهان را مطالعه کرده‌اید، حتماً نظرات خود را با ما در میان بگذارید. اگر عنوانی هست که ما به آن اشاره نکردیم و یا کتابی بوده که از خواندن آن لذت برده‌اید برای استفاده بیشتر ما و سایر کاربران می‌توانید در بخش ثبت نظرات به آن اشاره نمایید. (مرتبط)

مطالعه بیشتر: معرفی 14 عنوان از بهترین کتاب های جامعه شناسی

(اینجا)

دیدگاهتان را بنویسید

منوی سایت