بهترین کتاب جمع بندی شیمی کنکور

بهترین منابع جمع بندی شیمی کنکور

اهمیت کتاب های جمع بندی شیمی در کنکور

داشتن منابع و کتاب های جمع بندی کنکور جامع و مناسب در دوره طلایی قبل از کنکور سراسری کمک زیادی به داوطلبان خواهد کرد. در طراحی این نوع کتاب‌ها، زمان‌بندی صحیح مورد توجه قرار گرفته است. در زیر به معرفی برخی از بهترین کتاب های جمع بندی کنکور پرداخته‌ایم.

فهرست بهترین کتاب های جمع بندی شیمی


کتاب موج آزمون شیمی نشر الگو

کتاب موج آزمون شیمی نشر الگو، کتابی کامل و کاربردی می‌باشد که با هدف آماده سازی داوطلبان برای شرکت در کنکور سراسری و آزمون‌های آزمایشی مختلف، تالیف شده است. این کتاب کمک درسی نه فصل می‌باشد. در ابتدای هر فصل و پیش از شروع آزمون‌ها، شصت عبارت درست و نادرست قرار داده شده و دانش آموزان با پاسخگویی به آن ها می‌توانند، مباحث مهم و اصلی فصل را مرور کنند.

سپس به سراغ  آزمون های مرحله ای در نظر گرفته شده در کتاب بروند است. در کنار هر آزمون مبحث، زمان پیشنهادی، توضیحاتی درباره سطح سوالات و شماره صفحات مربوط به آن از کتاب درسی عنوان شده تا داوطلبان از همان ابتدا بر روی زمان بندی خود کار کنند و هنگام مواجه با سوالی که پاسخ آن را نمی دانند و یا شک دارند، راحت تر به کتاب درسی مراجعه کنند.

در آزمون های اول تا چهارم فصل، نکات مهم فصل دوره شده و دانش آموزان با حل سوالات این آزمون ها می توانند آموخته های شان را تکمیل و اشکالات خود را رفع کنند. در آزمون های پنجم و ششم هر فصل یک آزمون جامع آورده شده که سوالات آن به صورت ترکیبی و مفهومی مطرح شده اند.


کاب فصل آزمون شیمی خیلی سبز

این کتاب از مجموعه کتاب های فصل آزمون خیلی سبز متشکل از مفاهیم سه پایه دهم، یازدهم و دوازدهم درس شیمی می باشد که به طور کامل مباحث آن را تحت پوشش قرار داده است. نمونه سوالات متنوعی توسط گروه مولفان از سه پایه تالیف شده که دانش آموزان با حل آن ها می توانند به درک درست و جامعی از شیمی دست یابند.

این اثر شامل سوالات چهار گزینه ای مبحثی، فصلی، میان ترمی و جامع می باشد. هر فصل کتاب به سه بخش تقسیم شده که در هر بخش نمونه سوالات مبحثی گنجانده شده اند. این پرسش ها عموما سطح نسبتا ساده ای دارند و بیش تر با هدف تثبیت مطالب طراحی شده اند.

سپس در انتهای هرفصل، سوالات چهارگزینه ای فصلی قرار دارند که نسبت به سوالات مبحثی از سطح بالاتری برخوردارند. همچنین آزمون های جامعی نیزتالیف شده که به ترتیب از پایه های دهم، یازدهم، دهم و یازدهم(پایه)، میان ترم دوازدهم، ترم اول و دوم دوازدهم و آزمون جامع هر سه پایه می باشند.

علاوه بر تمامی ویژگی های ذکر شده، پاسخ تشریحی و پاسخ چهار گزینه ای تست ها نیز طراحی شده که در بین آن ها نکات و راهبرد های تستی نیز ارائه گردیده تا دواطلب نقاط ضعف خود را به نقاط قوت تبدیل کند و فرصتی برای مرور آموخته هایش باشد.


کتاب فیل شیمی مبتکران

کتاب فیل شیمی انتشارات مبتکران مجموعه‌ای جامع از نکات ضروری و مهم کتاب درسی است و می‌تواند به عنوان منبعی کامل، مورد استفاده‌ی دانش آموزان قرار گیرد. این مجموعه از جهتی با ارائه ی کلیه ی نکات ضروری و مهم کتاب درسی، خیال دانش آموزان را از بابت حفظیات شیمی، که به خاطر سبک سؤالات متنوع آن بسیار چالش برانگیز است، راحت می‌کند.

از سمت دیگر با بررسی مسائل کتاب و ارائه‌ی مثال‌های آموزشی، آن‌ها را تا حدودی از منابع دیگر بی‌نیاز می‌کند. مثال‌های آموزشی آورده شده در این کتاب نشر مبتکران، جامع و کامل‌اند و حل آن‌ها دانش‌آموزان را با مهم‌ترین سبک‌های سؤالات کنکوری آشنا و از طرفی به تثبیت آموخته‌ها کمک می‌کند. به علاوه می‌توانند با بررسی پاسخنامه‌ها، با راه حل‌های متفاوت آشنا شده و در حل سؤالات روان‌تر شوند.

این کتاب مناسب آن دسته از داوطلبان کنکور است که:

1) به علّت مشغله‌های متفاوت، فرصت کمی برای مطالعه دارند.

2) دیرتر از رقبایشان شروع به مطالعه کرده‌اند و در فرصت باقی مانده به منبعی کامل امّا مختصر احتیاج دارند.

3) به اندازه‌ی کافی مطالعه کرده‌اند امّا با وجود تسلّط بر مطالب، برای جمع بندی دچار مشکل شده‌اند.

4) به اصطلاح، وقت و حوصله‌ی مطالعه‌ی حجم زیاد مطالب این درس را ندارند و می‌خواهند با صرف زمان کم بهترین نتیجه را بگیرند.


کتاب جمع بندی شیمی خیلی سبز

کتاب جمع بندی خیلی سبز در درس شیمی یکی از بهترین کتاب‌های جمع بندی کنکور است. به اعتقاد ناشر محترم، کتاب جمع‌بندی، همان طور که از نامش برمی‌آید بایستی توانایی ایجاد زمینه مناسب برای مرور مفاهیم اصلی و مهم کتاب درسی را داشته باشد تا در زمان‌و فرصت‌های کم باقی‌مانده تا کنکور بتواند منبع کمکی مناسبی برای مخاطب خود باشد.

هم‌چنین این نوع کتاب باید انواع سؤالات در تیپ‌های مختلف و سطوح متفاوت آسان، متوسط و دشوار را در خود جای داده باشد تا مخاطب با الزام خویش به پاسخ‌گویی به آنها، آمادگی لازم را برای شرکت در کنکور بیابد. ازدیگر خصوصیاتی که می‌توان برای یک کتاب جمع‌بندی نام برد، وجود نمونه سؤالاتی از آزمون‌های سال‌های قبل است که دانش‌آموز را با انواع سؤالات کنکوری و سلیقه طراحان کنکور آشنا نماید و زمینه آمادگی بیشتر برای کسب نتایج مطلوب را برای فرد ایجاد نماید.


کتاب جمع بندی شیمی مهروماه

با توجه به این که بسیاری از مطالب و مباحث در چند پایه و در چند فصل کتاب‌های درسی پخش شده‌اند، جمع‌بندی مطالب به ترتیب و روند کتاب‌های درسی عملا کمک چندانی به افراد نخواهد کرد؛ از سوی دیگر، گریزی از طرح مطالب به شکل درس به درس وجود نداشت.

بنابراین این کتاب هم شامل یک بخش فصل به فصل کتاب‌های درسی است و هم بسیاری از موضوعات و مباحث اساسی که در کتاب‌های درسی جدا شده‌اند را در یک بخش مستقل تحت عنوان بخش موضوعی ارائه کرده است.

بنابراین کتاب جمع‌بندی مهروماه از دو کتاب تشکیل شده که یکی جمع‌بندی درس به درس و یکی جمع‌بندی موضوعی است. در بخش درس به درس، هر فصل کتاب درسی به سه یا چهار قسمت تفکیک شده و در هر قسمت، درسنامه‌‌هایی مناسب جمع‌بندی به همراه مثال‌های فراوان آورده شده و سپس، یک آزمون عبارات قرار داده شده تا از میان ده عبارت مهم، افراد باید به تعداد معینی جمله نادرست بیابند.

در انتهای هر فصل نیز، یک مجموعه تست تحت عنوان تست جمع‌بندی فصل ارائه شده که دربرگیرنده تست‌های کنکور و تست‌های تالیفی هم‌سطح و مطابق با کنکور می‌باشند.


در این مطلب کارشناسان کتابانه تمام تلاش خود را داشته اند تا بهترین کتاب های جمع بندی شیمی را طبق بررسی های کامل و نظرسنجی از مخاطبان این کتاب ها در اختیار شما عزیزان قرار بدهند.

خوشحال می‌شویم شما عزیزان هم نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

منوی سایت