بهترین کتاب های روانشناسی کنکور

اهمیت استفاده از بهترین منابع روانشناسی برای کنکور

با مطالعه دقیق‌تر و تست‌زدن بیشتر، می‌توانید در پاسخگویی به تست‌های این درس مهارت کسب کنید و درصد خطای خود را به حداقل برسانید. در این قسمت، بهترین کتاب‌ های روان‌ شناسی کنکور انسانی پیشنهاد، بررسی و مقایسه شده‌اند. برای خرید اینترنتی و یا اطلاع از قیمت کتاب‌ های کنکور انسانی با فروشگاه اینترنتی کتابانه همراه باشید.

فهرست بهترین کتاب های روانشناسی کنکور

کتاب تست روان‌ شناسی خیلی سبز

کتاب تست روانشناسی انتشارات خیلی سبز شامل درسنامه‌هایی جذاب و کامل از درس روان‌ شناسی پایه یازدهم به همراه سؤالات تستی تألیفی است. در هر فصل، ابتدا درسنامه‌ها به‌ صورت فصل‌ به‌ فصل، مفصل و با پوشش‌دهی تمام نکات درسی قرار دارد. در انتهای هر فصل سؤالات تستی کنکورهای سراسری و آزمایشی سال‌های گذشته مرتبط به آن فصل ارائه شده است. در انتها پاسخنامه تشریحی تست‌ها قرار گرفته و در قسمت پاسخنامه، هم به بررسی گزینه درست و هم به چرایی گزینه نادرست پرداخته شده است.

استفاده از انواع مدل‌های مختلف سؤالات یکی از نکات مورد توجه کتاب تست روان شناسی خیلی سبز است. در بخش‌هایی از این کتاب، نکات تستی و مسائلی که نیاز به توضیح بیشتر دارند به زبان محاوره‌ای توضیح داده شده تا بدین‌ وسیله به دانش‌آموزان در یادگیری و به یادآوری راحت‌تر کمک شود. این کتاب می‌تواند منبع اصلی مطالعه روان‌ شناسی دانش‌آموزان پایه یازدهم و داوطلبان کنکور باشد.

کتاب روان‌ شناسی مشاوران

کتاب روان‌ شناسی انتشارات مشاوران آموزش، از سال‌های گذشته تاکنون یکی از بهترین و پرتیراژترین کتاب‌های تست جامع کنکور انسانی است. برای این کتاب، هم یک ویرایش کلاس یازدهم وجود دارد و هم یک کتاب جامع کنکور. دلایل استقبال از این کتاب از نظام قدیم تاکنون این است که کتاب روان‌ شناسی مشاوران مطابق کتاب درسی پیش رفته و تمام مسائل را با زبانی ساده و با تیترهایی هدف‌دار به صورت تحلیلی پوشش داده است.

در قسمت سؤالات چهارگزینه‌ای کتاب روانشناسی جامع کنکور مشاوران، سؤالات تستی زیاد و مشابه کنکور در انواع مفهومی، حفظی و ترکیبی به همراه پاسخنامه کامل و تشریحی ارائه شده است که در آن آدرس دقیق محل پاسخ و علت اشتباه بودن گزینه‌های دیگر وجود دارد.

کتاب میکرو طبقه‌ بندی روان‌ شناسی گاج

کتاب روان شناسی کنکور از سری کتاب های میکرو طبقه بندی گاج، یکی دیگر از کتاب‌ های معروف رشته انسانی است. این کتاب هم یک ویرایش مخصوص کلاس یازدهم و یک ویرایش مخصوص کنکور دارد. در این اثر ارزشمند، مباحث به‌ صورت درس به درس پیش رفته و دارای درسنامه‌ای روان و تست‌های فراوان به همراه پاسخنامه‌ای مفصل و تشریحی است.

در پاسخنامه کتاب میکرو روان شناسی کنکور گاج، علاوه بر بررسی گزینه درست، به بررسی علل اشتباه بودن گزینه‌های دیگر نیز پرداخته شده است. چیدمان این کتاب به این‌ گونه است که در ابتدا تست‌ها قرار گرفته‌اند و در انتهای هر بخش، درسنامه و آموزش کاملی شامل نمودار و جدول از مباحث این درس آورده شده که هیچ ابهامی در ذهن داوطلب کنکور انسانی باقی نماند.

کتاب میکرو طلایی روان‌ شناسی کنکور

کتاب روان‌ شناسی کنکور از سری کتاب های میکرو طلایی گاج، کتابی است با درسنامه‌هایی دقیق، کوتاه و مختصر به همراه سؤالات تستی زیاد. این کتاب یکی از کتاب‌ های معروف رشته انسانی در درس روان‌ شناسی است که می‌تواند موفقیت داوطلبان این رشته را در این درس تضمین کند.

در کتاب میکرو طلایی روان شناسی کنکور انتشارات گاج سعی شده که مفاهیم در درسنامه‌هایی مختصر به‌ وسیله نمودار و جدول به صورتی بیان شوند که داوطلبان کنکور به‌ سادگی آن‌ها را درک کند. در کنار این درسنامه سؤالات تست‌های کنکورهای سال‌های گذشته و تألیفی به همراه پاسخنامه‌های کاملاً تشریحی آمده که داوطلبان با بررسی آن‌ها، می‌توانند به سطح بالایی از آمادگی در کنکور برسند.

دیدگاهتان را بنویسید

منوی سایت