آشنایی با بهترین کتاب های تاریخ کنکور

اهمیت استفاده از برترین منابع تاریخ کنکور انسانی

15 سؤال تاریخ کنکور سراسری، از کتاب تاریخ پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم مطرح می‌شوند. تاریخ درسی است که برای برخی از دانش‌ آموزان شیرین و برای برخی دیگر حوصله سر بر است! این تضاد شاید بتواند برای داوطلبانی که دوست دارند در رشته‌های زیر گروه 4 پذیرفته شوند، تعیین‌کننده باشد. آنچه که در تاریخ مهم است، مرورهای منظم این درس است. بهترین منبع برای این درس، آن منبعی است که توالی و پیوستگی بین موضوعات تاریخ را طی سرفصل‌های منظم به داوطلبان کنکور علوم‌ انسانی ارائه کند. در ادامه به بررسی این منابع و معرفی تعدادی از کتاب‌ های کنکور انسانی در درس تاریخ پرداخته شده است.

فهرست بهترین کتابهای تاریخ برای کنکور

کتاب تاریخ جامع خیلی سبز

کتاب تاریخ جامع کنکور انتشارات خیلی سبز، یکی از کتاب‌ های معروف رشته انسانی در درس تاریخ است. این کتاب حجیم، شامل بخش‌های مختلف درسنامه، سؤالات چهارگزینه‌ای، پاسخنامه تشریحی و ضمیمه‌ها است. در قسمت درسنامه، درسنامه‌ای جذاب و مفید، به همراه نکات، نمودار‌ها و جداول ارائه شده است.

در بخش پرسش‌های چهارگزینه‌ای کتاب تست تاریخ جامع کنکور خیلی سبز، تست‌های تألیفی و کنکورهای سال‌ها گذشته آمده که داوطلب می‌تواند با صرف زمان منطقی به آن‌ها پاسخ دهد. در بخش پاسخنامه، پاسخ‌های تشریحی و کامل به‌ منظور تثبیت آموخته‌ها و تحلیل سؤالات آمده و در بخش ضمیمه‌ها نیز، در انتهای کتاب برای تفهیم بیشتر مطالب و جمع‌ بندی آن‌ها، خلاصه درس‌ها و تصاویر کتاب درسی آورده شده است. شاید بتوان این کتاب را یکی از ایده‌آل‌ ترین کتاب‌ها برای داوطلبان رشته انسانی دانست.

کتاب تاریخ کنکور مشاوران

کتاب تاریخ جامع کنکور انتشارات مشاوران آموزش، کتابی جامع برای یادگیری، تمرین و تکرار درس تاریخ کنکور است. این کتاب شامل درسنامه‌هایی مفهومی، جامع و کامل است. ادبیات این کتاب شبیه به ادبیات کتاب درسی است و در آن سعی شده تا با ارائه جدول‌های مقایسه‌ای، تصاویر و نمودار توالی رویدادها، یادگیری و به یادآوری برای داوطلبان سهولت پیدا کند.

در کتاب تاریخ جامع کنکور مشاوران، تست‌ها به‌ صورت هدف‌دار طراحی شده‌اند، به این معنی که داوطلب با پاسخ‌گویی به یک تست، به لحاظ ذهنی، آماده برای پاسخگویی به تست بعدی می‌شود. برای تمامی تست‌های ارائه شده در این کتاب، پاسخنامه‌ای تشریحی و تحلیلی آمده که ضمن پاسخ به سؤالات تستی طرح شده، به داوطلبان یادآور شود که تاریخ را حفظ نکنند، بلکه مفهومی یاد بگیرند و قدرت تحلیل خود را بالا ببرند.

کتاب میکرو تاریخ گاج

کتاب تاریخ جامع کنکور از سری کتاب های میکرو طبقه‌ بندی گاج، با ارائه درسنامه‌ای کامل و کاربردی یکی از کاربردی‌ ترین و معروف‌ ترین کتاب‌ های تست جامع کنکور انسانی در این درس است. مباحث این کتاب پایه به پایه و درس به درس چیده شده و مفاهیم و نکات به‌ صورت کامل بیان شده‌اند. در بانک تست این کتاب، تست‌های تألیفی و کنکورهای سال‌های گذشته زیادی قرار دارد تا هم به سنجش داوطلب کمک کند و هم به تثبیت اطلاعات در ذهنش.

این سؤالات مفهومی، ترکیبی و تصویری کل متن کتاب درسی را پوشش می‌دهند. جالب است بدانید که به‌ منظور صرفه‌ جویی در مصرف کاغذ و پایین آمدن قیمت تمام شده کتاب میکرو تاریخ جامع کنکور انتشارات گاج، پاسخنامه تشریحی سؤالات تستی این کتاب حذف شده است. داوطلبان می‌توانند با اسکن QR پشت جلد کتاب، فایل پاسخ‌نامه تشریحی آن را دریافت کنند. پس از مطالعه این کتاب، داوطلبان کنکور انسانی، می‌توانند اعتماد به‌ نفس خوبی در مورد این درس داشته باشند و مطمئن باشند که درصد قابل‌ قبولی در این درس کسب خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

منوی سایت