بهترین کتاب اقتصاد کنکور

معرفی بهترین منابع اقتصاد برای کنکور 1402

اهمیت اقتصاد در کنکور انسانی

سؤالات اقتصاد کنکور رشته علوم‌ انسانی از کتاب اقتصاد پایه دهم طرح می‌شوند. سؤالات این درس هم به‌ صورت سؤالات حفظی و مفهومی است، هم به‌ صورت حل مسئله و همچنین ترکیبی از هر دو می‌باشد. به همین علت است که باید با مطالعه عمیق و حل مسئله زیاد به مباحث این درس مسلط شد.

تنها با به‌ دست‌ آوردن این اندازه تسلط است که می‌توان در کنکور به 15 سؤال چند بخشی این درس در 10 دقیقه پاسخ سریع داد. در اینجا به بررسی بهترین کتاب‌ های اقتصاد کنکور انسانی پرداخته شده است. با سایت کتابانه همراه باشید تا بهترین کتاب کنکور انسانی مناسب خودتان در درس اقتصاد را پیدا کنید.


فهرست بهترین کتاب های اقتصاد کنکور

کتاب تست اقتصاد کنکور خیلی سبز

کتاب تست اقتصاد پایه دهم انتشارات خیلی سبز، یکی از بهترین کتاب‌های کنکور انسانی می‌باشد. در ابتدای هر درس، درسنامه‌ای کامل با زبانی ساده و شیوا، به همراه پرسش‌های متعدد برای تثبیت یادگیری و نکات مهم و کلیدی برای حل سوالات تستی، ارائه داده شده است. دانش‌آموزان گرامی بعد از مطالعه‌ی درسنامه‌ی هر بخش، می‌توانند به بخش سوالات چهارگزینه‌ای که منبع تمام آن‌ها سوالات کنکورهای سراسری داخل و خارج کشور سال‌های گذشته است، رفته و میزان یادگیری خود را محک بزنند.

این سوالات به ترتیب دشواری چیده شده و دارای پاسخنامه ی تشریحی هستند. در بخش پاسخنامه ی تشریحی، گزینه های غلط نیز بررسی شده و نکات مهم یادآوری شده اند. داوطلبان گرامی با استفاده از  این مجموعه، با سطح و نمونه سوالات کنکور آشنا شده و به طور کامل بر این درس مسلط می شوند.


کتاب تست اقتصاد کنکور مشاوران

کتاب اقتصاد جامع کنکور انتشارات مشاوران آموزش از بهترین کتاب‎‌های کنکور انسانی با تکیه بر دیدگاه تغییر بنیادین در تدوین کتب آموزشی علوم انسانی، مفاهیم عمیق و کاربردی موضوعات درس اقتصاد را به شیوه ای تازه و کاملا ساده بیان می کند. ابتدا درسنامه جامع و کامل به همراه نکات کلیدی و مهم کنکور در هر فصل مطابق با کتاب درسی مطرح می شود.

در ادامه، روابط ریاضی مورد نیاز و کاربردهای آنها برای حل مسائل اقتصاد کاملا تشریح می گردد. بطوریکه روش های حل مسئله بصورت گام به گام توضیح داده شده است. در انتهای هر درس تستهای چهارگزینه ای و طبقه بندی شده به همراه پاسخ های تشریحی باعث تثبیت و عمیق تر شدن مطالب خواهند شد. در کنکور، سوالات درس اقتصاد سه گونه متفاوت مطرح می شوند؛ مسائل اقتصاد، نمودارها و جداول اقتصادی و مفاهیم اقتصاد. کتاب اقتصاد جامع کنکور مشاوران تمامی این تیپ سوالات را کاملا پوشش می دهد.

دروس تخصصی علوم انسانی عمدتا دروس متنی هستند که روش مطالعه خاص خود را می طلبند. این دروس را با خواندن و تکرار کردن مداوم نمی توان فهمید و همین دلیل صرفا حفظ کردن آنها، دانش آموزان را در سر جلسه کنکور با مشکل فراموشی مواجه خواهد کرد. درس اقتصاد در کنکور از اهمیت به سزایی برخوردار است زیرا برخلاف دروس دیگر رشته علوم انسانی که هر کدام دارای چندین کتاب هستند، فقط یک کتاب لازم است خوانده شود تا درس اقتصاد را با بهترین نتیجه پشت سر گذاشت.

دیدگاهتان را بنویسید

منوی سایت